Samsung UE48j6272 - Nereálný obraz+další otázky a odpovědi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kosican0 2. 1. 2016 22:32

Cez wifi
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 1. 2016 22:44

Zkus připojit TV - alespoň na čas - kabelem, a pokud možno, uprav ručně IP atd. ... dle toho, co jsem napsal. Pak odzkoušej. Předpokládám, že máš nejnovější software a také nejnovější verzi aplikací.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kosican0 3. 1. 2016 09:33

Kabel pripojm ale tie veci ako IP adresa a ostatne veci to ani neviem kde je a co to je to by som asi musel kontaktovat spravcu :) a softvr mam nastaveny na automaticku aktualizaciu takze predpokladam ze je aktualny, ale skusim zapojit snuru co to spravy
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 1. 2016 12:15

Začni alespoň tím kabelem.

Automatická aktualizace neznamená, že je software aktuální.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kosican0 3. 1. 2016 12:37

A ako zistim, ze ci je aktualne? Teraz som dal vyhladat a vypisalo, ze pre vase zariadenie nie je dostupna aktualizacia. Teraz je system 1412
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod 74Prelude 3. 1. 2016 15:21

kosican0 píše:Pozeram hokej a riesim dilemu, lad sa ukazuje ako nie biely ale ma po sebe akoby zazltnute (matne) machule, prepol som na CT sport a sneh na horach tiez nieje idealne biely ale ma zlte flaky tie ale niesu pravidelne ale sa striedaju, pozeram hokej na Sport2 a tiez lad je nie idealny. Je to vlastnost LCD panelu (cloding ??)
Na starom Samsungu su tie machule mensie ale asi preto lebo je velkos 32" ale sneh je bielsi :)
Da sa ta biela nejak doladit?
Teraz som prepol na nejaky prirodopisny dokument a snehova plocha a lad su tiez zlte machule hlavne v rohoch obrazovky.
To by som si ani v predajni nevsimol ale doma hlavne u hokeja je to vidiet, este ze nie som hokejovi fanusik

Ja som si ziadne zlte machule nevsimol. Pred chvilou som pozeral bezecke lyzovanie a vsetko je pekne biele. Sneh je nazltly, ked nastavim teple farby, ale aj tak je cela plocha bez machul...
74Prelude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomino 1423 3. 1. 2016 16:26

Koukam ze se nam problem s pruhama rozsiril jako houby po desti. Bohuzel i ja jsem si jiz vsimnul techto pruhu na pozadi. Nejsou tedy videt primo na bile jako je hokej nebo lyzovani ale spise na sedem odstinu. Tedka jsem se dival na panorama na ctsport a tam je to videt opravdu hodne. Jak bylo receno nektere televize to mohou delat vice nektere mene nebo narazit i na kus kde to nebude vubec. Je to tedy takova loterie. Momentalne ale nevim jestli jsem na tom jeste dobre nebo uz spatne. Dokonce jsem si vsiml ze se mi take obcas seka obraz jak uz tu nekdo take psal. Tak jsem taky na vazkach jestli televizi reklamovat pokud uz tedy nemaji v popisu ze se muze v mensim meritku neco vyskytovat a zaruka se na to nemusi vztahovat. Mohl by se ozvat ze zacatku vlakna nekdo kdo tento broblem mel a jak se mu to podarilo vyresit? ( reklamace, jiny televizor)
Tomino 1423
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melouch 3. 1. 2016 16:42

dokazes tie pruhy vidiet aj na testovacej fotografii na samodiagnostike? pokud ano tv vrat, reklamaciu by som vobec neriesil lebo mne zo servisu odpisali ze reklamacia pravdepodobne nebude uznana kvoli pouzitej technologii. A napr. typek zo samsungu mi vravel ze je lepsie ju vratit a skussit novu... ak ju mas ako zaviest na predajnu tak ju zavez
Melouch
Junior

Odeslat příspěvekod neboztik 3. 1. 2016 18:32

Já žádné takové problémy nemám.( J6272 ). Zkuste si pustit něo z HDD nebo flešky, kde by byly podobné záběry. Pořád si myslím, že to může být i tevizním signálem.
Samsung UE48j6272, LG MS450H, Rec.Pioneer VSX-S300K, LG BD660.
neboztik
Junior

