Samsung UE48j6272 - Nereálný obraz+další otázky a odpovědi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 17. 12. 2015 08:03

Pokud bude něco špatně, nebo špatně nastavené, cukat/mazat se bude i na 50 Hz panelu. Je, z mého pohledu, trochu smělé psát, že 100Hz panel přináší rizika. Navíc... případné rozdíly v pohybu 50/100 Hz si lze nakoukat v prodejně. Stačí ochotný prodavač.

Na Samsungu máš v "motion" části dva posuvníky, ne? Tak si dej uživatelskou volbu nastavení, ať se do nich dostaneš. Pak si nastav jeden na 10, druhý 0, pak naopak, následně oba na 0 a oba na 10. Při pohyblivém obrazu pochopíš o čem to je a nastavíš, dle svého.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2015 08:18

kosican0 píše:Ale potom by sa malo napisat ze 100Hz obraz prinasa aj nejake rizika s cim musia pocitat ludia pri kupe.
Neprinasa to ziadne rizika. O com hovoris?
Ked ti to cuka len obcasne, tak to bude skor problem signalu.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kosican0 17. 12. 2015 10:15

MgX píše:Pokud bude něco špatně, nebo špatně nastavené, cukat/mazat se bude i na 50 Hz panelu. Je, z mého pohledu, trochu smělé psát, že 100Hz panel přináší rizika. Navíc... případné rozdíly v pohybu 50/100 Hz si lze nakoukat v prodejně. Stačí ochotný prodavač.

Na Samsungu máš v "motion" části dva posuvníky, ne? Tak si dej uživatelskou volbu nastavení, ať se do nich dostaneš. Pak si nastav jeden na 10, druhý 0, pak naopak, následně oba na 0 a oba na 10. Při pohyblivém obrazu pochopíš o čem to je a nastavíš, dle svého.

Dakujem pridem domu a skusim nastavit to v "motion" aspon ak si pamatam mam na vyber:
čisty, prirodzeny, plynuli a neviem este aky. Ale Hodnoty nastavit si nepamatam aby sa dali ale pridem domu a kuknem. No to som prave mal na mysli, ze niekto pride s konkretnym navrhoma poradi. Ja fakt nevidim rozdiel medzi starym 50Hz a novymm 100Hz zlepsenie.
Ako pise Ryan Giggs ze ake rizika? No ze obraz sa moze spravat divne, lebo naozaj na 50Hz som nic zle nepozoroval a na 100 pozorujem. Ale tiez ma napadlo ze to moze byt signalom, ale dal som testovat v TV co je nejaka porucha a vypisalo ze vsetko je OK
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2015 10:31

Do "divne" spravanie s poctom Hz nema nic spolocne. Kde beries istotu ze 50 Hz by isiel v pohode.
Samodiagnostika testuje televizor, nie prichadzajuci signal. Ta ti to neodhali.
Problem je niekde inde, nie v pocte Hz.

Nepises ako vlastne prijmas signal.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kosican0 17. 12. 2015 19:49

Signal - mame v bytovke kablovku. Nase a Ceske programy mame v HD kvalite a napr. dnes pozorujem na novom TV ze obraz sa rozmazava - zlieva sa farba akoby sa premiesali farby a v deckej na TV - stary Samsung to nerobi ide v pohode, tak neviem ci moze byt chybny signal. Tiez scena sekne na moment a naskoci, normalne to je na nervy ze clovek vyhodi eura a neviem ci je to normalne alebo nie.
Ja si myslim, ze ak by bol chybny signal robil by to aj stary TV alebo nie?
Nevies mi dat nejaky link alebo poradit nejake vseobcne nastvenie obrazu?????
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2015 21:02

Stary to robiť nemusi. Nemusi byť na to taky citlivy. Alebo znova, nejaky zadrhel v nastaveni.

To z rtings na J6200 si skušal? Sice to môže byť uplne iny TV, ale za vyskušanie nič nedaš.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod lapish 18. 12. 2015 01:00

kosican0: A jak bys podrobně popsal to zacukávání co pozoruješ? Slévání barev jsem si nevšiml, ani že by se celý obraz na chvíli seknul. Zatím jediného zacukávání co jsem si párkrát všimnul bylo při rychle horizontálně (doleva nebo doprava) se pohybujících se objektech, kde jakoby na straně kam se objekt hýbe se rýsovaly takové vertikální pruhy. Zatím jsem ale usoudil že to bude vstupním signálem (všiml jsem si toho zatím jen u pár scén v TV, nebo u FullHD videu v HEVC s nízkým bitratem)...Zkus třeba jestli ti to bude dělat i u signálu z antény.
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kosican0 18. 12. 2015 19:53

Ahojte Ryan Giggs: to z rtings nastavenia som neskusal skusim cez vikend.
lapish: To zlievanie farieb mi viac robi na JOJ na inych programoch obcas, avsak na starom vobec na ziadnom,
To trhanie je tazko yvsvetlit normalne niekedy akoby na stotinu sekundy zastal obraz a zvuk a ide dalej aj zvuk aj obraz ale je to len naozaj rychli okamih,
najlepsie to sekanie je vidiet ked je scena s cvalom kona, to je akoby spomaleny zaber ale tiez len okamih a pootm akoby rozmazany obraz, alebo futbalista akoby zastal a pokracoval su to uplne stotinky ale oko si to vsimne :)
farby som uz zosuladil su pekne :)
Cez vikend chcem skusit pustit film z USB a uviidm ci naozaj moze byt chyba v signalu alebo neviem :)
. Ale potrebujem este jednu radu, ako sa da odpojit TV od wifi? Musi byt stale napojene?
na internete som cital ze TV ma PIP ma ho naozaj??? Ja v nastaveni mam vysvietene ze nepodporuje danu sluzbu
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 18. 12. 2015 21:52

Zakaz TV v routri a nebude pripojeny k netu.
Ano, pip naozaj ma.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kosican0 19. 12. 2015 00:05

A ako sa dostanem k PIP ?
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod kutil001 19. 12. 2015 00:16

Já jedu zítra koupit TV, tak ještě uvidím zda přivezu Panas 50CS630 nebo Sam 48UJ6272, zatím jsem více nakloněný tomu Panasonicu, ale spoustu z vás tu má Samsung a téměř nikdo Panasonic, tak vážně nevím :D
kutil001
Junior

Odeslat příspěvekod lapish 19. 12. 2015 01:45

kosican0 píše:A ako sa dostanem k PIP ?

Myslím že jsem někde četl že PiP funguje jen s jiným zdrojem signálu (např. satelitní tuner při sledování DVB-T) ale jistý si nejsem...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 12. 2015 06:55

kosican0 píše:A ako sa dostanem k PIP ?
A tak citat navod nahodou? Lenivost?
PIP funguje v kombinacii tuneru s externym zdrojom.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kosican0 19. 12. 2015 07:49

Ryan Giggs:
Externy zdroj to je trebars usb? alebo nejaky prehravac?
Mne by sa snad pip zisiel jedine pri prezerani TV inac zbytocne :)
No ale vypol som funkciu Motion a zda sa ze obraz sa prestal trhat :) aspon vcera som cely vecer nepostrehol trhanie.
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 12. 2015 08:02

Externy zdroj je to co pripajas cez hdmi.
Cize si mozes zobrazit signal co prijmas cez tuner a do toho napr. okienko pripojeneho pc.
Nato aby si tam mohol mat 2 stanice z anteny, potrebujes aby mal TV dva tuneri.
Ryan Giggs
TV expert

Předchozí stránkaDalší stránka