TV - rušení set top boxu a HDMI

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fandax17 6. 8. 2015 19:28

Zdravím
začal jsem používat TV Philips 32PF3302/10 (r.v.2007, HD ready, 80cm, bez digitálního tuneru, vstupy: 2x SCART, HDMI, S-video, cinch)
Mám připojený set-top-box přes scart.
Dále počítač přes HDMI.
rušení či zrnění mám dvojího druhu:
1. rušení set-top-boxu - trochu zrní obraz a bručí zvuk. nepomohla výměna set-top-boxu, ani provoz v jiném bytě s jinou anténou.
2. rušení HDMI kabelem. obraz přes HDMI je naprosto perfektní, zvuk bez brumu. ale po zapojení HDMI kabelu se zhorší signát set-top-boxu-zrní víc a bručí víc. stačí zapojení toho kabelu, nemusí jít do něj ani signál z pc.
vše je zapojeno no-name kabely kromě toho hdmi http://www.czc.cz/premiumcord-hdmi-a-hdmi-a-v-1-4-m-m-2m/75477/produkt
celé je to zavšeno hliníkovými rozvody v paneláku a společnou tv anténou...
nějaké nápady jak to rušení aspon trochu omezit?
fandax17
Junior

Odeslat příspěvekod jito 6. 8. 2015 21:15

Začni výměnou scart kabelu...
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod fandax17 6. 8. 2015 23:21

výměna no-name scart kabelu za jiný no-name nepomohla, asi by to chtělo nějaký kvalitnější, stačilo by tohle? https://www.alza.cz/hama-scart-propojovaci-0-6m-d268503.htm?o=2 má to být stíněné... P.S.: set-bop-box není HD
fandax17
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 7. 8. 2015 08:03

Někdy vadí i pokud má anténa vlastní napájení(což asi má pokud je společná pro více uživatelů) a na set-top-boxu ho máš zaplé taky.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fandax17 7. 8. 2015 08:16

Mclaren F1: o té společné anténě nic nevím... a jak to myslíš s tím set-top-boxem? ten má taky vlastní napájení...
fandax17
Junior

Odeslat příspěvekod sago 1 7. 8. 2015 16:07

Vyskúšaj anténny galvanický oddeľovač.
sago 1
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 7. 8. 2015 18:16

Set-top-box může také napájet anténu najdeš to v jeho menu zkus to vypnout pokud je to zaplé,pokud je ten rozvod v paneláku nový bude určitě své napájení.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fandax17 7. 8. 2015 18:55

můj set-top-box to podle mě neumí. mám tento http://www.czc.cz/philips-dtr220-12/59812/produkt

jinak set-top-box hlásí většinou:
síla signálu 95%
kvalita signálu: 100%
výpadky mám ale taky ...
vidím dobře problém v kabelech? v scart kablelu a antenním?
ten HDMI co jsem koupil viz výše, dá se považovat za kvalitní?
fandax17
Junior

Odeslat příspěvekod fandax17 27. 8. 2015 20:34

veškeré rušení vyřešil kvalitní scart kabel! zmizelo zrnění obrazu, barevné pruhy i bručení reproduktorů, dokonce trochu zmizely výpadky signálu set-top-boxu! rušení při zapojení HDMI kabelu odpadlo také. a potom kvalitní antenní kabel eleminoval zbytek výpadků signálu :-)
fandax17
Junior

Odeslat příspěvekod jito 28. 8. 2015 04:29

Psal jsem to jako první radu.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod MgX 29. 8. 2015 15:01

Některá jednoduchá řešení se mohou zdát až příliš jednoduchá. Nakonec se ukáže, že zádrhel byl skutečně v drobnosti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor