TV do 15 000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 7. 2015 22:41

Iny pohlad nikto nikomu neupiera. To je jasne ze 100 ludi, 100 nazorov. To tu nie je problem.
Ide ale o to ze tu niektori z tych vlastnych dojmov robia objektivny fakt. Prezentovat vlastny nazor a trvat na nom je jedna vec. Robit z neho nieco viac je ale vec druha. O to viac ked ho neviem nicim podlozit.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 10. 7. 2015 22:43, celkově upraveno 1
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kennygenius 10. 7. 2015 22:43

matelko 2 - můžu to pak zkusit, ale za nic neruším :) VTčko je televize rodičů, oni na ní primárně koukají na satelit a dvb, nicméně z toho co jsem zatím vypozoroval, tak rozdíly vidím v -

barvách - plasma je má určitě přirozenější (ale nijak jsem zatím nehýbal s nastavením tady u AS640 :) )

černé - když je ve videu nějaká "gradace" černé, tak jsou na plasmě mnohem méně viditelné přechody různých odstínů

pohybu - co mě pozitivně na as640 překvapilo je to, jak dobře IFC funguje :) v žádném případě se to nemůže plasmě rovnat, ale na to, v jaké cenové kategorii se tahle telka nachází, tak jsem fakt nadšenej :)

nicméně tohle je srovnání pouze ze zdroje ve vysokém rozlišení, normální vysílání jsem nesrovnával, ale předpokládám, že tam by ta propast mezi Vtčkem a as640 byla ještě větší :)
Gustard X20U -> Audio-GD NFB-1 -> Sennheiser HD800S
Shanling M3s -> KZ ZS10
Panasonic UB820 -> Hisense 70NU9700 + Samsung M650 + Samsung SWA-W700
kennygenius
Junior

Odeslat příspěvekod matelko 2 10. 7. 2015 23:39

spyko píše:,stejně vždy skončím u panasonicu,čím to bude!?

:-) To znám, u mne je to nakonec vždy Philips a pokud to není z nějakého důvodu možné, tak by mě trefilo. :-)

kennygenius píše:barvách - plasma je má určitě přirozenější (ale nijak jsem zatím nehýbal s nastavením tady u AS640 )

:-) Abys nehejbal jako já. Po chvíli laborování jsem to vzdal a přepnul na Film a svatý klid. Když je každé DVD a Blu-ray jinak barevné, mohl bych štelovat do alelujá. :-)

Mě jde právě o dojem po delší době až si na obraz zvykneš a až poté porovnat s tou plasmou.
Bude, nebude, pokud se na to vyprdneš nic se nestane, já jen kdyby jsi si někdy později vzpomněl a měl náladu něco napsat. O:-)
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 11. 7. 2015 00:11

Ryan Giggs píše:
Mclaren F1 píše:Takže podle tebe do světa hardware píšou samí lojsivé a přitom sem sem tam dáš odkaz na nějaké jiné jiné stránky kam podle tebe píšu ti nejlepší odborníci a mi tomu máme věřit protože jsi to sem dal ty? No to děkuji ale raději si otom přečtu i jinde a lituji toho kdo se řídí pouze tvým doporučením.
V tom članku čo si postol sa piše obecne o fungovani technologii (a tyka sa hlavne monitorov), nepiše sa tam nič o tom že je niečo lepšie ako ine. Nepiše sa tam nič čo by tie tvoje slova o prehrievani, vacsej odolnosti atd. potvrdzovalo. Takze neviem ako to s tym celym suvisi. Dal si tu ako "dôkaz" jedno reklamne video.

Ja som tu naopak odkaz na žiadne članky nedaval. Dal som sem odkaz na recenzie na konkretny model TV, ktory s tym o čom pišeš ty nema nič spoločne. Tak netušim čo za bludy to tu vypisuješ. :pozor

A tak mi teda teď prozraď v čem se liší jestli je to LCD pro monitor nebo pro tv? V tom članku je jasně popsáno co která technologie zvládne a co ne ale ty jsi zřejmě sám zaslepený tím že není nic lepšího než VA panel i když IPS používají profesionálové ve studiích, ona ta lepší černá totiž není ovšem ale ty tu ve většině příspěvků tazetelum tyto tv většinou předhazuješ jako právě ten zaslepenec a co se týká toho videa to jsem nedával jako důkaz ale jako zajímavé srovnání zrovna od LG které VA samo do některých svých modelů osazuje.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 7. 2015 05:22

Mclaren F1 píše:V tom članku je jasně popsáno co která technologie zvládne a co ne ale ty jsi zřejmě sám zaslepený tím že není nic lepšího než VA panel i když IPS
Reaguj na to co je napisane, nie co si vycucas z prsta. Nepisal som tu absolutne nic o tom ci je lepsie to alebo ono. Aj keby si to napisal opacne, budem reagovat rovnako, kedze si tu vypustil nieco co nemas nicim podlozene.

Tak aj pre tych jednoduchsich zopakujem otazku. Coho dokazom ma ten clanok byt? Je to vseobecny popis technologie, co je sice fajn, ale kde a akym sposobom je tam potvrdene nieco z tohto co si pisal ze je to odolnejsie, menej sa prehrieva atd.? Ja tam odpoved na to nevidim.

Keby si si racil precitat nejake starsie temy 3-4 roky dozadu tak som casto odporucal TV s IPS. Takze s tou zaslepenostou si uplne mimo. Take LW-ckove LG 2011 boli vyborne TV. Takisto tie s panelmi od Panaka (WT50 atd.). Lenze odkedy s vyrobou panelov skoncil Panak, tak LG stratilo konkurenciu. Ty padom isli vyrazne dole kvalitou, lebo mohli. A to je fakt, staci si pozriet recenzie ako boli hodnotene IPS TV vtedy a teraz. To je nebe a dudy. Uz to nie je co byvalo, takisto sa tu k tomu neraz vyjadrovali majitelia LW modelov ze take TV uz odvtedy u LG nevideli.

Nemas argumenty ani na jednoduche otazky tak len nezmyselne okolo seba kopes.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 11. 7. 2015 07:05

Nechápu proč pořád spojuješ ty moje dva příspěvky dohromady když jsem jasně psal ze a teď cituji sám sebe -(a co se týká toho videa to jsem nedával jako důkaz ale jako zajímavé srovnání zrovna od LG které VA samo do některých svých modelů osazuje.)- a ten s tím odkazem popisuje všechny technologie LCD z kterých si i laik dokáže alespoň trochu odvodit v čem jsou jejich klady a zápory ale ty to pořád spojuješ v jeden celek a už vůbec nechápu proč bych já měl něčím podkladat co je napsáno v jiném odkazu jediný kdo tu mele jsi ty zatím jsi sem nedal nic co by podkládalo ty tvoje bláboly (odkaz) na jiný server nic.Mě jde jen oto že co tu čtu vesměs tvá doporučení tak většinou skončí u toho že nejlepší tv je Samsung nejlépe model s VA panelem protože má lepší černou a recenzovali to na nějakém zahraničním fóru i když v jiných recenzích dopadla třeba jiná tv lépe ale podle tebe všude jinde lžou.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod matelko 2 11. 7. 2015 11:59

Mclaren F1 píše:Mě jde jen oto že co tu čtu vesměs tvá doporučení tak většinou skončí u toho že nejlepší tv je Samsung nejlépe model s VA panelem protože má lepší černou a recenzovali to na nějakém zahraničním fóru

V tomhle mu, ale opravdu křivdíš, to se Ryana musím zastat. Pokud by jsi si prošel jeho příspěvky a má jich dost, tak sice preferuje VA pro TV, ale nijak dramaticky a má k tomu důvod. Nejčastěji jen upozorní na o něco slabší černou u IPS, což je fakt který vadí jen někomu a projeví se hlavně při sledování v noci.

Že propaguje Samsung je hloupost, ale fakt, že se u něho dá vybrat slušná TV za rozumnou cenu se nedá popřít ( :-) Taky nemám rád Samsung a LG :-) , to neznamená, že když je nemám rád musí být špatný). Často radí Philips a jiné značky. A hlavně to, na co se právě ptají, konkrétní typy. Opravdu to není pravda co jsi napsal, schválně si projdi jeho příspěvky a uvidíš sám.

Já sám mám doma TV s IPS (panel od LG) a při výběru jsem neřešil jaký má panel, ale co umí. Obraz jsem si nejdřív zkontroloval v prodejnách, líbil se tak jsem to dál neřešil. Dokonalý není nic a opravdu má každá technologie jiné výhody a nevýhody. Ale jak Ryan správně píše použitá technologie nezaručuje nic co se týká celkového výsledku. Vždy jsou nějaké možnosti jak výhody vyzdvihnout a nevýhody částečně potlačit. Jenže to stojí peníze nebo taky zhoršení parametrů v jiné oblasti. Je to neustále nějaký kompromis.
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 11. 7. 2015 16:14

Ale to já vím vždyť mě o nic neslo jen ze jsem sem dal odkaz na video které obě technologie porovnává v určitých oblastech a také jsem napsal že je s podivem že to video pochází od LG které obě technologie samo využívá a v tom dalším odkazu jsou popsány, pouze jsem ještě odkázal na to že VA technologie nemusí znamenat lepší výsledky toď vše ale Rayena se to dotklo.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 7. 2015 18:08

Mclaren F1 píše: a už vůbec nechápu proč bych já měl něčím podkladat co je napsáno v jiném odkazu jediný kdo tu mele jsi ty zatím jsi sem nedal nic co by podkládalo ty tvoje bláboly

Ake blaboly? Ja som tu nemal žiadne bohorovne vyhlasenia ako ty, len som sa pytal odkiaľ maš take "zaručene" informacie. Čo mam dať nejaky argument ktory podklada moju otazku? :-D To som sa teda dožil keď už aj otazky treba dokazovať... :oboze

Mclaren F1 píše:Mě jde jen oto že co tu čtu vesměs tvá doporučení tak většinou skončí u toho že nejlepší tv je Samsung nejlépe model s VA panelem protože má lepší černou a recenzovali to na nějakém zahraničním fóru i když v jiných recenzích dopadla třeba jiná tv lépe ale podle tebe všude jinde lžou.

Prečo klameš? Odcituj kde pišem že najlepši je Samsung. Keď už ma z niečoho obviňuješ, tak by si to mal vedieť dokazať. Som zvedavy...

Ako sa maš možnosť dočitať vyššie u matelka, nikdy v živote som neodporučal model jedinenej značky, vždy ponukam aj alternativu. A ak aj nahodou nie, tak len v nejakej špecifickej situacii kedy alternativy nesplňaju podmienky tazajuceho. Tak nerozumiem prečo si vymyšľaš... Takže s nejakym protežovanim nejakej značky si uplne mimo. Nedavno ma obviňovali že som proti Samsungu. Teraz že ich protežujem. :D Či sa ti to pači či nie, tie TV su dobre, tak preto ich odporučam. Keď teraz mal Samsung 2 roky vydarene TV (nielen podľa mňa ale aj podľa veľkeho množstva recenzii), to ich mam zamerne z odporučania vynechať že tebe sa to nepači? Vieš, ja mam totižto taky hlupy zvyk odporučať každy rok take TV ktore v tom roku patria k najlepšim.

To že s nejakym mojim odporučanim nesuhlasiš je v poriadku. Lenže miesto vymyšľania maš možnosť rovnako ako ja a ktokoľvek iny v každej teme odporučiť nejaky model aj ty, a aj napisať dôvody prečo nesuhlasiš s tym mojim odporučanim. A diskutovať o tom. Lenže žiadnu taku aktivitu od teba nevidim. Prečo to nerobiš? Jedine na čo si sa zmohol je na mňa kydať niečo čo si si vymyslel. Z toho celeho mam pocit že sa ťa dotklo že som niekde skritizoval tvoj TV. Som zvedavy, či aspoň tentoraz tie tvoje obvinenia niečim podložiš.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 11. 7. 2015 18:35