Odeslat příspěvekod kosican0 3. 1. 2016 18:49

Tomino 1423 píše:Koukam ze se nam problem s pruhama rozsiril jako houby po desti. Bohuzel i ja jsem si jiz vsimnul techto pruhu na pozadi. Nejsou tedy videt primo na bile jako je hokej nebo lyzovani ale spise na sedem odstinu. Tedka jsem se dival na panorama na ctsport a tam je to videt opravdu hodne. Jak bylo receno nektere televize to mohou delat vice nektere mene nebo narazit i na kus kde to nebude vubec. Je to tedy takova loterie. Momentalne ale nevim jestli jsem na tom jeste dobre nebo uz spatne. Dokonce jsem si vsiml ze se mi take obcas seka obraz jak uz tu nekdo take psal. Tak jsem taky na vazkach jestli televizi reklamovat pokud uz tedy nemaji v popisu ze se muze v mensim meritku neco vyskytovat a zaruka se na to nemusi vztahovat. Mohl by se ozvat ze zacatku vlakna nekdo kdo tento broblem mel a jak se mu to podarilo vyresit? ( reklamace, jiny televizor)

Ahoj, ja som pisal, ze sa mi obraz obcas akoby sekol a je to viediet hlavne ked som pozeral sport (hokej, fotbal) alebo posledne Vinetua pri cvale kona :) , avsak teraz cca 3 dni dozadu to nepozorujem, dokonca ani zlievanie farieb (take farebne stvorcekovane) nepozorujem odkedy bol u nas servs s kablovky a dali mi iny rozdelovac do deckej a obyvacky tak sa to zlepsilo a robi to snad 1x za 3 dni. takze mohlo to byt naozaj signalom. Ale to seknutie obcas pozorujem. Ale nejak som to prestal sledovat detom a manzelke nic nevadi su spojone dokonca ani tie zlte machule na lade a snehu im nevadia :) Inac tie smuhy vidiet aj na pripojeni na internet. Avsak vcera sme mali navstevu a ta zhodnotila obraz ako super :)
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod Tomino 1423 3. 1. 2016 21:20

Tak jsem si pustil fotky z HDD a pri listovani mezi nimi jsou na pozadi videt ty pruhy. Pokud je fotka staticka tak ne ale jak se mezi listuje videt to je.
Tomino 1423
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ecop 5. 1. 2016 09:10

Zdravím pánové, mám cca týden TV Samsung UE40J6272. Až dosud jsem žádnou LCD TV neměl.
Signál mám satelitní Skylink, obraz řekl bych je dobrý, ovládání ujde, i když vyhledávání programů není tak dobré jaku u sat. přijímače Ariva (nejde vyhledávat podle počátečních písmen)
Co mne naštvalo je chybějící scart, to se ale dá řešit.

Ty svislé pruhy, co se zde na fóru zmiňují jsem zatím nezaznamenal.

Co jsem si ale všiml je to, že při sledování ČT24, jak jsou dole ty textové zprávy a nad tím popisek hosta, jsou ty písmena středem rozmazané, nejvíc je to vidět u "M, W, E" zkrátka u "širších písmenek... je to vidět od cca 1metru a blíže.
Jako by středem toho textu vodorovně byla nějaká šmouha...

Myslíte že je to normální, nebo je to nějaká chyba?
Nastavení obrazu na to nemá vliv.

Před koupí jsem zvažoval tento Samsung, pak Sony KDE 43W755. Těžko říct jestli by ta Sony byla lepší?
ecop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neboztik 5. 1. 2016 10:11

ecop: Kdybys na ty písmenka neupozornil, tak jsem si toho ani nevšiml. Je to vidět asi z 0,5m a je to asi technologií podsvícení. Jinak na TV se díváme z podstatně větší vzdálenosti,že. A to už tento detail není postřehnutelný.
Samsung UE48j6272, LG MS450H, Rec.Pioneer VSX-S300K, LG BD660.
neboztik
Junior

Odeslat příspěvekod ecop 5. 1. 2016 10:36

Pro neboztik, nechtěl jsem nikomu kazit radost :D jen jsem se chtěl podělit o mé krátkodobé zkušenosti s tímto typem Samsungu.

Ještě bych chtěl pořídit klávesnici k TV, vzít originál Samsung nebo nějaký Trust? Vůbec se v tom neorientuji.
ecop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M_i_0 5. 1. 2016 11:13

Hoj, ti co mate tento TV, ako to je s nahravanim na HDD? Musi byt zformatovany a teda potom nepouzitelny pre PC alebo nie? Viem, ze co tam nahram nepojde prehrat v PC, ale nerad by som, aby to bolo este aj podmienene zformatovanim.

A ak niekto ma, ako si to radi so sat prijmom ten tuner v TV? Pohoda? Obraz pri SD/HD aky?

A este jedna otazka, co pozeram obrazky na nete, su nejasne... Farba ramu, je cela komplet cierna? A ako je na tom stojan? Ten vyzera byt taky streiborny, no neviem, dik za odpoved.
M_i_0
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka