Přechod z Panasonic 47ET5E.....hlavně ma PS4 a FILMY

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pehe2805 29. 11. 2015 12:23

Ahoj před pár lety jsem se tu radil o koupi TV a i díky Vám vyhrál Panasonic 47ET5E i když sem to doma ve 14denní lhůtě pěkně protočil(LG,Samsung,Philips,Panasonic) v Datartu mě už neměli rádi :-) :-) :-) :-) :-)

Rád bych dostal radu kterou TV bych si měl vybrat hlavně na hraní PS4 a filmy pak pohádky Minimax,atd. spíše SD ,
3D a ostatní chujoviny mě vážně nezajímají na mé TV jsem to zapnul dvakrát ? :-)

Sony 55W808
Sony 55W755C
Panasonic 55CS630E
Panasonic 55CS620E

Předem děkuji za jakýkoliv názor pepa
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod CanisAureus 29. 11. 2015 12:41

Ahoj,

řeším ten samý problém - přechod z 47ET5E (je prostě malá) a požadavky +- stejné: filmy, sport, PS4. Můj "železný" požadavek byl 60" FHD pasivní 3D (mně se to líbí), ale velmi se mně líbila taky 55W808C a vzhledem k současné ceně (24,3k) jsem tak nalomený, že asi to 3D zkusím i v aktivní verzi (nebo oželím a to bylo pro mě ještě před týdnem nemyslitelné). Včera jsem tu 808C viděl opět v Datartu (nebo electroworldu) a musím říct "mňam" (za ty prachy na netu). Měli tam i ec930v, ale to je dvojnásobek (navíc moc nehci zahnutou) a a to si raději za 3-5 let koupím nějakou novou, 60", rovnou, OLED s pasivním 3D, od Panasonicu :-) a možná už v tom "slavném" 4K
CanisAureus
Junior

Odeslat příspěvekod pehe2805 30. 11. 2015 11:55

Nikdo nic???asi nám nikdo neporadí CanisAureus,ale zajdu se podívat na tu 808c ještě jsem jí neviděl :-(, ....

koukal sem že v Planeo budou mít v akci Sony KDL 55W755C za 19999kč a nebo budou mít LG 55UF8557 za 26999kč(asi nechci LG :-) ))??? Co myslíte u té Sony je lešpí si připlatit za řadu 8? díky za odpoved
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod CanisAureus 30. 11. 2015 12:49

Dávej si pozor, co jsem koukal, tak v tom Planeo je ta W755C za 20k, ALE na splátky!! Kešem je za 25k. To už raději tu 808c za 24,3k v Kasa.cz nebo Euronicsu - sice momentálně nemají skladem, ale objednat se dají (a tím by měli i dodat)
CanisAureus
Junior

Odeslat příspěvekod pehe2805 1. 3. 2016 15:30

Ahoj :-) zkusím trošku oživit snad někdo poradí ,TV sem zatím nekoupil :-) :-)

Ještě trošku upřesním: Panasonic v roce 2013 vyhrál a měl sem doma--(vše řady 6 Samsung dokonce 7) LG(ta byla vázně nejhorší) Samsung(hrozný clouding)Philips( ta se mi líbila moc ten ambilight,jenže to byla 107cm a na větší tu samou jsem neměl jinak by mi asi zůstala... :-) :-) A tak vyhrál panasonic :-) asi mi více sedlo IPS než VA a vím že Sony co píšu nemají IPS nebo některé ano?Testoval sem je v té době na PS3 a ten Philips a pak Panasonic vážně skvělé ,žádné mazanice při (FIFA a Crysys) to LG bylo fakt moc :-)

A tak sem chtěl zůstat u Panasonic jenže už nevím který model by se dal porovnat se Sony 7xx 8xx. A u Philips bohůžel už nevím vůbec nic ,protože sem naprostý laik a přečíst pár nározů a komentářů nestačí .............

....Tak jsem se rozhodl že koupím Sony jen nevím jestli 7 řadu nebo 8 ? Prosím je tam vážně rozdíl pouze v tom že 8 řada má 3D jinak nic navíc(pustil sem 3D snad 4krát)a smart věci nepouštím vážně vůbec,vše ostatní stejné input lag atd.? A 8 řada má 805-809 a tam je rozdíl jen v barvě rámečku? Moc děkuji
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod CanisAureus 1. 3. 2016 15:41

No já koupil začátkem ledna tu 55W808C za 25000 a musím říci, že jsem udělal moc dobře - ač jsem prvně požadoval IPS a pasivní 3D, tak nelituji změny - úhly jsou sice slabší, ale jinak obraz má dobrý, černá je fakt černější (líbí se mně to více a to jsem si myslel, že až tak to nevadí - ale jak to srovnáš vedle sebe, je to poznat) a 3D teprve uvidím - čekám, až přijdou brýle z číny. Na funkce se mě moc neptej, tunery nevyužívám, sem tam pustím KODI či přehraji film přes "firemní" přehrávač (neumí externí titulky po síti, v MKV interní titule ano) a zatím to jde - zvládá v pohodě i ripy v h.265 HEVC, ale případné neduhy tohoto rázu mě netrápí - mám čínu UT3S a tak jsou alternativní možnosti.
CanisAureus
Junior

Odeslat příspěvekod pehe2805 1. 3. 2016 15:49

Děkuji za postřeh a neboj nebudu se ptát ,protože sám sem do TV strčil jen usb flasku párkrát s pohádkou a tunery neřeším vůbec :-) . Pouze a jedině obraz a ten je tedy OK? Co klasické vysílání přes kabel? A rád se chci zeptat na ten Android seká se TV nebo spomaluje to ? A možnost zkusit herní konzoli můžeš prosím?díky
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod CanisAureus 1. 3. 2016 15:55

Obraz je opravdu skvělý (za ty prachy), TV beru ze SAT VU+ Solo2 Skylink, takže dle signálu, z BD přehrávače super (jak jinak, mám Sony S5500), při mém používání ani android nevnímám a nic zpomaleného nepozoruji - jednou jsem nastavil obraz a teď jen ON/OF, Volume + a - a volba vstupů. Valím na tom z PS4 a tam to taky nemá chybu

-- 1. 3. 2016 14:59 --

Jo a čumím na to ze 320 cm (vzdálenost mezi očima a panelem přesně) a dovedu si představit i tu 65" - už bych dokonce řekl, že i ta 55 je malá - a to jsem začínal na 72CRT, pak 42" plazma PAN, pak LCD 47ET5E no a teď ta 55W808C a příští bude zase větší - to už vím jistě
CanisAureus
Junior

Odeslat příspěvekod pehe2805 1. 3. 2016 16:15

Hm.... moc pěkný a taky jedeš PS4 a taky přechod z 47ET5E. tak to vypadá že tě budu následovat, když jw spokojenost . Oba jsme zvyklí na stejnou TV takže by měla vyhovovat taky :-) :-) :-) .

Co ten rámeček he ro v pohodě těch sem se vzdy bál ? Není to už až moc tenké? Budu muset vymeni držák ve zdi ta Sony má jako z mála jiné rozměry:-(
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod CanisAureus 1. 3. 2016 16:20

Rámeček je v pohodě (pokud myslíš ten okolo panelu), na funkci nemá vliv (vše sedí, žádné škvíry), dokonce to vypadá daleko, daleko lépe (a to jsem vždy tyto prkotiny na TV ignoroval) - jen stojan Tě trošku vyleká, ale nemyslím si, že by se za normálních okolností TV mohla převrátit - a za nenormálních Ti Murphy shodí jakoukoliv...
CanisAureus
Junior

Odeslat příspěvekod pehe2805 5. 3. 2016 12:48

Ahoj :-) je to asi už blbé ,ale stále jsem se nerozhodl :hm

Našel jsem ještě TV Panasonic 55CX680E má s tím někdo zkušenost? Nemužu najít jestli to je VA nebo IPS? Já se právě docela bojím VA panelů . Dnes zajdu podívat do nějákých elektro na tu Sony. Ale asi budu hledat TV s IPS . Dcerka má u sebe jednu malou (obyč. Sencor Hello Kitty ) a to má asi VA a řeknu Vám že stačí kousek z boku a nevidíte vůbec nic tak se toho dost bojím . Ta Sony to asi ale bude mít lepší? Promiňte že stále mám takové dotazy :lol: :roll:
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod ...drát 5. 3. 2016 13:06

myslím že pri takej uhlopriečke ti nižšie pozorovacie uhly vadiť nebudú
...drát
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 3. 2016 14:04

Ten Sencor ma TN panel, nie VA.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pehe2805 5. 3. 2016 15:46

:-[ :-[ :-[ :-[ :-[ omlouvám se ...večer dám vědět jestli rovnou vezmu tu Sony 55W808C je za 24+- nebo ještě počkám a budu hledat v IPS .

Teď sem zase četl o 4K a HDR? že to má bejt přelomový v TV , tak já vůbec nevím vlastně co(jestli se začnou letos dělat třeba i hry ve 4k ,tak by mě to mohlo pak mrzet. PS4 totiž podporuje 4K co jsem četl?)) Nebo myslíte že dost předháním a nakonec bude vše zase jinak.? . Jednou se píše že to je o ničem (4K) pak zase že to má budoucnost. Takhle myslím se psalo dříve o 3D a jak to dopadlo...........

Na youtube je české video kde je nějáký týpek ze Sony a tam se baví že od Sony by měli podporovat 3řady loňské (9,8,7) HDR ,ale ve finále z jeho odpovědi se takynic nedozvíte..
pehe2805
Junior

Odeslat příspěvekod M4Touch 5. 3. 2016 19:20

PS4 určitě nemá výkon na 4K, však má potíže dát 60 FPS i ve FullHD hrách a 4K je 4x FullHD. Max by to dalo časem nějakou indie hru, adventuru, plošinovku. Na kompu pro 4K stačí sotva grafika za 15 tisíc. Takže už pár let stará konzole, co už v době uvedení byla průměrný PCčko (má to v podstatě HW z PC) určitě nebude schopná smysluplnýho 4K obsahu (ikdyž je tam lepší optimalizace než na kompu, protože stejný HW).
Radši bych vzal pořádnou FullHD než 4K (minimálně v tomhle rozpočtu), na 4K je ještě čas, není moc obsahu.
Jinak teď začnou přicházet letošní modely, takže bych počkal, minimálně by mohli zlevnit loňské, pokud tedy s nákupem nepospícháš.
Sony má letos 2 FullHD řady WD65 a WD75, akorát se budou dělat asi jen do úhlopříčky 49", tady je už i naceněná http://www.sony.cz/electronics/televizo ... 9wd757saep
https://youtu.be/q6gophrddCc?t=59s
M4Touch
Kolemjdoucí

Další stránka