Musím tě citovat -Prečo klameš? Odcituj kde pišem že najlepši je Samsung.-Či sa ti to pači či nie, tie TV su dobre, tak preto ich odporučam. Keď teraz mal Samsung 2 roky vydarene TV (nielen podľa mňa ale aj podľa veľkeho množstva recenzii)-Keď už ma z niečoho obviňuješ, tak by si to mal vedieť dokazať. Já jsem sem dal pouze dva odkazy a tebe to hned pobouřilo tak jsem na tebe také reagoval nic víc, tak tu nežvastej že klamu a nevzpomínám si že jsi nějak rozumně vyvrátil jejich obsah pouze jsi je napadl.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod spyko 11. 7. 2015 19:32

U všech recenzí je velké nebezpečí-prodejce,testovací skupiny -totéž,prakticky jde jen o peníze,čím levnější šunt-tím víc vychvalovaný,počítá se rabat,na tom zařvaly plazmy,byli tak drzí prodejci,že lcd přechválili i nad plazmou,proto si myslím že stejné problémy má i oled-technologie je drahá,proto budeme čekat dlouho,doufám,že má plazma to přežije-nedám za tv víc jak 25 tisíc,z principu-oči jdou do háje!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 7. 2015 06:24

Mclaren F1 píše:Já jsem sem dal pouze dva odkazy a tebe to hned pobouřilo tak jsem na tebe také reagoval nic víc, tak tu nežvastej že klamu a nevzpomínám si že jsi nějak rozumně vyvrátil jejich obsah pouze jsi je napadl.
Napadol som len tu reklamu kedze je to ucelove video ktore sa da tazko brat nejako extra vazne. A ten clanok som nenapadaol, normalne som sa pytal z akeho titulu si ho sem dal, na co vlastne tym clankom reagujes. Rec bola totiz o tom prehrievani, odolnosti atd. a zrazu si tu postol ten clanok. Preto som sa pytal na co ma ten odkaz reagovat. Odpovede som sa nedockal.
Ze to spolu nesuviselo, som nemal ako vediet kedze do hlavy ti nevidim a vysvetlenie preco ten clanok postujes a s cim suvisi si k tomu nedal. Tak sa nabuduce zamysli. A to ze klames je fakt, tak sa teraz nevyhovaraj. Alebo dokaz opak, mas tu moznost.

Mimochodom stale si neodpovedal ani na jedinu otazku na ktoru som sa pytal. Len tu miesto argumentov dookola trusis nejake zvasty, zahmlievas a obvinujes z nezmyslov. Tak ak k tomu uz nemas nic vecne, nebudeme dalej zasierat temu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod _honza_ 14. 7. 2015 13:08

Ryan Giggs píše:Konkurencnych TV s parametrami (aj ked neviem co si pod tym predstavujes ty) ako to LG je dost. Aj lacnejsich.

Ked poznas panel od pohladu, tak to je tiez usmevne. Pri tych X druhoch panelov. Ked to ma hlboku ciernu ako pises a a nema to dimming, tak to urcite IPS nie je. Urob makro fotku, budeme mat istotu.

Ak je to IPS (comu nic nenasvedcuje) tak v inom svete urcite nebudem. A uz vobec nie u 3D s tym ich polovicnym rozlisenim. Mimochodom UB830 dopadol v recenziach uplne hrozne.

To ze si spokojny ti nikto neberie. Tak to ma byt. Ale sirit take absolutne "pravdy", nech by to bol aj akykolvek iny TV je uplne mimo.

Na heureka přibylo hodnocení 100% od Ověřeného zákazníka také pro „cena versus výkon“:
http://televize.heureka.cz/lg-50lf652v/recenze/#section

Výrobce LG odpověděl:
Dobrý den, děkujeme, že jste se na nás obrátil.
Televizor 50LF652V má IPS panel.
S pozdravem
Tomáš Čurnek
Zákaznický servis LG
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 7. 2015 13:40

A pointa toho je aka?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 14. 7. 2015 13:52

Že zákazník dal 100 %, protože... Viditelnost za světla - vynikající.
MgX
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka