Samsung UE48j6272 - Nereálný obraz+další otázky a odpovědi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod neradil 27. 12. 2015 14:33

kosican0 píše:Aktualizcia TV je, obnova smart tiez nic, Ono ta sipka je ale ked napr. do googlu dam hladat neaku stranku, stranku zobrazi a sipky nikde a dalej sa nepohnem, taktiez dam hladat v youtube vyhlada mi odkazy a dalej sipky niet a neviem si nic kliknut a ked sa vratim spet sipka uz nieje a ked zacnem od zaciatku zopakuje sa to :( No ale aspon ze funguje ovladac na Tv po vanociach asi skusim oslovit servis teraz to uz encham tak, Inac myska pripojena cez USB funguje OK

Já mam ten samý problém, šipka zmizí a po připojení USB myši z PC vše funguje.
Teď si nejsem jist, jestli to nezačalo dělat poté, kdy jsem zkusil na zkoušku připojit myš a po odpojení se to již nevrátilo na ovládání ovladačem.
neradil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kosican0 27. 12. 2015 21:23

Ja tu sipku uz dnes cely den mam. Neviem preco a skade , nic som neladil proste je tam :)
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod Adamos 28. 12. 2015 11:57

Mám Samsung 48J6272 - jak poznám že mám 100 Hz panel ?
v obchodě mi tvrdily že má 120 Hz , tak sem z toho zmatený
Adamos
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 28. 12. 2015 12:03

Je to to iste, nerieš.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Adamos 28. 12. 2015 12:27

Můžete mi dat odkaz na to, jak otestovat jestli panel nemá vady, případně co testovat? děkuji.
(48J6272 mám zatím ve skušební době)
Adamos
Junior

Odeslat příspěvekod frodes 28. 12. 2015 13:00

Ahojte, nechcem zakladat nové vláko , tak skusim sem. Tiež vlastním tv Samsung ue 48J6272. Rad by som rozchodil zrkadlenie z telefonu. Fotky sa mi už podarili , a neviem či sa dá zrkadlit aj you tube, čo by bolo super. Napr cez wifi nenajdem tv v telefone , je to normálne ? Napojím sa iba ked mám telefon iba ako hotspot ? Nefunguje mi ani aplikacia dialkový ovladač, a to som si ich stiahol asi 4 :hm
frodes
Junior

Odeslat příspěvekod 74Prelude 28. 12. 2015 17:54

Zrkadlenie nefunguje ani mne, skusal som aj mobil Samsung, ale aj ked TV nasiel, spojenie nebolo uspesne. Fotky, videa a hudba ide z mobilu bez problemov cez DLNA. Youtube chodi bez problemov priamo v TV (pripojenie kablom priamo do routera), naco teda jeho zrkadlenie z mobilu?
74Prelude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 28. 12. 2015 19:54

Adamos - samozrejme 120hz, 100hz panely neexistuji. Jsem dost v soku, ze na nejake prodejne to vi a jeste i spravne reknou, doufam, ze jsi to tam nakoupil.

Pokud ti prijde ok, tak nema vady, obvykle se vada projevi tak, ze ti treba do xichtu sviti furt kus bile/zlute; jina vada by pak mohl byt treba pruh mene svetly, nebo vypadlych pixelu, ale uz se dnes asi nedeje
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Adamos 29. 12. 2015 03:22

Mám problém s tím, že pokud pustím do TV jen bílou barvu, tak jsou na TV po celé obrazovce svislé čmouhy (pruhy) které jsou více do žluta. je jich tam asi šest. Střídá se bílá s tmavší do žluta. Není to nějak výrazné pokud se dívám přímo zepředu, ale při pohledu z boku je to celkem dost znatelné. Při přehrávaní filmů to nejde poznat, ale pokud dělám na internetu tak už to vidět jde hlavně zboku a z vrchu. Je to vada obrazovky? Má být panel celý bílý bez znatelných odstínů ? Na monitoru PC je obrazovka celá bílá na TV už ne. Skoušel jsem to z PC i z notebooku a pokažde to samé. Celkem mě to znervozňuje protože mám TV hlavně na internet.

Skoušel jsem i jiné barvy nebo převažně bílý obrázek - pruhy tam jsou a nerovnoměrné podsvícení - vždy na stejných místech, jsou došeda spíš do žluta

Prosím poradte co s tím skoušel jsem podsvícení kontrast jas nic nepomáhá vždy tam jsou na stejných místech

evlo:
- mluví se zde pořad jen o 100 Hz panelu, tak už tomu fakt nerozumím, v obchodě jsem nekoupil.
Naposledy upravil Adamos dne 29. 12. 2015 09:49, celkově upraveno 2
Adamos
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 12. 2015 07:25

Evlo samozrejme zavadza. Tvrdit ze 100 Hz neexistuju je taka polopravda. V krajinach ako USA, Japonsko a par inych kde maju 60 Hz elektricku siet, a kde aj TV vysielanie ma rovnaku frekvenciu, tam maju TV s obnovovacou frekvenciou v nasobkoch 60 (cize 60, 120, 240). U nas mame 50 Hz siet aj vysielanie, tak mame nasobky 50 (100, 200).
Oni su tie americke panely a tie nase panely "fyzicky" rovnake, ale u nas pracuju na inej frekvencii ako tam.
Preto som ti pisel ze to neries, ze je to jedno. Je to len vec uhla pohladu, resp. pojmologie ako ten panel nazves.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod 74Prelude 29. 12. 2015 21:27

Adamos píše:Mám problém s tím, že pokud pustím do TV jen bílou barvu, tak jsou na TV po celé obrazovce svislé čmouhy (pruhy) které jsou více do žluta. je jich tam asi šest. Střídá se bílá s tmavší do žluta. Není to nějak výrazné pokud se dívám přímo zepředu, ale při pohledu z boku je to celkem dost znatelné. Při přehrávaní filmů to nejde poznat, ale pokud dělám na internetu tak už to vidět jde hlavně zboku a z vrchu. Je to vada obrazovky? Má být panel celý bílý bez znatelných odstínů ? Na monitoru PC je obrazovka celá bílá na TV už ne. Skoušel jsem to z PC i z notebooku a pokažde to samé. Celkem mě to znervozňuje protože mám TV hlavně na internet.

Skoušel jsem i jiné barvy nebo převažně bílý obrázek - pruhy tam jsou a nerovnoměrné podsvícení - vždy na stejných místech, jsou došeda spíš do žluta

Prosím poradte co s tím skoušel jsem podsvícení kontrast jas nic nepomáhá vždy tam jsou na stejných místech

evlo:
- mluví se zde pořad jen o 100 Hz panelu, tak už tomu fakt nerozumím, v obchodě jsem nekoupil.

Skusal som, ci mi tiez vidiet tie pruhy pri bielej ploche. Pri pohlade spredu je obraz jednofarebny, z uhla tak do 70° tiez, aj ked samozrejme uz je trochu do siva. Pri este vacsom uhle (z ktoreho ale asi na TV tazko bude niekto pozerat) som si pruhy vsimol, ale u mna nie su do zlta. Skor su to uzsie svetle pruhy v tom nasivastom obraze. Asi zalezi od nastavenia TV...
74Prelude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kosican0 29. 12. 2015 22:09

Chlapci nehladajte chybu ale pozitiva :). Telky su Ok netreba mat vysoke naroky.
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod 74Prelude 29. 12. 2015 22:24

Ja chyby nehladam. Telka je super, hlavne pri kvalitnom zdroji signalu. Len som konstatoval, ze tie pruhy (pri beznom pouzivani ozaj neregistrovatelne), nie su chybou konkretneho kusu, ktory ma Adamos, ale pravdepodobne suvisia s pouzitou technologiou panela/podsvietenia.
74Prelude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 30. 12. 2015 00:02

Adamos píše:Mám problém s tím, že pokud pustím do TV jen bílou barvu, tak jsou na TV po celé obrazovce svislé čmouhy (pruhy) které jsou více do žluta. je jich tam asi šest. Střídá se bílá s tmavší do žluta. Není to nějak výrazné pokud se dívám přímo zepředu, ale při pohledu z boku je to celkem dost znatelné. Při přehrávaní filmů to nejde poznat, ale pokud dělám na internetu tak už to vidět jde hlavně zboku a z vrchu. Je to vada obrazovky? Má být panel celý bílý bez znatelných odstínů ? Na monitoru PC je obrazovka celá bílá na TV už ne. Skoušel jsem to z PC i z notebooku a pokažde to samé. Celkem mě to znervozňuje protože mám TV hlavně na internet.

evlo:

100hz panel je lez, to platilo mozna kdysi u CRT pro zobrazeni analogoveho vysilani, dnesni panely jsou pouze 60 a 100hz. To ze to v obchode prodavac vedel je dost vyjmka, necekal bych to a uz jen podle toho bych soudil, ze to bude clovek co dokaze poradit realne, ne podle nejakych marketingovych veci.

Ty pruhy budou asi vada technologie podsiviceni, kterou to pouziva aby byla nizka spotreba energie. To je dneska vice ci mene na kazde TV. Muzes zkouset dalsi kusy samozrejme, je mozne, ze existuje treba bezvadny kus, otazka je, jak moc to ma smysl.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Melouch 30. 12. 2015 00:55

nechapem naco to tam to cpu ked to znizuje kvalitu obrazu... som presvedceny ze velke korporacie by mohli vyrabat napr. takmer bezchybne tv len proste chcu mat zachovane low end televizori aby ludia siahali viacej do penazenky pre high end...
Melouch
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka