Výběr nové TV - všechny formáty, wifi, ...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 25. 10. 2015 12:02

Nevím, jak letošní, ale dost Panasoniků z minula zrovna nebyla příkladem pro multiformátové přehrávání „všeho“. Doporučuji si zajít někam na prodejnu s HDD a odzkoušet.

//ano je to už hodně let, čas běží :-(
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod teplice 25. 10. 2015 13:08

Teoreticky, pokud bych se rozhodl pro ten Panasonik (nebo i jinou tv), je rozumné k tomu koupit ten soundbar? Jaký?

MgX: o Michalovi K. to asi víš, vid? :(

PS: jakou krabičku, přehrávač, který umí přehrát co nejvíce? Pro případ, že by tv v obchodě nepřehrála můj výběr filmů z flashky.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 10. 2015 13:28

Nejdříve bych si odzkoušel, do jaké míry zvuk bude/nebude vyhovovat. Pak řešit další zvukové zařízení. Ne všechny soundbary splní očekávání majitelů.

Krabičku jsem Ti navrhl. Byť se Raspberry Pi 2 může zdát složité, jedná se o zařízení, o kterém se dost píše a má ho poměrně velká část lidí. Tudíž načteš, provedeš a jedeš. Možností je ale víc. Nejlepší je NTB s HDMI kabelem. A máš klid.

//ano, o Michalovi K. vím, proběhlo to na hodně fórech.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod teplice 30. 10. 2015 17:37

Jsem zde znovu. Byl jsem se optat v Datartu, ale řekli mi, že titulky ve formátu srt umí málokterá televize a upravovat velikost titulků neumí snad žádná. Chtěl jsem uhlopříčku kolem 127, ale tlačili mě do nějaké 101.

Na TV budu koukat tak z cca 2,5 až 3 metrů. Jaká je podle vás optimální velikost? Do tabulek se můžu taky podívat, ale zajímají mne vaše zkušenosti. :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2015 17:41

To je ale prasečina. Je několik televizorů, které jednoznačně umí s titulky pracovat - změní velikost, pozici, barvu atd. atd.

Na 3m se dá uvažovat až o 55" úhlopříčce, pokud ji živíš dobrým HD signálem. Na SD je to celkem dost.
U 2,5 m bych začínal u 42" a šel výš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod teplice 30. 10. 2015 17:44

Díky za rychlovku :)

No, HD...mam v dosahu pouze dvb-t, nic jiného a satelit se mi kupovat nechce, takže v HD bych koukal jen na filmy přes usb disk, což je vlastně většinou, protože na tv kanály téměř nekoukám.

Bohužel se mi to taky zdálo divný, proto jsem odešel a radši se znovu ptám zde na foru.
teplice
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2015 17:45

Ano, je to telka z jiné kategorie, ale úprava titulků možná je.

avmania.cz v testu LG 55UF950V píše:titulky mají mimořádnou podporu a rozsah nastavení, který potěší všechny včetně nejnáročnějších. Změníte jejich barvu, velikost, posun, kódování atd.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 10. 2015 17:58

teplice píše:Jsem zde znovu. Byl jsem se optat v Datartu, ale řekli mi, že titulky ve formátu srt umí málokterá televize a upravovat velikost titulků neumí snad žádná.

To je pekny nezmysel. Titulky podporuje snad kazdy TV (mozno az na niekolko velmi malo vynimiek) ktory vie prehrat video.

A ako uz bolo spomenute, u niektorych sa da menit aj velkost ci farba.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod teplice 30. 10. 2015 20:56

Díky a zkušenost s nějakým mini pc k tv máte? Krom již zmiňovaného Pi2.
teplice
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2015 20:59

Kruci, že se zrovna tomu RPi2 tolik bráníš :-) Proč?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod teplice 30. 10. 2015 21:06

OK..protože jsem ho měl a neuměl jsem s ním :) nešla mi instalace kodi..ale nevím zda byla chyba u mne nebo v rpi2, pač byla použitá a možná vadná
teplice
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 30. 10. 2015 21:08

Jeden pokus a hned ho házíš do koše. Vím, že jsou lidé, kteří s ním mají pozitivní zkušenost. Ale neber to, jako vnucování, jen si myslím, že je tam extrémně dobrý poměr cena/výkon/podpora.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod teplice 30. 10. 2015 21:13

Jedině tohle: http://rpishop.cz/kategorie/186-raspber ... bicka.html + nějakou TV, ale jakou? Pokud bych měl raspberry, tak bych se zaměřil pouze na co nejlepší obraz, protože tohle by dělalo zbytek toho, co požaduju.
teplice
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 30. 10. 2015 21:52

Tady máš alternativu k rPi2:

http://www.cnews.cz/recenze/cuboxtv-tem ... di-recenze

S televizí neporadím, sám jsem ještě na poslední chvíli koupil plazmu Panasonic dokud to šlo...
Mizi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod podikk 2. 11. 2015 15:23

Mam v loznici asi 3 roky staryho Samsunga, 40" za 8000, proste smejd a jeste se mi nestalo, aby neco neprehral. Nevim, jestli prehrava mp4, ale s avi a mkv, vcetne titulku, nema problem. Takze jestli jsou na tom vsechny Samsungy podobne, bral bych Samsung.
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka