Samsung UE48j6272 - Nereálný obraz+další otázky a odpovědi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EdyStar 1. 4. 2016 22:49

Ja to viem,ale čo sa s tým dá urobiť?
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 1. 4. 2016 23:42

Zvyknout si nebo koupit jinou TV
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod miravopi 2. 4. 2016 16:00

UE 48J6272 na zadním štítku version No: 06 . Čekal jsem jsem horší nerovnoměrnost podsvícení, ale clouding téměř nepostřehnutelný, musel jsem pustit testovací sekvenci, pak je viditelný, ale velmi mírně. Tady mě můj kus potěšil.
Jinak je to čtvrtá telka od samsungu, měl jsem smůlu vždy na vadné pixely, vyměněno vždy ve 14 dení lhůtě, vždy to byla verze No: 02

Co mě ale nepotěšilo, je přehrávání videí z HDD přez USB, tam se stává že dejchá ostrost obrazu, pozorováno u všech mnou testovaných 48J6272, občas se viditelně skokově ostrost změní, minulé modely tímto "vylepšením" vůbec netrpí.
Zkoušel jsem ty samé videa na HDMI vstupu krze externí přehrávač a tam se dejchání ostrosti neprojevovalo, aspoň že tak...
Ještě jsem zkusil uložit živé TV vysílání na fleshku a následně opětovně přehrát video z fleshky a tam se dejchání ostrosti při přehrávání neprojevovalo, což je zajímavé.
Tak nevím k úplné spokojenosti něco chybí.

Každopádně sledování SD vysílání je na této telce nouzově jedno z lepších, nejméně viditelné nedostatky v obraze, hlavně co se týká kostičkování to má samsung dobře vyžehlené, porovnával jsem s LG, Panasonic.
FHD vysílání velmi dobré s velmi dobrou ostrostí v obraze, tady nemůžu nic vytknout.
Co se týče panelu v této cenové kategorii, velmi dobrá ostrost v pohybu. Tady bych chtěl podotknout, že jsem uvažoval o 4K UHD TV, ale po otestování ostrosti v pohybu jsem 4k zamítl i u vyšší řady TV od Samsungu.
Jestli se ostrost v pohybu u 4K TV nezlepší (myslím si že by to vyžadovalo panel min 240Hz za dobrou cenu), tak příští telka bude oříšek...
miravopi
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 2. 4. 2016 16:08

Take panely sa už ale nerobia.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod neboztik 2. 4. 2016 16:49

Mám version No:2 , made in Hungary a zatím žádný problém, co se týče obrazu, jsem nepostřehl. I přehrávání z HDD přes USB je v pohodě. Jedinej nedostatek je dálkový ovladač, ten kdo ho navrhl........
Samsung UE48j6272, LG MS450H, Rec.Pioneer VSX-S300K, LG BD660.
neboztik
Junior

Odeslat příspěvekod radox1 2. 4. 2016 18:01

ja mam 55,a to tzv dychanie ostrosti cez usb robi aj mne,ale iba pri rozliseni 720 a menej.cez ext. zdroj je to ok.
radox1
Junior

Odeslat příspěvekod pepisis 2. 4. 2016 19:30

Ahoj,

uvažuji o koupi tohoto televizoru. Všude se uvádí jeho šířka - 107,6 cm. Ale nikde jsem nenašel, jak je dlouhý samotný podstavec. Můžu poprosit některého z majitelů, jestli by velikost podstavce nezměřil a postnul tady?
pepisis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miravopi 2. 4. 2016 20:21

Kdo by si chtěl otestovat dejchání ostrosti při přehrávání z USB na UExxJ6272, at si stáhne testovací video. U mne firmvare 1443.0

https://www.dropbox.com/sh/xbjxzpnl3ick ... PzuFa?dl=0

Zaměřit se na celou plochu a sledovat skokové změny ostrosti, případně postujte postřehy.

PS: šířka podstavce u 48"j6272 je 84cm
miravopi
Junior

Odeslat příspěvekod pepisis 2. 4. 2016 20:25

Moc díky.
pepisis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merkury 3. 4. 2016 15:08

Mohl bych poprosit o radu jestli se dá u téhle tv udělat tovární nastavení díky.
merkury
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 4. 2016 15:34

To snad dnes jde u skoro každé TV. Stačí projít menu.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod bloudil21 4. 4. 2016 11:49

Ahoj,
Pls o radu, vybiram novou TV, dle ruznych diskuzi bych bral asi UE48J6272, nicmene resim jak bude vypadat SD signal, sledoval bych to z nejakych 2,5m tak aby byl jeste slusnej obraz, bude to tak 50%/50% HD vs SD

Diky,
bloudil21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Orendas 4. 4. 2016 12:22

Koukáme okolo 2,6m a v pohodě, je spíše problém, že SD může být také pěkně prasecký viz Očko atd., ale do menší bych kvůli tomu nešel.
Orendas
Junior

Odeslat příspěvekod bloudil21 4. 4. 2016 12:28

Mam to klasicky pres antenu a HD vysila jen CT, ostatni jdou SD, ale vetsinou se koukame na Novu, Primu..a o ty me jde, ostatni sou me burt, ono to Ocko i na 40" vypada prasacky v SD
bloudil21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Orendas 4. 4. 2016 12:43

Nevím, jak je to u antény ale u satelitu je třeba 24ka i Art v SD v pohodě koukatelný.
Tebou jmenované jsou super.
Orendas
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka