Samsung UE43J5572 vs LG 42lf652v vs LG 43LF631V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomo_111 5. 11. 2015 14:09

Dobry den,

vybiram TV 40-43'' a uplne se v tom nevyznam.
Zacal jsem s predstavou dumb TV (vlastnim raspberry), pak jsem ale narazil na fakt, ze vetsina z nich ma jen 1-2hdmi, coz by mohl byt problem.

Nasledne jsem zacal koukat na vic funkci, idealne 100hz panel (samsung asi nema, neumim dohledat) a skoncil jsem u modelu v predmetu.

Uz jsem byl rozhodnut pro LG 43LF631V, na jejich strankach ale pisou, ze je to edge led a ne direct led jako 652.

Prosim o radu (prip. inspiraci), prednostni je pro me nejvic asi obraz (filmy, serial..), nepotrebuji 3d, staci 40'', idealne 3hdmi, bez satelitniho tuneru bych se mozna take obesel.

Dekuji
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 11. 2015 14:40

Obrazovo dobry dumb televizor uz nekupis.
Direct led je teoreticka vyhoda, ale nemusi byt vyhoda prakticka. Moze to mat kludne horsie podsvietenie ako edge led.

Ten Samsung nema 100 Hz rovnako ako ani LF631.
Pokial ti ako filmovemu fanusikovi nebude prekazat horsia cierna na LF652V, tak nevidim problem.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomo_111 5. 11. 2015 15:37

Ahoj,

dakujem pekne za odpoved, presne z toho dovodu som ustupil od dumb (aj ked nemam potrebu smart), prislo mi to vsetko take vybehove (aj ked ano nevyberam telku za 1500e...)

na
http://www.lg.com/cz/televizory/lg-43LF ... ifications

prisu pre 631 100hz, ale neviem, nakolko sa tomu da doverovat..(??)

pri tej 652 sa obavam ci to 3d nie je trosku overkill (ani v kine na to nechodim, boli ma z toho hlava..)

Ciernu vzhladom na price range znesiem si myslim.


edit; aktualne pozeram serialy/filmy na 24 tn lcd ktore ma asi 6 rokov, takze cokolvek z toho by mal byt pokrok :)

este mi unika rozdiel 631v a 632v, pri oboch pisu aj sat. tuner ak dobre vidim..

takze z danych 3: 652> samsung >631 ?
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 11. 2015 16:16

To v zatvorke nie je obnovovacia frekvencia, ale nejaka hodnota Truemotion resp. nejakej hodnota ich inej technologie.

3D použivať nemusiš.

Čierna nesuvisi s cenou ale použitym panelom. V tej cene môžeš mať aj vybornu čiernu na TV s VA panelom.

Posledne čislo v nazve u LG udava dizajnovu verziu. Rozdiel je vo farbe. To ake tunery TV obsahuje udava to posledne pismeno.

Ano z tych 3 asi najskôr 652.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 5. 11. 2015 16:28

Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tomo_111 5. 11. 2015 16:47

dik za ozrejmenie oznacovania aj za dalsi typ.

Tej stranke lg potom nerozumiem, pri niektorych nizsich modeloch mali v zatvorke 50hz, z toho som usudzoval, ze v zatvorke uvadzaju realnu hodnotu panelu.

Kde ma clovek potom zistovat tieto info?:(

vyzera to teda na tu 652, mne by mala poskytnut viacmenej vsetko, co potebujem na rozumnej uhlopriecke :)

dik este raz
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod tomo_111 7. 11. 2015 13:17

Ahoj,

Bol som mrknut 652v a ten samsung (631 som videl a obraz sa mi zdal dokonca neostry..)

Samsung mi prisiel taky vykreslenejsi, istrejsi ako lg 652, neviem mozno je to len nastavenim - skusal som to poladit ale z tej 652 ked boli vedla seba som to nevytiahol.

Na druhej strane na nejakom hokeji a tak ten samsung akoby viac tahal oci - pri rychlych pohyboch a tak..

Teraz som nerozhodny, poradca loboval za.samsung (ostrost), mne tam ale vadilo to tahanie oci alebo ako to nazvat.
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 7. 11. 2015 15:19

U té LG je lepší vypnout (vylepšení ostrosti hran) a nastavit ostrost na vertikální +- 25 a horizontální +- 25 to vylepšení ostrosti hran tě rychleji limituje k bílým okrajum
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tomo_111 7. 11. 2015 16:33

Do tak hlbokych nastaveni som sa nedostal, zaujima ma ci to niekto tiez neporovnaval, fakt ten samsung mal detailnejsi ostrejsi obraz..
A teraz mam dilemu :)

Diky za rady
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 7. 11. 2015 18:44

Na HD mám ostrost na své televizi "vypnutou" úplně (50) - tzn. žádné doostřování. Je to o zvyku, ale HD - třeba fotbal na ČT sport HD nepotřebuje žádné doostřování - jenom tak vypadají třeba čáry na trávě přirozeně.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomo_111 9. 12. 2015 23:42

Ahojte,

Tak 652 prisla, obraz aj zvuk mi pridu dost v poho, docital som sa ze pre 2015 je to top model lg s danym rozlisenim, tak snad to nemusi byt uplny *****:)

Vyhotkvenie/vzhlad tiez posobia ok.
Trosku pomale sa mi zdaju tie smart menu - ale nemam skusenost s inym..

Takze vseobecna spokojnkst za tie peniaze

Dik za rady
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod lapish 10. 12. 2015 14:57

A jak černá po tmě, nesvítí moc, dá se na to zvyknout? Neruší to třeba u širokoúhlých filmů kde je nahoře a dole černý pruh? Ale jestli nejsi zvyklý na černější černou tak ti to asi ani nepřijde...
U Samsungu H6470 taky není smart úplně bleskový tak to bude asi normální...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palfe 10. 12. 2015 16:24

Já si dnes vyzvedl 652V a v Okay se mě totálně snažili přesvědčit že Samsungy jsou lepší, že mají rychlejší právě smart menu a že je WebOS pomalý a náročný...

Nevím, mají v Okay větší provize za prodej Samsungů nebo co? ]:-<
palfe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slovacik 10. 12. 2015 16:29

A čo čierna ako ste spokojný?
Ako píše lapish čierne pruhy nerušia?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod lapish 10. 12. 2015 16:36

Možná že Tizen v J řadě Samsungů je rychlý, nevím, neviděl jsem... Ale WebOS obecně v recenzích vycházel jako jeden z nejlepších OS. Jediné co mi na té LG výrazněji vadilo byla ta černá...

Za kolik teď mají ten 652V?
lapish
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků