Samsung UE48j6272 - Nereálný obraz+další otázky a odpovědi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lapish 7. 1. 2016 22:31

Já to v mobilu nemám, a to mám Samsung (S3 Neo). Tak by mě zajímalo taky jak zrcadlení rozchodit :)
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod llubik 7. 1. 2016 22:32

Nadviazem na titulok vlakna . . . nerealny obraz. Nastavil som si profil podla seba, myslim ze v tomto pripade je jedno aky, a pozeram napr televizne noviny. koniec programu pred tel. novinami je OK. Nabehnu tv noviny, a hlasatelia maju vysoko oranzovu plet, na tvari vidiet najlepsie. Ale akonahle je napr. zivy vstup, hlasatel je OK, takisto aj vlozene zabery napr. z konferencie, zabery z ulic a pod. Po tv novinach, film a pod su zase farby OK. Viac menej je jedno, na akej stanici spravy pozeram, ale zda sa mi, ze na joj najmarkantnejsie. Kde problema?
llubik
Junior

Odeslat příspěvekod kosican0 7. 1. 2016 22:43

lapish píše:Já to v mobilu nemám, a to mám Samsung (S3 Neo). Tak by mě zajímalo taky jak zrcadlení rozchodit :)

Ahoj, moj svagor ma S3 Neo a ma zrkadlenie, tak niekde to musis mat :)
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod lapish 7. 1. 2016 22:46

kosican0: to nevim, prave jsem trochu googloval a vypada to ze S3 Neo narozdil od puvodniho S3 mirroring nepodporuje :(

llubik: že by maskéři zpravodajského studia měli v oblibě oranžový makeup? :-)
Ne, taky mám pocit že můj 40H6470 dává občas obličeje dost do oranžové, ale přikládám to tomu že mám pořád profil Přirozený a nijak jsem to zatím neladil...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LeBronJames 7. 1. 2016 22:59

Zdravím, nyní řeším menší problém. Zvuk je lehce opožděný, ale jen na některých kanálech, zejména tedy na prima cool :/. Občas je to hodně cítit. Některé kanály v pohodě a některé to dělají a dost mě to ruší. Je nějaká šance zjistit, co je problémem? :( Děkuji
LeBronJames
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 7. 1. 2016 23:23

LeBronJames k tomu nedochází jen u Tvého televizoru. Občasně se stav vyskytuje i jinde, dokonce i u externích satelitních tunerů.

Můj dotaz k Tobě - jaký využíváš modul a jako v něm máš kartu. Děkuji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 7. 1. 2016 23:25

Já mám Xperia m2 a TV LG zrcadlení mám také přímo po stažení horní lišty a funguje normálně, podmínkou je mít obě zařízení sparovane přes WiFi připojení, dalším faktorem je verze android tudíž jsem dal alternativa Flips a IMediaShare.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod LeBronJames 7. 1. 2016 23:31

Myslím, že tento. http://dekodovaci-moduly.heureka.cz/ost ... patibilni/ . A dal jsem to do krabičky co byla už v televizi, nevím přesně, co je potřeba. Teď jsem skočil na anténu a bylo to lepší, ale pořád vditelné, ale problém je, že nevím, zda to nyní taky blbým dabingem, teď právě koukám na nějaký starý film na Prima Cool HD. Tam to vidím hrozně moc, ale část může být dělána i tim blbě načasovaným dabingem, ale předtím jsem to vnímal u teorie velkého třesku, ale když například přepnu ma markízu HD, tak tam to krásně sedí přesně :/. Teď jsem ještě projížděl menu a našel jsem diagnostiku síly signálu. Na Prima Cool mi to ukazuje sílu jako skoro na všech kanálech, což je 49 a to mi přijde teda celkem slabé, kvalita signálu se u některých kanálu pohybuje kolem 30 a někde kolem 50, což mi přijde také žalostné. Je možné, že třeba nakloněním satelitu na střeše pomůžu tomu signálu a zlěpší se to? Nebo to se zvukem nemůže souviset? Ptž kvalita obrazu mi přijde okej, ale ty hodnoty mi přijdou nějaké nízké. :-S
LeBronJames
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lapish 7. 1. 2016 23:58

Zpoždění zvuku se dá kdyžtak trochu přidat/ubrat i v nastavení zvuku...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 8. 1. 2016 00:04

LeBronJames
MgX píše:Vážení přátelé, na modul SMIT Irdeto CI+ lze v případě nějakých problémů, překontrolovat aktualizace softwaru. Je třeba přepnout na kterýkoliv program nacházející se na Astře 23,5° E a transpondéru 12070 H (tedy momentálně u Skylinku kterýkoliv z těchto programů - Prima Love, Prima ZOOM, Prima COOL, TV Regina, TELKA, SMÍCHOV, Minimax, Leo TV, Eurosport CZ, regionalnitelevize.cz). Následně ručně z menu modulu vyvolejte aktualizační proces.

Upozorňuji, že vše činíte na vlastní riziko. A samozřejmě platí - pokud modul spolupracuje s televizorem/satelitním přijímačem zcela bezproblémově, aktualizaci raději odložte.

Pokud myslíš, že máš problém, učiň výše uvedené. To je první věc. Předpokládám, že jsi dal správný link. Bohužel se už nezmiňuješ o verzi karty, kterou využíváš taky.

Druhák... TV Samsung velmi rád ukazuje slabou sílu signálu. Ber vše, jakožto orientační hodnoty. Skutečně měření by mělo proběhnout za pomoci příslušné techniky. Kdybys měl signál reálně žalostný, bude docházet (hlavně při anomáliích počasí) k výpadkům zvuku, obrazu, kostečkování, trhání atp. Takto si můžeš zbytečně pohnout dobře nastavenou parabolou!

-- 7. 1. 2016 23:05 --

lapish píše:Zpoždění zvuku se dá kdyžtak trochu přidat/ubrat i v nastavení zvuku...

Mrkni se prosím do své TV, zda se úprava zpoždění zvuku, o které píšeš, týká JEN zvukového výstupu, tedy externího zvukového systému připojeného na televizor, nebo i interních reproduktorů.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod lapish 8. 1. 2016 00:13

MgX: Mno měl jsem za to že to platí i pro interní repráky, ale jak se tak dívám na popis funkce v menu, tak píšou "zpoždení digitálního výstupu zvuku", takže je možné že to platí jen pro optiku...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 8. 1. 2016 00:15

A tak si to myslím i já. Můžeš odzkoušet.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod LeBronJames 8. 1. 2016 00:17

Je tam digitálního výstupu, takže předpokládám, že se to týká jen externích repro. Teď mám reklamu na Prima Cool a zase to vypadá dobře synchronizovaně, tak fakt nevím. Tu aktualizaci bych zkusim, ale moc nechápu, jak myslí to ručně z menu modulu :/. Ještě prosím, může na to mít vliv formát zvuku v menu, co jsem našel? Je tam buď mpeg nebo dolby digital 2.0.
Edit. tak formát na to vliv nemá, jen DD2.0 je hlasitější.
Ale furt nemůžu najít tu ruční aktualizaci toho modulu :/
LeBronJames
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 1. 2016 00:26

Aktualizace modulu...

Menu -> Vysílání -> Běžné rozhraní -> Nabídka CI -> Správa CAM -> CAM software upgrade...

Snad je to správně, zkus a ověř.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod LeBronJames 8. 1. 2016 00:36

Děkuji za odpověď, bylo to přesně jak jste psal, ale píše mi to, nelze upgradovat cam z menu.
LeBronJames
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka