Výběr TV 55-60'' 4K?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xfrybo3 26. 4. 2015 15:19

Zdravím,

chtěl bych požádat o pomoc s výběrem TV. Mám starou plasmu Panasonic už asi 10 let a rozhodl jsem se, že je čas si koupit novou.

Hlavní rozhodovací dilema je 4K vs FullHD. Schválně jsem čekal ještě několik let na uvedení nového rozlišení, FullHD je už na trhu zkrátka dlouho a televize v tomto rozlišení se dají sehnat už velmi levně. Nicméně i když jsem fanoušek nového formátu 4K a čekal jsem na jeho příchod, tak vím, že v dnešní době se bohužel ještě těžko shání obsah, který by využil tohoto formátu. Nemluvím o samotném televizním vysílání, které tohoto formátu nevyužije ještě dalších xy let, ale i filmový průmysl zatím nenabízí 4K filmy (i když mnoho filmů je v tomto formátu natočeno). Nedávno však byl představen 4K Blu-ray disk, tak třeba se už zanedlouho 4K filmy přeci jen prosadí.

S tím je spojena další otázka, a to kodek H.265, který jak jsem zjistil, bohužel nové televize neumí a tudíž neumí ani přehrávat 4K obsah (když neberu samotné vysílání). Je tomu tak pořád nebo se mýlím?

Další důležitými faktory je určitě kvalita samotného obrazu, obnovovací frekvence kvůli sportu, dále také dostatečný počet HDMI slotů a ideálně také USB slot, který si poradí s přehráním mkv souborů. 3D a "SMART" TV vnímám spíše jenom jako marketingové věci, které nejsou tak důležité, nicméně je to dobrý bonus navíc. Zahnutá TV je něco podobného, nicméně jsem to viděl v prodejně a má to něco do sebe, a také by to krásně zapadlo do mého prostoru pro TV (pokusím se poslat v příloze).

S cenou bych se pohyboval pokud možno do 35 tisíc.

Snad jsem zmínil vše podstatné, předem děkuji za rady a jakoukoliv reakci! :-)

IMG_1121.JPG
Můj prostor pro TV
xfrybo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 4. 2015 15:52

xfrybo3 píše:S tím je spojena další otázka, a to kodek H.265, který jak jsem zjistil, bohužel nové televize neumí a tudíž neumí ani přehrávat 4K obsah (když neberu samotné vysílání). Je tomu tak pořád nebo se mýlím?
Väčšina Tv už H265 podporuje, 4K TV v drvivej väčšine.
Každopadne keď už kupovať 4k tak taky ktory ma podporu 10 bit. farieb a HDR. Lebo inak aj keď bude 4K obsah, jeho kvalitu naplno nevyužiješ. To ale žiaden za 35 tis. nema. Takže radšej FHD so špičkovym obrazom ako priemerne 4K.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod xfrybo3 26. 4. 2015 16:13

Díky za reakci!
Co to přesně znamená (už jsem na to také někde lehce natrefil, ale nevím, o co se jedná) a mohl bys mi poslat příklad nějakou TV, která to podporuje? A uvádí se toto vůbec ve specifikacích (to stejné by mě zajímalo s tím H.265)? Díky! :-) Vím, že v poslední době ceny nových 4K televizí hodně padají, tak aby nebyla škoda toho nevyužít, ale pokud ten obraz ještě není tak vyspělý, jak říkáš, tak by možná bylo moudřejší přece jen počkat. Nicméně TV kupuji minimálně tak na 5 let dopředu a FullHD je na trhu už strašně dlouho, tak nevím, jestli to má ještě cenu. :hm
xfrybo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 26. 4. 2015 16:48

táto Philips by stála za vyskúšanie
https://www.mall.cz/led-tv/philips-55pfs8109-12#tabs
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xfrybo3 26. 4. 2015 16:59

Ano, televize Phillips budou určitě dobré, vím že dostávaly i nějaké ocenění za nejlepší obraz, ale to teď nevím přesně. Ambilight by se mi určitě také líbilo + 800 Hz bude super na sport. :-)

-- 26. 4. 2015 17:00 --

Já jsem zase našel 2 TV už ve 4K rozlišení, mohl by se na ně někdo podívat?
LG 55UB950V - http://prorecenze.cz/tv/p/lg-55ub950v
Samsung UE55HU7500 - http://televize.heureka.cz/samsung-ue55 ... e/#section
Obě TV podporují už nové kodeky, takže s budoucím přehráváním 4K obsahu nebude problém + mají dobré recenze (zvláště ta Samsung) a vypadá to, že i snad dobrý obraz. :-)
xfrybo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 4. 2015 17:02

Najlacnejši (resp. jeden z najlacnejšich) model s HDR a podporou 10 bit. je Panasonic 55CX800E. Ten je za niečo cez 60000,-.
To je teraz so 4K taka divna situacia. TV su, ale nie je obsah. A keď bude obsah, tak jeho kvalita bude taka že väčšina zo sučasnych 4K TV ju nevie aj tak využiť. Takže tvrdenie že keď kupiš 4K TV tak si pripraveny na buducnosť je trochu zavadzajuce. Zaleži aky to je TV. Nie je 4K ako 4K. Je to momentalne akurat tak o marketingu.

Podporu H265 zistiš aj z manualu. Vyrobcovia ich maju na strankach.
Na 5 rokov je FHD až-až. Zopakujem čo som pisal vyššie. Radšej špičkove FHD ako 4K s priemernym obrazom.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod xfrybo3 26. 4. 2015 17:53

Tak já nevím, čtu tu nějaké recenze z anglických stránek a kvalitu 4k obrazu hodnotí velmi dobře (alespoň u toho Samsungu). Nevím tedy, co přesně to HDR 10 bit znamená, ale ve zkratce asi věrnější podání barev, otázkou je, jestli kvůli tomu má cenu koupit FullHD na dalších 5 let a pak až koupit 4K. Zkrátka nevím, jak moc je to důležité. A jsou ještě nějaké další důležité věci, co dnešní 4K nemají?
xfrybo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marekf.197 26. 4. 2015 19:01

Nebudem zakladat nové téma, len sa chcem spýtat Ryana že ked už odorúčaš kvalitný Full HD telku, že čo by si odporučil. Chcem totiž tiež kúpit novú telku min. 48- 50 palcovú.
marekf.197
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 26. 4. 2015 19:56

xfrybo3:
To najpodstatnejsie co 4K TV v dnesnej dobe nemaju, je zdroj obrazu v rozliseni 4K!
(ak pominiem, ze to chces ako monitor popripade na editaciu foto....a este by som prekusol, keby si to chcel na Blue ray disky s vysokym datovym tokom...tak ako to hodnotia na tych anglickych strankach,co citas. Malo kde sa uz hodnoti SD, HD (720p) obraz)
Ozaj a vlastne co chces na tom 4K prevazne sledovat? (skus to nejako % podelit v case,lebo vidim ze v pozadi mas CT HD...TV vysielanie, ktore ani v dnesnej dobe nevysiela vo Full HD rozliseni)
marekf:
panak AS640,sony W805, Philips 8109
Najlepsie co momentalne dostat na trhu, tak to je OLED LG EC930
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xfrybo3 26. 4. 2015 20:22

Abychom si rozuměli, TV kupuji na dlouho dopředu, tzn, například 10 let (v případě FullHD by to bylo třeba těch 5 let). Za tu dobu bude určitě obsahu ve 4K plno (alespoň doufám). Podle mého mínění budou filmy dostupné v tomto rozlišení za 1-2 roky, vzhledem k tomu, že všechny potřebné technologie byly už vyvinuty. Kvůli TV vysílání novou televizi ani nekupuji, to je bohužel ve stavu 100 let za opicemi a to bych si vystačil i s obyčejnou HD televizí. :-|
xfrybo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 4. 2015 20:49

Kvalitu obrazu nerobi rozlisenie televizora ale jeho kvalita ako taka (cierna, farby, kontrast, pohyb....). Navyse u UHD tv zalezi aj na pozorovacej vzdialenosti vzhladom k uhlopriecke. Aby si to 4K nakoniec aj vyuzil.
Neodhovaram ta od toho, ale v pripade FHD dostanes za tie prachy proste lepsi obraz. Rozhodnutie uz je na tebe.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod xfrybo3 26. 4. 2015 21:01

No, druhou věcí je, že do FullHD bych teď asi tolik peněz neinvestoval, vzhledem k tomu, že bych jí neměl tak dlouho. Tam bych se ideálně pohyboval kolem 20ti tisíc. Mohl by jsi mi nějakou takovou doporučit (jestli teda v této cenové hladině nějaké jsou, které předčí ty moje 4K)? A případně i teda nějakou dražší. Klidně jich můžeš poslat i víc. Díky moc! :-)
xfrybo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ...drát 26. 4. 2015 21:08

možno by som si ešte rok dva nechal tú plazmu :D
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xfrybo3 26. 4. 2015 22:22

To je taky možnost, i když až jako poslední varianta :D
xfrybo3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 4. 2015 06:37

Samsung UE55H7000 a Philips 55PFS8109. To su za ten rozpocet asi najlepsie FHD na trhu. Z lacnejsich napr. Sony 55W805B (cela 8-kova rada), Samsung UE55H6400 (cela 6-kova rada), Philips 55PFS6609.
Ryan Giggs
TV expert

Další stránka