LED TV Samsung vs. LG

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr91 30. 5. 2015 19:48

Ahoj, rád bych se zeptal na televizi, stará LCD odešla do nebe a sháníme za ní náhradu, uvažujeme o LEDce, úhlopříčka '55 cenovka strop je 25t, 3D funkce potěší, ale spíš to bereme jako příjemnej bonus, stejně jako možnost ovládat mobilem
Uvažujem mezi Samsungem UE55H6400 nebo LG 55LB670V, jde nám o kvalitu obrazu (sledujeme často filmy jak z DVD tak z PC, zahrajeme na PS3 a podobně..). Bohužel se v televizích moc neorientuji, takže se radši zeptám..nebo vybrat úplně jiný model nebo jinou značku ? :hm Pocitově mě to spíš táhne k Samsungu ze zkušeností s telefony se supr barvičkama.

Děkuji moc za reakce :-)
Petr91
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 5. 2015 09:04

Ked riesis hlavne obraz, tak radsej Samsung. Nejde ale vobec o znacku na tej vobec nezalezi, ide o konkretne TV.
Z dalsich moznosti Sony 55W815, Panasonic 55AS640E, Philips 55PFS6609/6909. Na ten Philips je 5rokov zaruka a ma zaujimavu funkciu Ambilight.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sago 1 31. 5. 2015 12:16

Z tých tebou zmienených tv jednoznačne Samsung ue55h6400.
sago 1
Junior

Odeslat příspěvekod karminkotak 31. 5. 2015 13:20

Pozri veru na ten Philips... 5 rokov záruky je super vec a Ambilight je veľmi návykový :)
Tiež som nedávno vymenil Samsung za Philips a zatiaľ neľutujem... Aj keď nižšiu radu aj uhlopriečku... Každopádne Philips má fajn televízory s prijemným obrazom.
karminkotak
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 1. 6. 2015 07:22

Tady nic jiného nečekej vždy ti tu doporučí v první řadě Samsung potom Sony, Panasonic a Philips ale Samsung vždy vede sice nevím proč podle mne má pro mne příšerné barvy (omalovánky), já mám lg 47lb670v a jsem spokojen barvy přirozené široké možnosti nastavení obrazu podle představ ale hodně lidem právě spíš vyhovují ty omalovánky od Samsungu no.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 6. 2015 07:42

Na nete je milion recenzii aj s vysledkami meranymi sondou a ziadne omalovanky sa nekonaju. Navyse asi ta to sokuje ale aj na Samsungu sa daju farby nastavit. Takze netusim odkial mas ten nezmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 1. 6. 2015 08:23

Mclaren F1 to, že jsi spokojen se zakoupeným výrobkem, nemá nic společného s jeho skutečnou kvalitou.

Příspěvky, které odesíláš, mají stále větší konfrontační podobu. Za sdělením/radou, která zde zazní, stojí mnohdy osobní zkušenost, měřitelné výsledky testů z vícero zdrojů atd.

Tudíž Tvá zaslepenost, bohužel, je škodlivá. Bylo by vhodné svým postojem neosočovat zdejší rádce a nesnižovat úroveň jejich rad.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 1. 6. 2015 08:52

Ničí nazory tu nesnizuji, ba naopak mi přijde že jsem se trefil zase kam jsem neměl a určité zdejší odborníky to opět rozrušilo ale já jsem s tim počítal holt jsem vyjádřil svůj názor ke značce která zde ma jak vidno spoustu příznivců a tudíž je můj negativní názor nežádoucí ale i tak to zopakuji, dle mého názoru jsou obrazové kvality min co se týče podání barev omalovánky.

-- 1. 6. 2015 10:00 --

Vy tu milí pánové neustále plivete na lg to zase naopak vypadá na určitou averzi z vaší strany a pan Giggs ať už dá pokoj s tou sondou oči člověka jsou víc než nějaká priblblá sonda která umí změřit jen určité diskutabilní parametry.

-- 1. 6. 2015 10:24 --

http://www.cena-vykon.cz/2015/02/16/nej ... 20-000-kc/ tady větší sestra te lg 47lb670v
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 1. 6. 2015 09:40

Ono vlastnosti toho ci onoho TV dost zavisia na pouzitom panely a odladeni z vyroby.

LG = drviva vacsina TV vyuziva IPS panely (okrem 39" a novej rady LF6x tusim ze v 50")
(tj: 1000:1 kontrast, uhly do 40stupnov ,kedy sa nedegraduje kontrast a farby)

Samsung = drviva vacsina VA panely
(tj: 3000:1 kontrast, uhly do 25stupnov, kedy nedochadza k degradacii kontrastu a farby)
(okrem modelu 32J4000 = PLS panel, to je odnoz IPS technologie)

Vseobecne zname:
Ak TV Samsung = tak prepnut obraz do Cinema modu, kde su najvernejsie farby,voci realite
Ak LG = tak pouzit rezim bud Expert1 alebo Expert2 a doladit podla svojho oka...

Osobne ,ako som to uz viac krat spominal, mne vyhovuje viac nastavenie obrazu, kde je biela farba, troska chladnejsia. (okolo 7000-8000K, pricom target je 6500 Kelvinov )
Btw: ale naco som najviac haklivy je nehomogenita podsvietenia, presvitajuce podsvietenie na okrajoch obrazu (ked je film vo formate 2,4:1)...Preto som stale vlastnikom plazmy,lebo ani reklamovat sa to neda,jedine vratit (co je otrava) v zakonnej lehote..(vacsinou sa vyrobcovia vyjadria v zmysle: ..."je to vlastnost daneho TV").
Len tolko :-)
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 1. 6. 2015 09:50

Jj mam ji nastavenou v módu expert1
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 6. 2015 09:55

Mclaren F1 píše:Vy tu milí pánové neustále plivete na lg to zase naopak vypadá na určitou averzi z vaší strany a pan Giggs ať už dá pokoj s tou sondou oči člověka jsou víc než nějaká priblblá sonda která umí změřit jen určité diskutabilní parametry.

Na LG nikto neplive, tak si laskavo prestan vymyslat. Jediny kto tu kona na zaklade averzie ci predpojatosti si tu ty. Staci si prejst tvoje prispevky. Nikdy som ta nevidel odporucat nic ine ako LG. Ze si s tym spokojny ti nikto neberie, tak to ma byt.
Ale ja narozdiel od teba som nikdy neodporucil TV od jedinej znacky, tak ako to tu klamlivo tvrdis ze nieco konkretne preferujeme. Vzdy odporucam aj alternativu roznych vyrobcov. Ci uz na zaklade vlastnej skusenosti, alebo podla nejakej sumy roznych recenzii. Takze dotycnemu vzdy ponukam na vyber, co je pre teba cudzie.

Po dalsie, ci su oci cloveka viac ako sonda je uplne fuk kedze oci kazdeho cloveka su uplne ine. Co vidi jeden, nemusi iny. A preto to ako vidim ja, ty atd. nemozes podsuvat inemu cloveku. Co ty neustale robis. A pretoze netusis ako to vidi iny, tak jedina objektivna cesta ako urobit nejaky pomyselny, kvalitativny rebricek je prave podla tej sondy. Ci sa ti to paci alebo nie. A ak ta ukaze ze nejaky TV ma farby ok, tak je klamstvo tvrdit opak. Nehovoriac o tom ze farby sa daju do detailu nastavit a z tych udajnych omalovanok urobit farby prirodzene, resp. naopak z tych udajne prirodzenych farieb LG urobit omalovanky.

Takze co tym celym sledujes, som nejako nepobral.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 1. 6. 2015 09:59

Ještě k té nehomogenitě podsvícení dost to ovlivňuje nastavení dynamického kontrastu který jak známo není ani dobré moc používat.

-- 1. 6. 2015 11:04 --

Já jsem si jen přečetl nadpis příspěvku Samsung vs LG a bylo ny hned jasné jakeho se tady dočtu doporučení které jsem vypsal výše a i tak se to neobešlo bez vaší podrážděné reakce.

-- 1. 6. 2015 11:17 --

A ještě k tomu podání barev, ja měl na mysli podání barev které výrobce nastavuje uz pri výrobě to ze následné doladění umožňují všechny tv je snad jasné ale Samsung z toho dělá omalovánky právě už pri té výrobě.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 6. 2015 11:38

Nasa podrazdena reakcia? Mas asi kratku pamat. Noze si precitaj celu temu este raz kym sa tu zacnes sam blamovat. A pre istotu svoj prvy prispevok viackrat.

Omalovanky ma prednastavene v prezentacnom mode kazdy vyrobca. Ono to totiz predava. A ani domace mody (okrem kina) nebyvaju najpresnejsie. Bezohladu na vyrobcu. Samsung ale v tomto oproti ostatnym vyrobcom (vratane LG) nijako nevybocuje aj ked to tvrdis. Dokaz je zase sonda, porovnaj si vysledky v recenziach. Sonda nemeria ziadne diskutabilne parametre. Napr. tebou omielanu presnost farieb dokaze odmerat velmi exaktne a presne. A tu sa ziadne omalovanky u Samsungu oproti inym konkurentom nekonaju. Je to +/- to iste.

Z toho mi skor pride ze si ziaden Samsung v domacich podmienkach ani nevidel. Resp. nejaky stary model z ktorych mam rovnaky pocit ako ty, ale z novsich uz nie. Alebo len mas z nejakeho dovodu averziu a prezentujes to takym sposobom.

A napokon, aj keby to bola pravda, ved ked sa farby daju nastavit podla vkusu, tak je hadam uplne jedno ako su tie farby prednastavene vyrobcom.

A len tak mimochodom, ja som ten posledny ktory by protezoval nejaku znacku. Nie je to o znacke, na tej vobec nezalezi ale o konkretnych vyrobkoch v konkretnej kategorii. A Samsung ich ma bohuzial pre teba od 6- kovej rady naozaj velmi dobre. Tak nebudem klamat ked sa niekto opyta. To nie je moj styl.

Keby si si precital par rokov stare prispevky tak by si zistil ze mna sameho paradoxne obvinovali z averzie voci Samsungu. Kedze tie TV sa mi tiez nepacili a neodporucal som ich. A ani k znacke ako takej nemam nijaky vztah. Lenze odvtedy sa veci zmenili a ja sa narozdiel od teba dokazem odosobnit a uznat kvalitu ked ju vidim.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 1. 6. 2015 12:32

Pokud můžu vlozim sem tento odkaz na stažení souboru z CHIP online cz http://www.chip.cz/dokumenty/02-13-066-tv-pokoj/ jsiu tan celjem pěkné tabulky s hodnicenim a třeba v kategorii tv do 50" je suce Samsung na druhen a tretim místě ale také jsem si všiml že druhé místo obsadika 7 rada a ti třetí sice 6 řada ale pouze pri úhlopříčce 32" což je hodně velký rozdíl v podání obrazu vůči ostatním to se snad ani srovnávat nedá.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mekr 1. 6. 2015 14:50

Mclaren F1:a ty tmavé rohy v obraze u LG 47 LB670V nevnímáš ? To LB 650V se mi zdá víc podařená .
mekr
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků