Samsung UE48j6272 - Nereálný obraz+další otázky a odpovědi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod evlo 30. 12. 2015 02:34

Proste neni zvladnuta kvalita vyroby LCD panelu tak aby byla stoprocentni, nebo mozna treba ty hi end pouzivaji displaye vyrobe v jine tovarne, kde se jim to dari lepe.

-- 30. 12. 2015 01:36 --

Ja jsem teda uz testoval doma asi 5 TV a nejlepe na tom celkove byl Thomson (TCL) i co se tyce backlight bleeding a pruhu, nemel temer bleed a pruhy malinko, co mam ted Philips, tak ten nema pruhy vubec, ale zase bleed hrozivy. Samsung co jsem mel tak trochu pruhy a trochu bleed - take tak to je.

-- 30. 12. 2015 01:39 --

A teda popravde si myslim, ze krom OLED budou ty problemy vsude, i u hodne drahych modelu, akorat to vic nastve ... a oled ma zas svoje problemy s fleky a u tech levnych zakrivenych s tim, ze to proste neni rovnomerne krive. Dneska se to proste nedela tak aby byl vysledek 100%. Proto jsou take zakrivene oled vyrazne levnejsi nez ty rovne.

-- 30. 12. 2015 01:39 --

A teda popravde si myslim, ze krom OLED budou ty problemy vsude, i u hodne drahych modelu, akorat to vic nastve ... a oled ma zas svoje problemy s fleky a u tech levnych zakrivenych s tim, ze to proste neni rovnomerne krive. Dneska se to proste nedela tak aby byl vysledek 100%. Proto jsou take zakrivene oled vyrazne levnejsi nez ty rovne.
Naposledy upravil evlo dne 30. 12. 2015 14:43, celkově upraveno 1
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2015 08:16

evlo píše:100hz panel je lez, to platilo mozna kdysi u CRT pro zobrazeni analogoveho vysilani, dnesni panely jsou pouze 60 a 100hz.

To je zas co za vyplod?

Thomson nie je Vestel, ale TCL.

Melouch:
Velke korporacie bezchybne TV vyrabat nevedia, pretoze to je technologicka vec. U LCD to proste nejde. Je to najhorsia zobrazovacia technologia co do kvality zobrazenia, ta sa proste do televizorov hodi najmenej. Len to z viacerych racionalnych aj neracionalnych dovodov na trhu vyhrala.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 30. 12. 2015 11:04

Asi žádná technologie nebyla a nebude bez chyb u CRT se stávalo že se deformovali masky, pasmy trpěli vypalováním, LCD trpí vším možným a OLED je na tom podobně sice se u něj podařilo eliminovat některé neduhy LCD ale objevují se jiné, osobně také nemusím pohnuté TV nic mi to neříká spíš mi ti vadí, někde už jsem to tu psal ze jsem viděl videopohled z nějaké výstavy a tam bylo řečeno že v Japonsku se pohnuté TV vůbec neprodávají.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 30. 12. 2015 15:50

Ale LCD je snad jediny u ktery se vyvojem obraz od urcite doby zhorsuje :D
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Adamos 31. 12. 2015 12:25

Bohužel, všiml sem si že čim dál tím víc lidí si stěžuje na tento model.

Pruhy vidím i v obraze, pokud se hýbe obraz např. s krajinou, pruhy se pohybují s obrazem a to už mi vadí, známý si toho všiml hned, i těch pruhů jak sem mu poštěl bílou i ostatní barvy a to sem ho na nic neupozornoval. Jakékoliv nastavení nepomůže (možná trochu EKO čidlo), při zapnutém internetu a bílém podkladu to jde vidět nejvíc. Při práci na internetu, pokud sedím jen trošičku v úhlu a ne přímo naproti obrazu, tak je bílá blíže ke mě bílou a postupně strácí na jasu. Pokud je to vše technologií, hlavně ty pruhy v obraze, tak tato televize je pěkný šmejd. Při kvalitním signálu je sice obraz krásný, nádherný, (někdy moc ostrý až nepřirozený-dá se nastavit), ale čekal jsem víc pokroku od doby LCD, je to škoda.

Dále pozoruji časté trhání obrazu a neplynulý pohyb.
Signál 1080p z PC mi vypadává.
Pozorovací uhly jsou pro mne strašné, velmi zřetelně se mění jas, kontrast a hlavně barvy. jenom se pohnu o kousek napravo a nalevo. U černé barvy namám výtku je perfektní.

Bohužel ji budu muset vrátit i když se mi TV a krásný obraz tak líbil, ale bohužel ta špinavá obrazovka s nerovnoměrným podsvícením a pruhy, nechce se mi ani věřit, že by to bylo technologií.
Ja už něco zlého tušil jak sem viděl na krabici nápis Made In Hungary :-(

Jsem sklamaný, samozřejmě ji vracím, kéž by to byl vadný kus, koupil bych si ji znovu.
Co ted ?? mám skusit jiný kus nebo jiný typ televize. Co by jste poradily ?
Naposledy upravil Adamos dne 31. 12. 2015 12:55, celkově upraveno 2
Adamos
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 12. 2015 12:33

Samsungy vždy trpěly na clouding. Nicméně tento jev je viditelný i u dalších značek. Prostě je třeba vybírat. Zbytek netuším, nemám TV k dispozici. Opět platí. Když má TV vyšší kontrast a máš ji nastavenu určitým stylem, více uvidíš i clouding/banding. Jestliže si koupíš TV, která má „od přírody“ kontrast výrazně nižší a ještě neumí černou (IPS), samozřejmě se Ti úplně stejný clouding/banding bude zdát výrazně lepší, protože...

Záleží na Tobě co vybereš. Nebudu Tě nutit kupovat stejný model, od stejného výrobce. Jak Samsung, tak i ostatní by si měli rozmyslet vyrábět telky, co mají jednoznačně zřetelný a viditelný clouding. Mají provést kontrolu na výstupu. Takhle se jim část produkce vrátí od nespokojených uživatelů... a je to správně. Nikdo není povinen koukat na fleky a pruhy.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 12. 2015 12:42

Adamos píše:Ja už něco zlého tušil jak sem viděl na krabici nápis Made In Hungary :-(

Co to s tym ma spolocne?

Inak je zaujimave ze kym sa o tom bandingu nehovorilo, sotva by si toho nikto vsimol. Teraz ho kazdy "vyhladava". To len taka poznamka na zamyslenie. Inak tym rovnako ako clodingom trpi kazde LCD. Zalezi od kusu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod neboztik 31. 12. 2015 13:56

Až se to sem bojím napsat, abych to nezakřiknul.
Mám tento Samsung a problémy, co o nich píšete jsem zatím nezpozoroval.Obraz přirozeně barevný, čistý, při hokeji žádné čmouhy. Pozorování z úhlu asi 45 stupňů taky bez nějakých výrazných změn. Režim obrazu mám - Přirozený -, jen jsem upravil podsvícení na 10, kontrast 95, jas 45, ostrost 65. Teplota barev "Teplé 1" , Automotion a filmový režim vypnuto .
Mě spíš vadí to debilní ovládání.
Teď jsem vyzkoušel přehrát z ext.disku bluray film a z kamery klip natočený 50p, dat tok 28 Mbit, vše bez problémů a v perfektní kvalitě.
Samsung UE48j6272, LG MS450H, Rec.Pioneer VSX-S300K, LG BD660.
neboztik
Junior

Odeslat příspěvekod 74Prelude 31. 12. 2015 19:01

Ryan Giggs píše:
Adamos píše:Ja už něco zlého tušil jak sem viděl na krabici nápis Made In Hungary :-(

Co to s tym ma spolocne?

Inak je zaujimave ze kym sa o tom bandingu nehovorilo, sotva by si toho nikto vsimol. Teraz ho kazdy "vyhladava". To len taka poznamka na zamyslenie. Inak tym rovnako ako clodingom trpi kazde LCD. Zalezi od kusu.

Samozrejme, ze to nemusi mat s Made in Hungary vela spolocneho, v kazdom pripade si myslim, ze vystupna kontrola nebude silnym clankom podniku, v ktorom tieto TV vyrabaju. Ja som mal napr. v jednom rohu cast folie, ktora pravdepodobne chrani panel pred poskodenim, kym sa vlozi do ramu. Spociatku som si myslel, ze je to prasklina, potom som sa potesil, ze iba kusok folie. Samozrejme vybrat sa nedala, pretoze panel je v rame natesno, musel som ju opatrne odrezat...

Co sa tyka "neduhou" tejto TV, urcite vela z nich suvisi som subjektivnym vnimanim obrazu a taktiez s nastaveniami. Ja som sa s nimi zatial hral iba chvilu (rezim obrazu: prirodzeny, podsvietenie 14, kontrast 65, jas 45, ostrost 65, farby 45 a v moznostiach obrazu odtien farby: standardna a AutoMotionPlus som dal redukciu rozmazania 3 a trhania tiez 3), pretoze ani pri prednastavenych nebol obraz nepozeratelny. Co som si vsak vsimol hned a asi sa mi ziadnymi nastaveniami upravit nepodari, su male pozorovacie uhly. Vidiet do hlavne, ak obraz nie je formatu 16:9 a teda su na okrajoch, pripadne hore a dolu cierne pruhy. Uz pri velmi malom odklone od kolmice zacnu siviet na opacnej strane (ak sa posuniem vpravo, lava strana pruhov zosivie). Pri bielej ploche (napr. internetove stranky) sa taktiez vzdialenejsia strana obrazu javi viac siva, ako biela. Toto vsak pozorujem na vsetkych LCD, ci monitoroch alebo TV, s roznymi panelmi. Ked sa ale clovek sustredi na to, co pozera, nie na pruhy, nie je to nieco, co by vadilo, pretoze obraz je aj z velkeho uhla pekny a bez zmien farieb.
Druha vec, co som si vsimol (z celej domacnosti iba ja), je obcas nieco ako zavoj v tmavsich castiach obrazu. Ked sa obraz hybe, "zavoj" zostava na mieste. Neviem, ako to inac popisat a ako sa tento "efekt" odborne vola, ale taktiez je to vec, ktoru si clovek vsimne, iba ked chce. Taktiez zalezi od zdroja signalu (pri prehravani 1080p filmu z USB som ten "zavoj" nezaregistroval).

Nebudu niektore vlastnosti obrazu suvisiet aj s vyrobcom panela? Niekde som tu cital, ze sa da zistit podla stitku na TV, no neviem uz to vlakno najst. Na stitku mam pod cislom modelu uvedene Version No: 02.

Pokial ide o obcasne seknutie obrazu, to som si vsimol tiez, ale v mojom pripade mam istotu, ze nesuvisi s TV. Televizny signal mam pusteny zo sat. prijimaca cez HDMI a obcasne niekolko milisekundove seknutie obrazu (nie na vsetkych programoch) som si vsimol aj na predchadzajucom CRT pripojenom cez SCART. Navyse pri pusteni filmu z PC, ci USB sa obraz nesekne ani pri rychlych scenach.

Celkovo myslim, ze je to v danej kategorii a za aktualnu cenu velmi dobra kupa a obraz je skutocne krasny, neseka sa a nerozmazava, hlavne pri kvalitnom zdroji signalu. Taktiez som zatial nezaregistroval vacsi problem so smart funkciami, ci uz je to prezeranie internetu, zdielanie suborov cez Samsung Smart View, DLNA, ci pouzitie aplikacii. Zvuk je tiez velmi dobry.
74Prelude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 12. 2015 19:20

Je tam panel od Samsungu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kosican0 2. 1. 2016 16:46

Pozeram hokej a riesim dilemu, lad sa ukazuje ako nie biely ale ma po sebe akoby zazltnute (matne) machule, prepol som na CT sport a sneh na horach tiez nieje idealne biely ale ma zlte flaky tie ale niesu pravidelne ale sa striedaju, pozeram hokej na Sport2 a tiez lad je nie idealny. Je to vlastnost LCD panelu (cloding ??)
Na starom Samsungu su tie machule mensie ale asi preto lebo je velkos 32" ale sneh je bielsi :)
Da sa ta biela nejak doladit?
Teraz som prepol na nejaky prirodopisny dokument a snehova plocha a lad su tiez zlte machule hlavne v rohoch obrazovky.
To by som si ani v predajni nevsimol ale doma hlavne u hokeja je to vidiet, este ze nie som hokejovi fanusik
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 2. 1. 2016 18:47

Řekl bych že je to tipem panelu a nastavením obrazu.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 2. 1. 2016 22:06

Kdyby někdo náhodou došel u TV Samsung na to, že mu nechce fungovat část SMART HUBu, hlavně se to projevuje na YouTube, přičemž zbytek apek běží normálně, tak doporučuji ruční nastavení připojení k síti, bez využití DHCP a vyplnit všechny položky včetně DNS.

Některé settingy routerů umožňují nepřidat do DHCP serveru DNS, který se následně doplňuje „automaticky“. Bohužel to moderní televizory Samsung zřejmě nějak nechtějí spolknout (jejich předchůdce s tím evidentně problém neměly, stejně tak s tím nemají problém další zařízení a televizory) a tak něco jede, jiné nejede. Zde tedy zbývá experiment. Doplnit DNS do DHCP a využít DHCP. Nebo - raději - ručně zadat IP z rozsahu mimo DHCP, ale z rozsahu LAN, plus vše další požadované.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kosican0 2. 1. 2016 22:18

Mgx:
A kde moze byt chyba, ak si na youtube prehravam film a trebars v polovici mi sekne a vypise ze nastala chyba a da mi moznost opakovat akciu alebo ukoncit, dam opakovat a nic proste musim film zapnut od zaciatku, Film pretocim na ten ukonceny cas ide dalej normalne a po nejakej minute sa to zopakuje na inom mieste. (nie je to ze vypadne signal alebo sa prerusi a nacitaba stranku)
Kratke videa, pesnicky prehraje v pohode, prehliadac tiez ide v pohode avsak je jedno ci youtube pozeram cez prehliadac alebo apku vzdy nedopozeram film do konca lebo sa ukonci. Neviete preco? Na NB, tablete a mobile ten problem nemam.
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod neboztik 2. 1. 2016 22:25

kosican0:
K síti jseš připojený kabelem nebo přes wifi ?
Samsung UE48j6272, LG MS450H, Rec.Pioneer VSX-S300K, LG BD660.
neboztik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka