LG smart TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 21. 11. 2015 14:48

LibrusZ píše:Má procesor vliv na kvalitu obrazu? Ta LG má dvoujádrový a ty n samsung čtyřjádrový procesor

Podľa toho ktory procesor. Ono ich v TV byva viac. To že ma nejaky TV dvojjadro a ine štvorjadro s tym nema žiaden suvis.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LibrusZ 21. 11. 2015 22:29

Až teď jsem si všiml, že LG50lf652v má direct led a 55'' edge
LibrusZ
Junior

Odeslat příspěvekod kosican0 21. 11. 2015 23:56

Ahojte ako sa da zistit na IPS aka bude v skutocnosti cierna vecer pri tme? Na predajni je to asi nerealne. 42"LG 652 by bol asi vhodny vyber avsak kedsa ma clovek rozhodnut mezi LG a 40" Samsung 6272 je to asi tazke na co siahnut aby bol ten vyber spravny. :)
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2015 07:34

Na predajni za svetla to velmi nezistis.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosican0 22. 11. 2015 09:46

;-) ved prave ako ma zistit ktorykolvek tu prispievatel amater ci naozaj na LG IPS paneloch mu nebude resp. bude vadit to podanie ciernej farby? :hm
A teraz sme sa rozhodli spravne
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod LibrusZ 22. 11. 2015 09:52

Já to asi busu řešit tak, že objednám přes net a kdyžtak vrátím do 14ti dnů. Mám brát direct nebo edge led, kdybych bral tu lg? mají jiné podsvícení u uhlopříček. Jakoby to bylo málo komplikované...
Naposledy upravil LibrusZ dne 22. 11. 2015 10:03, celkově upraveno 1
LibrusZ
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2015 09:53

To sa stazuj v predajniach ze tie TV nemaju niekde v tmavom kute.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JSRE 22. 11. 2015 12:30

LibrusZ píše:Já to asi busu řešit tak, že objednám přes net a kdyžtak vrátím do 14ti dnů. Mám brát direct nebo edge led, kdybych bral tu lg? mají jiné podsvícení u uhlopříček. Jakoby to bylo málo komplikované...


Takhle jsem skončil taky. budu objednávat dva kusy a z toho jeden vrátim do 14dnů, v obyčejném obchodě to moc srovnávat nejde, zvlášť když vás zajímá hlavně podání FHD vysílání po kabelovce, to nevím jak bych z flěšky simuloval.. Zrovna se rozhoduju mezi KDL-50W755 a LG 50LF652, a TX-50CS630 ma zřejmě horší pozorovaci úhly než LG, tak jsem ho z výběru vyloučil. u Sonky se obávám nízkého jasu, oproti LG je fakt tmavší - což ocením v noci, ale přes den? Obývák mam na jih a mám 4 okna, takže svělta dost.

Moje telka by měla mít:

1) FHD
2) 100Hz panel
3) koukatelnost i z úhlu - mám sedací soupravu do "L" a kolmo k telce může sedět jen půlka rodiny, zbytek z úhlu 20-40st.
3) 48-50"
4) 3D není podmínkou
5) cena do 30k

PS: máte někdo typ na prodejnu, kde se dá telka vyzkoušet v "normálních" podmínkách?
Nějaká speciálka?
JSRE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 22. 11. 2015 12:46

Ono to je ještě složitější, sice si třeba vybereš telku s VA panelem který má lepší hodnoty v podání černé ale ten může trpět nepříjemným coudingem který to podání černé úplně degraduje, jinak v expert Elektro mívají takové tmavší kouty kde předvádějí většinou dražší elektroniku mívají tam k dispozici i dálková ovládání, pokud bude prodavač ochotný připojí tu telku tam.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod JSRE 22. 11. 2015 15:16

Mclaren F1 píše:Ono to je ještě složitější, sice si třeba vybereš telku s VA panelem který má lepší hodnoty v podání černé ale ten může trpět nepříjemným coudingem který to podání černé úplně degraduje, jinak v expert Elektro mívají takové tmavší kouty kde předvádějí většinou dražší elektroniku mívají tam k dispozici i dálková ovládání, pokud bude prodavač ochotný připojí tu telku tam.


Tak zrovna v ústeckém Expert elektro mají v koutě jen Samsungy a na nich jen ty přesaturovaný barevný pomalu se pohybující videa, Euronics o trochu lepší, ale zase tam pouštěj jen nějakej šílenej SD matroš přes kompozitní vstup, a to třeba na 4k 55" panelu udělá hotový peklo :-), ale ani FHD vlastně není koukatelný.

"půjčit" si telku domu z eshopu a vyzkoušet si jí v rámci zákonné 14denní lhůty na vrácení se jeví jako nejschůdnější.
JSRE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikael8 22. 11. 2015 17:31

Chlapi a ste si istí, že LG 55LF652 má edge podsvietenie? Na oficiálnych stránkach LG (SK aj CZ) je uvádzané podsvietenie direct, alebo je to chyba ?
mikael8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LibrusZ 22. 11. 2015 19:09

Sám už nevím, čemu věřit :-) na datartu zase píšou, že 50" má Direct led, a na 55" má edge led ;-], alza 50" direct, 55" direct.
LibrusZ
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 22. 11. 2015 19:16

V tomto ohledu co se podsvícení týče bych věřil ofiko stránkám LG
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2015 19:27

Oficialne stranky toho vela nevedia. Konkretna skusenost jedneho uzivatela z fora ktory sa pytal prave na podsvietenie priamo podpory LG.

CanisAureus píše:Jo a ještě bych ocenil (vzhledem k IPS) propracovaný local dimming - což mají jen ty staré LG. LF652v nemá - dle německých stránek, na našich to není a podpora odpověděla, že je to parametr, který již výrobce neuvádí, takže nemají jak zjistit.


Každopadne to ake podsvietenie tan je, je uplne jedno.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2015 21:19

mikael8 píše:Chlapi a ste si istí, že LG 55LF652 má edge podsvietenie? Na oficiálnych stránkach LG (SK aj CZ) je uvádzané podsvietenie direct, alebo je to chyba ?

A v čem konkrétně je problém, když tam bude EDGE, nebo když tam bude Direct?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků