Panasonic TX-43CX750

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dave61 30. 11. 2015 21:46

Dobrý večer. Vlastní někdo tv Panasonic TX-43CX750E? Zajímám se o koupi a hledám zkušennosti, dobré či zlé? :-[
Dave61
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 25. 12. 2015 13:10

pripojuji se, nikdo tuhle TV nema ?
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod petrkupb 4. 1. 2016 15:38

I já o ní respektive CX740 uvažuji asi jí moc lidí nemá ale rád bych jí viděl naživo neví někdo jestli je v Praze někde vystavená ?
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod CanisAureus 4. 1. 2016 15:45

cx750e mají v Datartu (vyber si 55cx750e a pak uvidíš, kde ji mají a pokud ji mají, tak bude na 99% i vystavená, já na ni koukal v Ostravě), zatím jsem našel jen jeden test (http://www.homecinemamagazine.nl/2015/0 ... cd-led-tv/), navíc někde jsem četl, že ne všude (např. v UK) se tento model prodává, neboť IPS se netěší velké oblibě, takže testů asi moc nebude . Doufám, že aspoň zde (na avmanii) se podaří sehnat nějaký kousek (nejlépe 60") k testu.
CanisAureus
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 4. 1. 2016 20:22

V Alze mají ve 49" cx740 - viz obrázek - je to ta vpravo. Jak bylo psáno, je to IPS. Pokud jsi citlivý na černou a kontrast, doporučím se mrknout po té vlevo :) - to je model CX700, což je pěkná TV a dostává i pěkná hodnocení. Záleží ale na tom, co požaduješ. Ta CX700 se dělá ve 40" a 50" zase. Taky 40-43 je na UHD celkem málo, tedy pokud nejsi opravdu velmi blízko, ale záleží na vkusu samozřejmě. Jinak bude určitě na mnoha prodejnách k vidění - navíc na té Alze byla dost vysoko, takže si tam ani nemůžeš pustit tvůj film třeba z HDD :). Se štaflema možná tak.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bh69 9. 1. 2016 08:49

Na ty fotce je to nejaky divne zvyrazneny ... rodice maji stare LCD Panasonic s panelem 100Hz IPS alpha (HDready 32" LX85F) a s obrazem jsem spokojeny. Ano, uznavam, ze se musi koukat s rozsvicenym svetlem, jinak je cerna spatna a prosvecuje, ale na druhou stranu jsou barvy prirozene, na rozdil od dnesnich TV s prijemne lehce teplejsim ladenim (to je nejspis dano zarivkovym podsvicenim, dnesni LED podsviceni je dost neprijemne modro-studene). A v tmavych castech obrazu jsou slusne viditelne detaily, aniz by obraz bylo nutne presvitit.

Na druhou stranu na novem Panasonicu AS640E (mel jsem ho tyden a vratil) se mi pres vsechnu snahu nepovedlo nastavit stejne prijemne a prirozene barvy. Otazka je jestli je to panelem nebo podsvicenim. Na PC monitoru EIZO mam S-PVA panel a nemuzu si stezovat - ani na barevne podani, ani na detaily v tmavych castech obrazu. Ale zase je to jeste typ se zarivkama.

Proc to pisu - jestli je cerna uplne cerna mne zase tak netrapi, daleko podstatnejsi je pro mne
- prirozenost barev
- dobre zobrazeni vsech detailu a odstinu v tmavych castech obrazu
- klidny, na oci prijemny a neunavujici obraz

Otazka teda je co to lip splnuje, jestli VA nebo IPS. A taky by mne zajimala prakticka zkusenost s udajne vylepsenym podsvicenim u 4K Panasonicu (Wide Color Phosphor) proti beznemu - viz treba AS640E nebo CS630E.

V obchode ale nic nepoznam, podminky doma jsou uplne jiny. A objednat dve nebo tri TV a pak je vracet, do toho se mi fakt nechce ...
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Leki. 9. 1. 2016 09:31

http://www.digizone.cz/clanky/panasonic ... otazenost/

test zde, na koliTrelevantní, nedokážu posoudit...
Leki.
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 9. 1. 2016 10:07

vim, recenze jsem hledal, ale je na nic - pise sice ze obraz je vyborny, ale jinak v clanku o obrazu neni v podstate nic .. A slo mi hlavne spis o prakticke zkusenosti a porovnani s CS630 nebo CX700
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Folkmy 11. 5. 2016 10:19

Ahoj nechci zakládat nové vlákno, tak píšu sem. Koupil jsem TV 49cx750e a CI modul https://www.datart.cz/Rozhrani-EMOS-IRD ... -SMIT.html a zaboha nemůžu naladit české programy, naladí se jen německé. i když dám manuální ladění, frekvenci podle stránek Skylinku tak nic. TV mi v CI slotu kartu najde. zkoušel jsem ji strcit do satelitního přijímače a to fachá. nemáte někdo radu? díky
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 5. 2016 14:14

Nastavit správně LNB/DiSEqC....

Modul nemá nic společného s laděním, ale s dekódováním. Modul bys měl mít vhodný, byť Panasonic doporučuje Technisat. Ovšem jak píšu, modul nesouvisí s tím, že nemáš naladěny CZ/SK programy
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Folkmy 11. 5. 2016 15:54

díky, ale vůbec netuším, kde bych to měl najít

-- 11. 5. 2016 17:15 --

díky, ale vůbec netuším, kde bych to měl najít
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 5. 2016 21:09

Netuším, jak to máš ve svém televizoru nastaveno. Zkus pár fotek dát na fórum. Nebo můžeš projít testy televizorů na avmania.cz, podívat se na Panasonic a na kapitolu s laděním satelitního tuneru. Hodně napoví/mohou napovědět fotky v článcích.

Zkus třeba zde.

http://avmania.e15.cz/panasonic-tx-50ax ... lcd-led-tv

Pokud chceš najít problém, musíš napsat víc. Třeba postup, jak ladíš tuner. Co to dělá/píše atp. Máš tam automatiku pro vyhledání LNB a jejich určení? Správnou posloupnost v řetězci? Atd. atd.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Folkmy 12. 5. 2016 10:35

tak programy se mi nejak podarilo naladit. byly tam přehozené družice Astra 1 a Astra 3
díky za nakopnutí
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 5. 2016 11:04

Ano, pořadí v DiSEqC :-)

Kde jsi to přenastavil? Panasonic by měl mít automatiku pro určení směru LNB na družice... sám vyhledá, které LNB kam míří a oznámí pořadí obsluze.

Nemáš zač, hlavně, že to jede. Kdyby něco, ozvi se.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Folkmy 12. 5. 2016 11:16

v nastavení, kde se ladí satelit je nastavení LNB, tak tam jsem to nějak přeházel. jestli to má automatiku, tak u mě to nějak nezafungovalo :(
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 5. 2016 11:43

Divné, zvláštní. Tento model přímo jsem nezkoušel. V každém případě bych ještě pro jistotu překontroloval aktuálnost softwaru z menu stroje. Aby tam nebyla nějaká „nultá“ verze.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Folkmy 12. 5. 2016 11:50

mám tam starší verzi, ale když jsem to chtěl stáhnou tak se mi to po cca 25% přerušilo, zkusil jsem to dvakrát a vždy se stejným výsledkem. zkusím to ještě znovu, až budu mít víc času :)
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 5. 2016 12:52

Jsou tam dvě varianty pro upgrade softwaru - dvě možnosti v menu. Zkus. Nebo se mrkni, zda se nenabídne varianta upgradu přes flešku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Folkmy 12. 5. 2016 13:31

díky zkusím, ještě mě napadlo, jestli není lepší televizi napíchnout do modemu kabelem, než to dělat přes wifi
Folkmy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 5. 2016 22:27

Určitě je lepší připojit TV kabelem, a navíc ji přidělit pevnou IP adresu, nebo alespoň v routeru zarezervovat nějakou z rozsahu DHCP.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Folkmy 22. 5. 2016 09:45

ahoj narazil jsem na jednu vec. kdyz zapnu dvd pripojene pres hdmi kabel tak se tv prepne do rezimu prehravani dvd, ale po vypnuti dvd se tv neprepne do rezimu dvd-t. je v tom nejaky figl, nebo to tv neumi? u stareho panasonicu mi to fungovalo bez problemu. diky
Folkmy
Junior