TV do 15 000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 8. 7. 2015 22:35

Někdy je lepší emotikony šetřit.

Pokud vezmu názory a požadavky příznivců plazmové technologie, pak mně tam IPS panel v nižší a střední kategorii od LG nezapadá. Nicméně je na tazateli, čemu dá přednost.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kennygenius 8. 7. 2015 22:44

Nakonec jsem vzal Panasonic TX-48AS640E :)

Pro vyjasnění situace - Paňáka VT30 máme doma, kde se o něj dělím s rodiči. Televizi co jsem v tomto vlákně vybíral, mám na byt - vzhledem k tomu, že vím co od té TV budu vyžadovat (přehrávání BD ripů z pc a občasné hraní) a také vím na co ji používat nebudu (normální vysílání) tak si myslím, že mi bude naprosto pohodlně stačit. Přece jen jsem ještě student a každá kačka se hodí :)

Každopádně všem díky za názory a pomoc
Gustard X20U -> Audio-GD NFB-1 -> Sennheiser HD800S
Shanling M3s -> KZ ZS10
Panasonic UB820 -> Hisense 70NU9700 + Samsung M650 + Samsung SWA-W700
kennygenius
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 8. 7. 2015 22:51

Pokud nakupuješ přes net, v nejhorším vrátíš.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod _honza_ 9. 7. 2015 09:44

MgX píše:_honza_ doporučovat člověku s VTčkem věc s IPS panelem a ještě v této kategorii, nevím. Pokud tam je jejich místní tlumení podsvícení, kdy to na černé ploše dělá určitou formu fleků, tak to asi majitel VTčka nezvládne. Nicméně WebOS je, jak se zdá, odladěný systém.

Půjdu ti trochu proti srsti. ;-)
Vím dobře co nabízím, vývoj jde stále kupředu. LG 50LF652V má černou jako břitva, vyspělé Direct LED podsvícení a TV je doslova nabitá funkcemi. Obraz nemá chybu. Zcela se mi nelíbí povrchová úprava displeje, pokud neběží obraz, jsou vidět odrazy. Přesný typ IPS nenajdu, mohu jen věřit, že je použitá AH-IPS technologie, kterou lG dává do nových panelů. Zatím nechávám tovární nastavení (zdá se mi příliš vysoký kontrast), s obrazem si pohraji, až bude TV umístěn na správném místě. Včera jsme se dívali na film 3D v HD kvalitě „Sin Cyty – Ženská pro kterou bych vraždil“ vychutnával jsem si kontrast mezi černobílým podáním a barvou. LG 50 je novinka, našel jsem jen kladné uživatelské recenze. LG nemá konkurenci v cena/výkon. Ve své třídě nemá konkurenci. Obraz se musí vidět.

TV střídá starší plasmu 42“ Panasonic VIERA TX-P42G30E, který si bere příbuzný do svého bytu.
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 7. 2015 10:24

Nemusi to byt IPS. LG zacalo pouzivat vo vacsom mnozstve aj VA panely. Aj v minulosti pouzivali v 50" VA.

Vyspely direct led ma taky lacny TV sotva. Mozes snivat.

Ze vyvoj ide stale dopredu nemusi znamenat pre kvalitu obrazu vobec nic. Ona ta kvalita isla totiz oproti minulosti smerom dole.

A aj keby to islo kvalitou hore, tak pre cloveka prechadzajuceho zo spickovej plazmy je to krok k horsiemu.

Tvrdenie ze to nema konkurenciu vyvolava akurat usmev na tvari.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod _honza_ 9. 7. 2015 16:09

Ryan Giggs:
Že se jedná o IPS se mohu lehce přesvědčit z indicii. Díval jsem se na úhel pohledu diagonálně i vertikálně a obraz se téměř do 180° nemění, toto je typické jen u IPS. Na krabici od LG je napsáno „Natural Color“, „webOS 2.0“, „Metalic Design“, „CINEME 3D“, „Smart+“. Označení „Natural Color“ dává LG jen u IPS. Technologie AH-IPS je velký krok kupředu, má větší kontrast proti předešlým IPS, je daleko lepší i černá, intenzita podsvícení může být daleko menší (úspora napájecí energie), lehce lze zvětšit hustotu pixelů (full HD na tabletu) atd. Heureka v popisu má udán IPS panel, někde to museli opsat. Jaký je rozdíl mezi „Smart“ a Smart+“ nevím.

Ve specifikaci je udán Typ podsvícení „Direct LED“. LG má svůj vlastní vyspělý vývoj, to si piš, že jejich podsvícení nezaostává. Přinejmenším Color Rendering Index, zkrátka CRI bude vyšší než u konkurence.

LG je dlouhá léta na vrcholu vývoje. Dříve proslulé S-IPS, před rokem 2005, byly také dílem v té době ještě společnosti „LG.PHILIPS LCD“ Na netu je ještě report z vývoje, kdy S-IPS byly ve všech směrech překonány:
http://www.tftcentral.co.uk/downloads/enhanced_s-ips.pdf

Přecházím z plazmy na LCD, jak špičková je u Panasonic VIERA TX-P42G30E musíš posoudit sám. LG TV bude umístěn na výhodnějším místě a ve dne již nebudu muset stahovat žaluzie.

Jsem jen více utvrzen, že LG nemá konkurenci, přinejmenším v CENA/VÝKON. ;-)
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 9. 7. 2015 18:41

Vyspely direct led je taky kde je lokalne stmievanie a s velkym mnozstvom diod. To ten tv nema. Takze to ma od vyspeleho direct led podsvietenia daleko. Je to obycajny direct led bez dimmingu s par diodami ako u kazdeho vyrobcu.

To s tou konkurenciou mas podlozene cim? Predpokladam ze si to porovnal v idealnych podmienkach s kazdym modelom tejto kategorie.

Mimochodom, na oficialnej stranke sa u 50" modelu nepise o IPS. U 42 a 55" verzie sa IPS uvadza. Chvalili by sa tym aj na krabici. Takze to asi bude predsa VA.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 9. 7. 2015 22:24

_honza_ píše:
MgX píše:_honza_ doporučovat člověku s VTčkem věc s IPS panelem a ještě v této kategorii, nevím. Pokud tam je jejich místní tlumení podsvícení, kdy to na černé ploše dělá určitou formu fleků, tak to asi majitel VTčka nezvládne. Nicméně WebOS je, jak se zdá, odladěný systém.

Půjdu ti trochu proti srsti. ;-)
Vím dobře co nabízím, vývoj jde stále kupředu. LG 50LF652V má černou jako břitva, vyspělé Direct LED podsvícení a TV je doslova nabitá funkcemi. Obraz nemá chybu. Zcela se mi nelíbí povrchová úprava displeje, pokud neběží obraz, jsou vidět odrazy. Přesný typ IPS nenajdu, mohu jen věřit, že je použitá AH-IPS technologie, kterou lG dává do nových panelů. Zatím nechávám tovární nastavení (zdá se mi příliš vysoký kontrast), s obrazem si pohraji, až bude TV umístěn na správném místě. Včera jsme se dívali na film 3D v HD kvalitě „Sin Cyty – Ženská pro kterou bych vraždil“ vychutnával jsem si kontrast mezi černobílým podáním a barvou. LG 50 je novinka, našel jsem jen kladné uživatelské recenze. LG nemá konkurenci v cena/výkon. Ve své třídě nemá konkurenci. Obraz se musí vidět.

TV střídá starší plasmu 42“ Panasonic VIERA TX-P42G30E, který si bere příbuzný do svého bytu.

Obecně jsou lidé zvyklí na kvalitní plazmu, velmi vybíraví, co se týká televizorů. Platí mnou napsané. Nemám problém s Tvým kontrastním názorem, nicméně to neznamená, že s ním souhlasím.

Nehledal jsem, co tam je za panel. Pokud VA, lehce se mění pohled na černou (... a není VA jako VA), zbytek zůstává. Některé věci, když čtu od uživatelů, jsou velmi nekriticky přechválené. Tazatel, nechť vybere to, co jemu bude nejbližší, a nejvíce vyhovovat, byť by to byl televizor LG s IPS panelem. Je to na něm.

Takže suma sumárum - „proti srsti“ mně jde spíše přehlížení faktů a zaslepenost pro určitou věc, zaslepenost, která nemá oporu v realitě.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod _honza_ 10. 7. 2015 09:01

Ryan Giggs:
Nevím proč by měl mít TV Direct LED s lokálním stmíváním?

Koupíš konkurenční TV s parametry jako má LG 50LF652V levněji než za 17 tis?

IPS panel si dovolím poznat z úhlu pohledu.

MgX:
Budeš-li mít příležitost podívej se na „NEW 2015“, „Natural Color“, web OS 2.0“, CINEMA 3D“, „Smart+“ TV od LG. ;-)
Podívej se také na 4K 3D+:
http://televize.heureka.cz/lg-55ub830v/specifikace/#section
Shlédní dobrý film ve 4K 3D+ a budeš v jiném světě. :-D

Obměňujeme TV jednou za x let. Tentokrát je to dříve, rodinný příslušník bere starou do TV svého bytu. Chtěl jsem se na tomto fóru podělit jen o zkušenosti s nynější koupí.
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 7. 2015 10:47

Vzhledem k tomu, že znám velmi dobře již několik 4K/UHD, nepředpokládám, že by mě něco z LCD dokázalo dramaticky ohromit. Možná jen absolutní špička od některých výrobců.

Od LG jsem viděl např. 77xx model, a nadšen jsem opravdu nebyl. Jediné co se mně líbilo, byl OS. Přesto děkuji za upozornění, jestliže narazím na zmíněný televizor, podívám se.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 7. 2015 10:48

Pretoze ked chces nazvat direct led vyspelym tak ako ho nazyvas, tak by mal mat lokalne stmievanie. Inak je to obycajny, nevyspely direct led. Cim sa to lisi oproti konkurencii resp. oproti inym, starsim modelom LG? V com je to vyspelejsie? Napr. oproti Nano led aby sme ostali u LG?

Konkurencnych TV s parametrami (aj ked neviem co si pod tym predstavujes ty) ako to LG je dost. Aj lacnejsich.

Ked poznas panel od pohladu, tak to je tiez usmevne. Pri tych X druhoch panelov. Ked to ma hlboku ciernu ako pises a a nema to dimming, tak to urcite IPS nie je. Urob makro fotku, budeme mat istotu.

Ak je to IPS (comu nic nenasvedcuje) tak v inom svete urcite nebudem. A uz vobec nie u 3D s tym ich polovicnym rozlisenim. Mimochodom UB830 dopadol v recenziach uplne hrozne.

To ze si spokojny ti nikto neberie. Tak to ma byt. Ale sirit take absolutne "pravdy", nech by to bol aj akykolvek iny TV je uplne mimo.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod matelko 2 10. 7. 2015 12:23

Ryan Giggs píše:A uz vobec nie u 3D s tym ich polovicnym rozlisenim.

:-) Musím ti trochu oponovat. Není to tak hrozný s tím polovičním počtem řádků. Ale je opravdu nutný použít Full-HD zdroj. Na HD už je to slabší, SD bída. Ale jinak je to mnohem příjemnější na sledování než aktivní 3D nebo v kině kde je obraz příliš tmavý (alespoň u nás).

Právě 4K by bylo plus pro pasívní 3D, bohužel to v nové specifikaci pro 4K Blu-ray už 3D nenabízí.

Vím že to nic neznamená, ale v testu UHD TV Chipu právě LG65UBB950V a LG55UB850V docela testovanou konkurenci přejeli. Trochu se jim obrazově přiblížili jen Philips 49PUS7909, Samsung UE55HU7590 a Sony KD-49X8505B.

Je třeba to brát s rezervou, ale asi 4K docela umí.
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 7. 2015 12:38

Na margo UB850: http://www.hdtvtest.co.uk/news/49ub850v ... 033786.htm
http://hdtelevizija.com/2014/12/29/lg-4 ... recenzija/
"The LG 49UB850V is not only the worst 4K TV we’ve tested, it’s also one of the worst-performing televisions we’ve reviewed to date in terms of image quality. Its subpar picture performance is made all the more difficult to accept by the display’s retail price of £1500."

830v na inom serveri tiez nedopadol nijako slavne: http://www.digitalversus.com/tv-televis ... /test.html

Takze umi ako umi, zalezi od modelu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 10. 7. 2015 13:08

Uživatelé se bohužel často řídí "milionem" popisků na krabici, místo aby řešili reálný stav. Míra placebo efektu z nové věci v nich vyvolává neutuchající pocit z dokonalého nákupu.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 7. 2015 13:59

Pocit z dokonaleho nakupu je predsa uplne v poriadku. Opak by bol horsi. Pokial to tak vidi, nie je dovod akokolvek polemizovat.

Ide tu ale o tie dogmaticke vyhlasenia o najlepsom pomere cena/vykon, najvyspelejsom podsvieteni atd. O to viac ked to nicim nepodlozil. A vela konkurencnych modelov ani vidiet nemohol aby sa nieco take dalo povedat.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 10. 7. 2015 15:26, celkově upraveno 1
Ryan Giggs
TV expert

Předchozí stránkaDalší stránka