TV do 15 000Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod matelko 2 14. 7. 2015 15:22

Ryan Giggs píše:A pointa toho je aka?

MgX píše:Že zákazník dal 100 %, protože... Viditelnost za světla - vynikající.

:-) Asi jste přehlédly, že _honza_ chtěl zdřejmě jen doplnit, že ta TV podle ! servisu LG ! má IPS a ne VA když to není moc jasné z popisů výrobků na webu.

Trochu zbytečně jste ho setřeli.
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 14. 7. 2015 17:04

Pointa je v tom že Ryan Giggs se spletl a není schopnej to uznat. Ale já už na něj mám svůj názor,všechno chce od druhých dokazovat ale sám nedokáže nikdy nic.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 7. 2015 17:55

matelko 2 píše:Trochu zbytečně jste ho setřeli.
V čom som ho zotrel? Len som položil otazku, k tej heureke. Nič viac.

Mclaren F1 píše:Pointa je v tom že Ryan Giggs se spletl a není schopnej to uznat. Ale já už na něj mám svůj názor,všechno chce od druhých dokazovat ale sám nedokáže nikdy nic.
Pytam sa ešte raz. Čo konkretne ti mam dokazať? Svoju otazku? Či niečo ine? Ja ti do hlavy nevidim, ani nemam veštecku guľu tak buď konkretnejši čo maš na srdci. Skus to napisať priamo bez tych kecov okolo.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 14. 7. 2015 18:24

matelko 2 píše:

:-) Asi jste přehlédly, že _honza_ chtěl zdřejmě jen doplnit, že ta TV podle ! servisu LG ! má IPS a ne VA když to není moc jasné z popisů výrobků na webu.

Ne, nechápeš ironii. Já vlákno čtu, takže vím, že šlo o IPS vers. VA panel. Ale ona zmínka o viditelnosti za světla - vynikající... mě rozesmála. Jen jsem šetřil smajlíky, aby zbylo na Tebe :roll:
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 14. 7. 2015 18:56

Ryan Giggs píše:
matelko 2 píše:Trochu zbytečně jste ho setřeli.
V čom som ho zotrel? Len som položil otazku, k tej heureke. Nič viac.

Mclaren F1 píše:Pointa je v tom že Ryan Giggs se spletl a není schopnej to uznat. Ale já už na něj mám svůj názor,všechno chce od druhých dokazovat ale sám nedokáže nikdy nic.
Pytam sa ešte raz. Čo konkretne ti mam dokazať? Svoju otazku? Či niečo ine? Ja ti do hlavy nevidim, ani nemam veštecku guľu tak buď konkretnejši čo maš na srdci. Skus to napisať priamo bez tych kecov okolo.

Třeba místo těch keců okolo (A v čem je ta pointa) napsat ano mel jsi pravdu je to IPS, ale jak jsem psal ty to zřejmě nedokážeš a už mi lezeš krkem s tím jak pořád děláš že nevíš co tím myslím.

-- 14. 7. 2015 19:06 --

MgX píše:
matelko 2 píše:

Ne, nechápeš ironii. Já vlákno čtu, takže vím, že šlo o IPS vers. VA panel. Ale ona zmínka o viditelnosti za světla - vynikající... mě rozesmála. Jen jsem šetřil smajlíky, aby zbylo na Tebe :roll:

Ano IPS LG mají vynikající zobrazení za denního světla nic natom k smíchu nevidím, proboha co jeto tady za lidi vy tu neraďte ani s výběrem ponožek.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 14. 7. 2015 19:11

Prostě mně to slovní spojení pro korektní vyjádření vlastnosti televizoru přijde úsměvné.

A až budeš chtít někoho kritizovat, nejdříve se podívej, co kdy komu psal a radil.

-- 14. 7. 2015 19:16 --

A když už jsme u toho... vynikající zobrazení za světla nemají LG a jejich IPS. Takovéto obecné podání informace je zavádějící. Vynikající podání za světla u IPS, svého času předváděl Philips... například u modelu 7108.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 7. 2015 19:33

Mclaren F1 píše:Třeba místo těch keců okolo (A v čem je ta pointa) napsat ano mel jsi pravdu je to IPS, ale jak jsem psal ty to zřejmě nedokážeš a už mi lezeš krkem s tím jak pořád děláš že nevíš co tím myslím.
Ok, tak pre analfabetov zopakujem ešte raz, ta otazka na pointu sa tykala odkazu na heureku, nie na zvyšok prispevku. Laskavo čitaj keď už sa odhodlaš reagovať a nevymyšľaj tu nejake konšpiracie.

A čo sa tyka toho IPS, oficialne zastupenia dokazali neraz napisať uplny blud. Je tu na fore kopa citatov z mailovej komunikacie s ofic. zastupeniami značiek. Niektore su fakt uplne mimo. Netvrdim, že je to aj tento pripad, ale zavery by som ak račiš dovoliť, nerobil. Počkam si na rukolapnejši dôkaz. Mimochodom, pisal som aj že môže dať kľudne makro fotku panela.

Takisto som nikde nepisal že tam určite nie je IPS. Netvrdil som že ma určite VA (takže to nemam ani prečo dokazovať), iba že mam pochybnosti. A to som aj zdôvodnil čo ma k tym pochybnostiam viedlo. Lenže ty si si to neračil prečitať, radšej si si niečo vymyslel.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 14. 7. 2015 21:00

Ryan Giggs už mne vážně štveš jak se furt vykrucuješ, přečti si to po sobě - (Ked poznas panel od pohladu, tak to je tiez usmevne. Pri tych X druhoch panelov. Ked to ma hlboku ciernu ako pises a a nema to dimming, tak to urcite IPS nie je. Urob makro fotku, budeme mat istotu.

Ak je to IPS (comu nic nenasvedcuje) tak v inom svete urcite nebudem. A uz vobec nie u 3D s tym ich polovicnym rozlisenim. Mimochodom UB830 dopadol v recenziach uplne hrozne.) Ty jsi fakt neskutečnej.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 14. 7. 2015 23:11

Mclaren F1 nechápu o čem je řeč. V jeho příspěvku to máš jasně napsáno... udělej makro fotku, budeme mít jistotu.

Proč, když máš tu TV k dispozici, nevezmeš foťák, nevyfotíš přes makro režim panel a fotku nenahraješ na fórum?
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 15. 7. 2015 00:48

Co do toho tahaš mne já vím jaký má moje tv panel! Giggs tady lže že tohle nenapsal -( Ked to ma hlboku ciernu ako pises a a nema to dimming, tak to urcite IPS nie je.) Vy už nevíte kudy kam tak mlžíte co?! Najednou nevíte o čem je řeč to snad není pravda.

-- 15. 7. 2015 00:59 --

MgX píše:Prostě mně to slovní spojení pro korektní vyjádření vlastnosti televizoru přijde úsměvné.

A až budeš chtít někoho kritizovat, nejdříve se podívej, co kdy komu psal a radil.

-- 14. 7. 2015 19:16 --

A když už jsme u toho... vynikající zobrazení za světla nemají LG a jejich IPS. Takovéto obecné podání informace je zavádějící. Vynikající podání za světla u IPS, svého času předváděl Philips... například u modelu 7108.

Vynikající podání za světla u IPS má LG, Nazdar.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 7. 2015 07:42

Vytrhavat veci z kontextu vies vyborne. Gratulujem. Tak som napisal slovo urcite, priznavam. Si spokojny?
Netreba ale visiet na jednom slovicku ale pochopit cely kontext, pretoze ten je o inom. Co je ale pre teba ocividne problem kedze ostatni to pochopili. A za to ja fakt nemozem.
Ano, ked to ma (ako pise) vynikajucu ciernu, tak to urcite nemoze byt IPS. Lebo to si odporuje. Kedze ale neviem co je prenho vynikajuce (kludne to moze byt aj cierna na IPS), ake ma naroky, pripustil som aj opacnu moznost ze to moze byt skutocne tak ako pise. Preto som mu navrhol tu makro fotku nech vieme naisto.

Pochop uz konecne, ze vobec nejde o to ci ma pravdu on ci ja, tak ako si ty na zaklade tych tvojich bludnych konspiracii myslis. To mi je uplne fuk. Tu ide o to ze som naozaj zvedavy co tam je za panel, a ostatni urcite tiez. A niektore indiicie (ktore som spomenul) nenasvedcuju tomu ze je tam prave IPS. Preto mam pochybnosti. To je cele, nic viac, nic menej. Lenze ty z uplnej kraviny robis nejaku kovbojku, chytas za kazde slovicko a nahanas nejake vlastne preludy.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod _honza_ 15. 7. 2015 15:28

Ach jo, nestačím přečíst reakce na můj příspěvek. :-(

Ryan Giggs:
Ten odkaz na heureku jsem ti poslal jen proto, že Ověřený zákazník, sdílí se mnou stejný názor a chválí TV mimo jiné pro „ cena versus výkon“. Koupil v Extreme Digital za 17 tis. tak jako my. Kdybych viděl jeho recenzi, kde píše „- trochu lesk obrazovky“ TV bychom nekupovali. TV jsme přemístili a vytáhli okenní žaluzie. Ráno nám svítivá sluníčko do pokoje a obraz je silně degradován odlesky. Od svého tvrzení, že LG nemá konkurenci, přinejmenším v CENA/VÝKON neustupuji a sdílím jiný názor, na rozdíl od tebe. Výjimka je u dnešní koupě s lesklou obrazovkou.

Plně s tebou souhlasím, že s největší pravděpodobnosti má TV panel typu VA, na rozdíl od tvrzení zákaznického servisu LG. Může se také jednat o novou generaci IPS tzv. AH-IPS, která ve všech parametrech převyšuje dosavadní IPS. U AH-IPS bývá však výborná povrchová úprava „Hard Coating (3H) Anti-glare“ černá je černější, bílá bělejší a barvy živější.

U TV jsem snížil kontrast z 95 na 80 a zvýšil jas z 50 na 55 a obraz stále není podle mého vkusu. Máme příjem v HD kvalitě, nicméně jsem včera sledoval na ve 20 hod. na ČT2 Největší tankové bitvy a obdivoval dokonalost portrétu válečných veteránů. Byli dobře nasvícení v černých oblecích. Vychutnával jsem si dokonalý obraz, pleťovky a širokou škálu černé na oblecích. Měl jsem radost z dokonalosti. ;-)

Na TV se dívá celá rodina a každý dal jen svůj finanční podíl. Ostatní členové jsou s TV spokojeni. Říkají v Alze bys zaplatil 25 tis. a v obchodě ještě více. Lesk obrazovky podstatně ruší obraz jen když do pokoje ráno svítí sluníčko.

Omlouvám se, že jsem dříve nereagoval, dnes využívám jen volné chvíle. Doufám, že vše je vysvětleno. ;-)
_honza_
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 7. 2015 07:31

Nazor na cenu/vykon ti samozrejme neberiem, i ked zdielat nemozem. Len som sa pytal ci si to (najlepsie v idealnych podmienkach) mal moznost porovnat s celou konkurenciou. Lebo iba vtedy mi pride koser vynasat take absolutne sudy a vtedy by to malo nejaku vypovednu hodnotu.

Co sa tyka odleskov, dnes si uz velmi nenavyberas. Matne panely velmi nefrcia a uz ich velmi v portfoliu vyrobcov nenajdes.

Pokial ide o ten panel, ako som pisal. Nesedelo mi to s tou ciernou. Bud mas take naroky ze si nadseny aj z ciernej ktoru produkuje IPS, alebo mas naroky vyssie, v takom pripade to ale potom IPS byt nemoze. A v 50" LG pouziva bezne aj VA. Tak preto som na pochybach.
Ono je to totiz vec technologie. Vyrobit LCD s vynikajucou ciernou (neberiem do uvahy dimming) a zaroven uhlami nejde. Ma to svoje limity. AH-IPS je len evolucia, nie revolucia. Ostatne, v monitoroch sa pouziva bezne a nie je to nejaky revolucny pokrok.
Ryan Giggs
TV expert

Předchozí stránkaDalší stránka