Tv do 24 palcov, kuchyna, kvalita obrazu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dbart 1. 8. 2015 15:32

Zdravim vsetkych.

Manzelka mala sviatok a rozhodla sa ze chce LCD do kuchyne, kde doteraz bezi 36 cm CRT Funai skvelej obrazovej kvality napajany Nokiou DBOX2 Skylink.

Kupila si nejaky BLAUPUNKT v Tescu, lebo nan mala aj nejaku zlavu, televizor ide po rozbaleni na reklamaciu, ma poruchu, ktora sa prejavuje pasom cez obraz - to je ale detail.

V porovnani s Panakom TX-P42ST50 v obyvacke su zatial vsetky televizory v kategorii do 24 palcov do kuchyne co som videl v cinosti - strasny odpad. Doslova urazaju. Este aj to CRT-cko je obrazovo skvele.

Stretol sa uz niekto s TV takehoto rozmeru, ktory ma "normalny" obraz ?

Myslim normalny ako taky, ze ked tam nieco clovek uvidi, tak si neuvedomuje v prvom rade, aky je blby ten obraz.

Dik za akykolvek rozumny tip alebo radu.

PS: ten DBOX idem odstavit a planujem tam v najblizsej dobe nasadit na testy VU+ ZERO, tak nemusite riesit antenu, scart a podobne veci.
dbart
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 8. 2015 19:51

Zkus se podívat na nějakej Samsung z řady SyncMaster - sice to jsou primárně PC monitory, ale část týhle řady má i TV tunery. Samozřejmostí je i HDMI vstup. A rozhodně mají lepší podání barev než třeba LG - je hodně podobný s TV Panasonic Viera (osobní možnost srovnání).
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 1. 8. 2015 19:52

Jestli můžeš, tak vezměte něco ve 32" - to je velikost, kde si již dá regulérně vybrat. U 24" bohužel netuším, co vzít slušnějšího. Hlavně bych se mrkl na ostřílenější značky... Samsung, Panasonic, Sony, Philips, LG. Anebo teoreticky ještě nějaký PC monitor s integrovaným TV tunerem, ovšem zde pozor. Některé nemají až takovou „svítivost“ a tak v určitém prostředí nemusí vyhovovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odlisny 2. 8. 2015 10:07

kukni na alza.cz... zadáš monitory, s TV tunerem, mají i dálkové ovladače
tady si určitě vybereš
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 2. 8. 2015 12:32

Ale nekupoval bych to u Zelený Příšery - spíš třeba na Mall.cz ... Každopádně až si budeš vybírat, dobře si prohlídni srovnávače cen - já používám Heuréka.cz a Zboží.cz, jsou tam i recenze.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 8. 2015 15:39

V prvom rade nemozes porovnavat maly, lacny LCD s plazmou. To je nebe a dudy. Po dalsie, vela LCD tejto velkosti ma TN panel. Co bol pripad aj toho Blaupunktu. Preto je dobre si toto postrazit.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dbart 12. 8. 2015 13:53

Nazdar

včera dorazil: Televízny monitor 23 "LG 23MT55D, vyberal som na alze a kedze som bral viacej veci, tak som aj kupil na alze. dal som si kriterium, televizny monitor, IPS kvoli pozorovacim uhlom, 2x hdmi a nechal som tam Samsung a LG a uz som cital nazory vlastnikov. Pri nejakom Samsungu pani spomenula vyrazne "modre" - led podanie obrazu, tak som skoncil v LG, kde nikto nemal pripomienky k obrazu, len nejake k dotykovemu ovladaniu na panely monitora.

Obraz som zatial "neladil", len som povypinal vsetky "vylepsovace" obrazu. Obraz je normálny podľa kriteria v mojom prvom prispevku, zvuk je slabý, ale kedze tam mam pri tom DBOX-e pripojene Creative T20 koli radiu, tak zvuk mám dobrý :). Menu v monitore je klasicke LG. Jedine co mi zatial jemne prekaza su pozorovacie uhly, nie je to CRT a ani plazma, skratka z boku uvidim staru belu, musim ist kolmejsie na obrazovku. Ale to je otazka zvyku. Spracovanie analogoveho signalu zo scartu je vyborne, teraz mám pocit, ako by som vymenil aj STB, lebo to menu je take lepsie prekreslene, subtilnejsie. Z monitorom dorazil aj vu+ zero, ale ten zatial caka na spojazdnenie. Xtreamer mk2 prvej generacie ide tak ako to poznam, lebo uz jeden LG 24" TN doma mam a ten sme uz ako HDMI zobrazovadlo pouzívali.

doplnam: rozbehol som vu+ zero, teraz tam idu HD programy zo Skylinku,

predbezny dojem bez detailneho nastavovania obrazu - moze byt :) , neuraza
dbart
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 8. 2015 02:53

Dáš sem cenu, za kterou jsi koupil?
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dbart 13. 8. 2015 07:44

cenu mas na alze, bral som ten monitor, vu+zero black, toner do domacej laserovky a 32 GB usb kluc Sandisk - miniaturny do autoradia

kurier a platba kartou je do 5 Euro a kurier mi to poda do ruky priamo v praci
dbart
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků