OLED za 50.000 Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 9. 2015 11:30

Nepochopil som tu poznamku s tym mletim 300p. Ked to raz viac neda, tak to viac neda. Co s tym ma hdtvtest?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 9. 2015 11:46

Měl jsem možnost sledovat na OLED hokej v Datartu. A ve srovnání s top LCD se ty čáry na ledě určitě nemazaly víc - schválně nepíšu, že se nemazaly míň, ale horší ten pohyb určitě nebyl. Nevím jak filmy 24p apod.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matelko 2 28. 9. 2015 12:10

spyko píše:Jen takovou připomínku-bitrate,i plazma začne kostkovat při rychlém pohybu,když je mizerné

:-) Taky se mi zdá, že se furt řeší která TV umí lépe pohyb a přitom ten základní problém je už v obrazu co do té TV už přichází. Obrovské rozdíly mezi jednotlivými Blu-ray a DVD nejen mezi disky, ale i mezi jednotlivými záběry toho samého disku. U HD vysílání ani nemluvím. Zatím zdaleka nejlepší z toho co jsem viděl bylo letošní MS v ledním hokeji u nás. :-)

Díky honbě za vyšším rozlišením 4K a 8K nečekám do budoucna nějakou změnu k lepšímu.
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 9. 2015 12:32

S tym sa sice neda nesuhlasit, no na pointe to nic nemeni. On ten zdroj bude na tom lepsom TV vyzerat vzdy lepsie ako na tom horsom. Bezohladu na to ci je kvalitny alebo nie. Naco su nam potom drahe televizory. S takym pristupom staci ten najlacnejsi.
Takze zmysel riesit to rozhodne ma.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 9. 2015 16:45

Jinak, ploché OLED budou - už se začínají prodávat v USA, ale budou to drahé 4k:

http://www.digitalversus.com/tv-televis ... 45647.html
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod matelko 2 28. 9. 2015 17:42

Ryan Giggs píše:S tym sa sice neda nesuhlasit, no na pointe to nic nemeni. On ten zdroj bude na tom lepsom TV vyzerat vzdy lepsie ako na tom horsom. Bezohladu na to ci je kvalitny alebo nie. Naco su nam potom drahe televizory. S takym pristupom staci ten najlacnejsi.
Takze zmysel riesit to rozhodne ma.

:-) Já vím, bylo to jen takové povzdechnutí, jak by asi vypadal na Full HD televizi obraz bez používání komprese od kamery přes zpracování až do TV. Kdysi jsem doufal, že by možná. No díky směru (honbě za vysokým rozlišením) jaký to nabralo to už nikdy nehrozí. :-)
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 28. 9. 2015 23:43

tak samsung v alze ma cenovku 300 000 ne 200 000 a je to fakt horsi nez to LG. Na LG problemy s pohybem moc nejsou, projde me to vpohode. Na druhy pohled jsou odlesky fakt furt dost, minule jsem asi byl moc optimista - i kdyz samozrejme nejlepsi z toho co je na TV trhu. No hlavne proste to zahnuti, to se neda nezkousnout.

Jeste zajimavy nejaky 4k panasonic za 100 000, ktery ma vrstvu, co predmety rozmaze, ale jen z urciteho uhlu, jak je ohnuty, takze by se clovek na tu TV musel divat proste zprava a ne naprimo a furt teda cerna je klidne bila, takze za me to LG je lepsi, protoze i kdyz je vic odrazive, tak furt je cerna vzdy alespon svetle fialova.
evlo
Mírně pokročilý

Předchozí stránka