LG 42LF652V nějaké info

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sacraficer 5. 8. 2015 20:57

Ahojte, potřeboval bych poradit s výběrem televize. Doposud mám asi 5roků starou plazmu od Panasonicu a přemýšlím o něčem novém.

Důležitý je pro mě hlavně obraz, zvuk mám přes reprobedny, a dobré spojení s IOS zařízeníma od Applu, popřípadě i s iMacem.

U Samsungu mám strach, že bude hodně věcí jen na Android a proto se poohlížím po LG 42LF652V. Nemůžu o ní nalézt žádnou osobní recenzi ani zkušenosti. Mohli by jste mi prosím pomoct s výběrem? Je LG dobrá volba u FHD TV z roku 2015?

Filmy mám převážně v MKV formátu kolem 7 až 10Gb, s rotlišením min. 720p, většinou 1080p.

Cenu bych rád udržel do 20 000.

Díky
Sacraficer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 8. 2015 09:32

Čaute,

pokud je důležitý obraz , tak si LG nekupuj . IPS dipslej asi nebude dobrou náhradou plazmy, když má černou jako šedivou :)
IPS nikde není moc dobře hodnocený. Má akorát úhly dobré. Navíc pokud budeš koukat na filmy, tak asi to nebude okolo poledne, ale spíš večer. Neznám tě, ale tipuju, že by to tak mohlo bejt :)
V noci by se tak ten nešvar IPS ještě více projevil. LG je bráno často jako dno, ale každý podle svých sympatií. Co se týče ostrosti, tak na to jsou taky různé testy.

Drž se klasicky = Samsungu H6200/H6270 a nebo Panasonicu AS640 (oba typy jsou třeba na heurece populární v různých velikostech - mají oba VA panely, 100hz), i když ty už dost z trhu mizejí...takřka poslední šance je koupit. Pokud chceš podporu pro přehrávání, tak ten Samsung by na tom mohl být líp z USB. Panasonic bude lepší zase na networking - streaming ze sítí, ale zase nemá nahrávání třeba.

Z nových by to mohla být například Sony W8:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl55w80 ... 034145.htm

Samá chvála na ni.

Nebo třeba Samsung J62/ J63:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue32j630 ... 124139.htm
http://www.rtings.com/tv/reviews/by-brand/samsung/j6200

Opět samá chvála.

Tam akorát ty nové asi nebudou do 20000,- , ...rozhodně pár měsíců ještě ne.

Neboj ... s iOS komunikují i ostatní - stačí si z Appstoru stáhnout appku - např. Smart View 2.0, Panasonic TV Remote 2
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 6. 8. 2015 10:44

Jenom pro zajímavost . Na jaře jsem měl doma na testování 10dní Samsung 40H6200, potom se v Datartu objevilo LG 42lb700v za 13 000 Kč (jinde stálo 19000). Měl jsem možnost doma vyzkoušet i tento model a nakonec jsem si nechal LG. Programy sleduji v mírně osvětlené místnosti, aniž by docházelo k nějakým odrazům na obrazovce. V podání černé mezi oběma TV jsem nepozoroval žádný rozdíl, celkově se mi více líbil LG i díky širokým pozorovacím úhlům. Na LG se byl podívat i brácha, který vlastní plazmu a byl velmi mile překvapen, nijak by se nebránil přechodu na tuto TV. Jinak řada LG
730 byla v D-testu (rok 20014) hodnocena po obrazové stránce nejlépe ze všech testovaných TV a též pozorovací testy v německých mediích dopadly velmi dobře ( lépe než Samsung 6200 ). Hodně totiž záleží kromě zdroje signálu na nastavení TV, sledovacích podmínkách a zvyklostech pozorovatele.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Philips CZ 6. 8. 2015 13:06

Sacraficer píše: ...

Důležitý je pro mě hlavně obraz, zvuk mám přes reprobedny, a dobré spojení s IOS zařízeníma od Applu, popřípadě i s iMacem.

U Samsungu mám strach, že bude hodně věcí jen na Android a proto se poohlížím po LG 42LF652V. Nemůžu o ní nalézt žádnou osobní recenzi ani zkušenosti. Mohli by jste mi prosím pomoct s výběrem? Je LG dobrá volba u FHD TV z roku 2015?
...

K tomu propojení s IOS:
Operačního systému Android TV bych se nebál ani v případě, že máš IOS zařízení. Google Cast ti umožní sdílet obsah aplikací z iPhonu nebo Macu bez drátů rovnou na televizi. Více o tom např. tady: https://www.google.com/intl/en/chrome/d ... /apps.html

Jirka, Philips
Philips CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Sacraficer 6. 8. 2015 14:16

díky moc za info. O IPS panelech jsem si četl a taky se toho obávám, protože filmy opravdu pouštím hlavně večer. Říkal jsem si ale, že to nemůže být tak hrozné... Mám vedleší monitor IPS a nepřijde mi to tak hrozné.

Po LG se dívám hlavně proto, že se mi líbí hodnocení WebOS 2, dobře komunikuje s iOS a přes léto mají akci bez DPH, takže jsou televize řádově o 4k levnější, což už stojí za úvahu.

Nevím jestli má smysl čekat na UHD televize, protože stejně na ně nebudu mít co pouštět, možná tak PS4.

O LG televizích z letočního roku 2015 tady není žádné info a údajně jsou prý hodně dobré, proto jsem založil toto téma...
Sacraficer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 8. 2015 17:11

Lepší jednou vidět než 100x číst a slyšet.

LF652 má celkem minimální šmouhy, to se musí nechat, je to poctivá 100hz, oproti vyšším nebo i nižším řadám. U LG řekl bych nejlepší z 2015.
Nicméně naopak IPS jsou opět tak jako v minulé sezóně hodnoceny blbě. Ale 100 lidí, 100 chuťí. To, co se líbí jiným se nemusí líbit tobě. Nejlépe pokud uvidíš na prodejně VA a IPS vedle sebe a poběží tam tmavší scéna nebo poprosíš prodavače, aby ti dovolil si pustit tvůj film.

2014 has been a terrible year when it comes to IPS screens, not only because of the incredibly strong performance from the VA camp (improved uniformity and perhaps viewing angles), but also that the often-peddled “wide viewing angle” strength of IPS LCD panels didn’t really hold true this year: while colours hung onto their hue and saturation, blacks simply brightened significantly even slightly off-axis.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/tx42as65 ... 173927.htm

Nebo

http://www.rtings.com/tv/reviews

Nicméně webOS vypadá hezky, firefox vypadá ale třeba taky perfektně, nebo sony android vypadá skvěle, ale přece ti jde o obraz hlavně :)

Navíc Smartku můžeš udělat i z non-Smartky, třeba Raspíčkem.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 7. 8. 2015 06:58

Přestaňte už s tou čenou nijak dramatický rozdíl to není a mimo jiné nejenom že IPS má lepší pozorovací úhly ale i lepší podání barev oproti VA.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 7. 8. 2015 10:57

Část lidí - a už to tu bylo opakovaně napsáno - černou skutečně neřeší a řešit nebude. Ovšem, pokud je černá šedá a ještě je flekatá, pak si onoho hnusu všimne kdekdo a nemusí to být zrovna AVmaniak, či televizní fajnšmekr.

Jako člověk, který v rámci různorodých domácích prostředí viděl skutečně mnoho televizorů, mohu zcela zodpovědně prohlásit, že rozdíl mezi černou a černou u některých modelů je dramatický. Někdy je té šedé až tolik, že už skutečně vadí a překáží. Nelze ale tvrdit, jak VA každému bude vyhovovat více, oproti IPS. Je však v diskuzi vždy nutno zmínit klady/zápory těchto technologií, aby uživatel byl informován.

Obecné tvrzení, že VA má horší barvy, nežli IPS neplatí. V části fotografických studií využívají i VA monitory (a jejich klony). Dříve se dosti často dalo vidět, že IPS měl barvy více nasycené, hrubější. Nyní bych si cosi podobného již - v obecné rovině - tvrdit nedovolil.

S IPS panely dobře pracoval Philips, který ještě před časem ukázal, že když se IPS panel dobře nastaví, jeho barvy jsou skutečně velmi jemné a příjemné. Navíc přidal i Ambilight, který následně negoval šedost černé ve tmavé místnosti, či u nočního sledování televizoru. Samozřejmě zde není nutné rozebírat firmwarovou nedokonalost některých jeho modelů, což následně vede k tomu, že lidé na straně jedné prožívají radost, ale na straně druhé jsou silně rozladěni.

LG 42LF652V
tento model neznám, tudíž k tématu přímo přispět nemohu. Viděl jsem ale operační systém WebOS a určitě má něco, co řadu lidí zaujme.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Sacraficer 7. 8. 2015 13:07

děkuji moc za názory. Musím se přiznat, že čím víc o tom čtu, tak asi do LG nepůjdu, i když mě letní sleva bez DPH a ovladač zadarmo láká.

Cenově bych se rád vešel do těch 20 000, abych doma nedráždil hada bosou nohou.

Mohl bys mi prosím MgX poradit jakou televizi by sis v této ceně koupil, pokud to máš nasledované. Opravdu mi jde nejvíc o obraz a možnost sdílet věci z iphonu nebo tabletu na TV.

Nebo chvíli počkat na nějaké UHD? Má to smyl? 3D pro mě němá význam a UHD filmy taky nebudu sledovat.

Díky moc
Sacraficer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 8. 2015 21:54

Obávám se, že většina mnou doporučovaných televizorů, se již neprodává, anebo jsou k dostání jen vrácené a vystavené kusy. Tudíž... pokud nespěcháš, vydrž, než o nových TV bude více uživatelských informací.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod petrhas 10. 4. 2016 09:57

3D ma naopak u LG velikansky vyznam,je to snad jedine 3D pasivniho typu/neboli s toho oci..Mam projektor od optomy a ikdyz tam je 3D uchazejici boli s toho oci a rozhodne to neni na caste divani,tak maximalne 2 filmy 180minut do mesice..LG si proste koupi ten kdo chce jen pasiv 3D v koukatelne forme,a casto se podivat.

-- 10. 4. 2016 11:10 --

Jeste chci k 3D napsat,ze je to daleko vic narocne na soustredeni se na film,ktery koukate a rozhodne to neni nahrada za 2D "televizi jako kulisa" v byte.Proto taky o 3D neni enormni zajem.
petrhas
Junior

Odeslat příspěvekod Ondisvw 12. 4. 2016 13:02

Mám LG 50LF652V

Předem říkám, že nejsem nějako náročný uživatel. Obraz je krásný a to, že černá není zcela černá popravdě ani nevnímám. Byl jsem v Alze showroomu, viděl jsem několik TV vedle sebe (IPS i VA) a stejnak jsem si vybral tento model.
TV by mohla mít akorát lepší zpracování možná, protože přítelkyně má starší model LB a ta se mi líbí trošku více. Stojan na TV by mohl být taky lepší, ale to neřeším TV mám na zdi.
WebOS je vcelku rychlý a nabídne hodně zábavy. Pasivní 3D je taky hračka, za kterou jsem rád. :-) Zvuk TV mě také celkem mile překvapil.

Nevím co více říct, já jsem maximálně spokojený....ale chápu, že náročnější uživatelé budou mít třeba jiný názor. ;-)
Ondisvw
Kolemjdoucí