Samsung UE48j6272 - Nereálný obraz+další otázky a odpovědi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kosican0 19. 12. 2015 09:54

Skoda skor by som uvital funkciu ked pozeram jeden program a prepinam a ukaze sa mi co ide momentalne na druhom kanale.
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 12. 2015 10:06

Za to si priplacas v ramci dual tuner modelov.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod lapish 19. 12. 2015 11:19

Teoreticky by to šlo i jen s jedním tunerem, ale mohlo by to zobrazovat jen programy ve stejném multiplexu jako máš zrovna naladěný...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 74Prelude 19. 12. 2015 15:10

Myslim, ze PIP by mal fungovat aj pri satelitnom prijme. Samozrejme iba v ramci jedneho transpondera. Tak mi to aspon funguje na sat. prijimaci...
Inac treba dva tunery, ako pise Ryan Giggs.
74Prelude
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Melouch 20. 12. 2015 00:29

Tak novu tv 6272 uz mam doma , prve co som na nej videl bol hokej a hned sklamanie vodorovne sede pruhy pri pohybe zaberov na lad... skusil so znizitjas vypnut motion plus nepomohlo... da sa to nejak eliminovat? co sa tyka filmov tak motion plus treba vypnut lebo ten dava absolutne nerealny pohyb osob ako uz tu bolo napisane... mam teraz problemi s naladenim niektorych skylink programov ale zajtra zavolam do samsungu zevraj je to tym ze skylink enil nejake veci a ze mi to technici cez net spravia.. uvidime...
Melouch
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2015 00:35

Teď jsem ladil jednoho Samsunga z jiné řady a Skylink tam naběhl, co jsem viděl v rychlosti, naplno. Tedy všechny programy, co nabízí.

Co Ti nefunguje?

Ad šedé pruhy... pokud máš na mysli to, co si myslím já, pak je to bohužel poměrně běžné a onen špinavý efekt je tvořen na valné většině LCD. Někde více, jinde méně. Ano, trochu záleží na nastavení, pak nejsou tolik vidět/znát.

Motion dává nereálný pohyb osob, což většině zpočátku vadí. Dost lidí ale časem přivykne a opět ho aktivuje - třebas ne naplno, ale uživatelsky si ho předvolí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Melouch 20. 12. 2015 00:47

takze technik mi dal do tv dekodovaci modul so skylink kartou(nebol si moc isty ci ju tam dava spravne) a kedze to dlho trvalo v polke ladenia odisiel ja som medyitzm bol prec a ked som prisiel tv bola vypnuta - asi sama. pri nastavovani toho ladenia som si vsimol ze vybral moznost satelit(na vzber bol aj skzlink to nwm co je) a potom 19.2 astra - tu tiez neal na vyber. no potom so teda zistil ze mam naladenych 1700kanalov z toho samozreje id elen par sko stv markiza ta3 a nejake free nemecke... horsie je ze ta nemam vsetky progray z mojho skylin flexi baliku - rucne som to pracne hladal nenasiel som nova sport ani filmobx napr... inak skusal som vybrat namiesto satelitu ten skylink ale neslo to napisalo ze nenajdene...

vedel by si mi najst na tento model nejake nejalepsie nastavenia aby som elimonaval tie pruhy? inak su 4 tie pruhy dost velke...nwm ci toto robia aj ips panely...zrejme VA panel nebola dobra volba

nwm teda kde je problem
Melouch
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2015 01:28

Pruhy, pokud hovoříme o tom stejném, jsem viděl i na IPS. Takže předpokládám, že bys je tam viděl taky. Je to jako s cloudingem. Taky je vidět všude IPS/VA. Lze se jen dohadovat o tom, co je ještě snesitelné a co již na reklamaci/vrácení TV.

Jestliže technik netušil, jak vložit kartu do modulu pro placenou televizi, asi to nebyl technik. Karta se do valné většiny modulů vkládá čipem k potištěné straně. Valná většina modulů se do většiny slotů v televizorech vkládá tak, že potištěná strana modulu je viditelná, tedy k zádům televizoru je blíže ta holá/nepotištěná. Mrkni sem - to je jedno, že se jedná o DVB-C... postup stejný.

Pokud by vybral volbu SKYLINK a správně nastavil DiSEqC - mělo by „ladění“ trvat jen několik vteřin. Pak získáš POUZE nabídku SKYLINK a k tomu nějakých pár programů z 19,2°E navíc... řekneme celkem kolem 300 programů. Něco jiného je, když navolíš SATELIT, nastavíš správně DiSEqC. V té chvíli ladíš dle filtru vše požadované.

V menu televizoru by měly být k přehození dvě předvolby - Skylink a SATELIT. Jestliže jsou laděny obě, pak by - teoreticky - mohly obsahovat rozdílné nabídky programů. U Skylinku bys měl vše plus-mínus seřazeno a hlavně na začátku by byla nabídka poskytovatele. Kdežto u předvolby SATELIT, bys měl vše a Skylink programy by byly rozprostřeny v nabídce.

Když sleduješ hokej, daly by se ty pruhy natočit mobilem/kamerou? Vyfotit?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod lapish 20. 12. 2015 01:32

Melouch: Proč se ti zdá pohyb s Motion plus nereálný? :-) Je jen plynulejší, je to o zvyku...když si na to zvykneš tak se ti zase pohyb bez něj zdá nepřirozeně trhaný ;-) Když vidíš někoho pohybovat se v reálu, taky se nehýbe trhaně na 24 snímků za sekundu (pokud není osvícený stroboskopem), hm? :)
Ty pruhy při pohybu se ti zobrazujou na všech kanálech a barvách?
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 20. 12. 2015 01:36

S tím „MOTION efektem“ ho chápu. Dříve jsem byl mimořádně alergický na telenovelu. Tak moc, až mě to u televizorů unavovalo. Nicméně to neznamená, že jsem funkci deaktivoval úplně, jen jsem ji snížil tak, abych telenovelu již nepociťoval.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Melouch 20. 12. 2015 03:33

tak podarilo sa mi naladit stanice skylink, trvalo to fakt len chvilku nwm preco mi to teraz uz islo naladit, funguju mi programy zakl balika avsak balicek flexi ma byt funkcny od 20.12. - co som si az teraz uvedomil...len nejde mi do hlavy preco je balicek digital platny od 11.12. do 11.1. a felxi od 20.12 do 20.1. , 11. mi koncil balicek digital tak som par dni pred ty zaplatil na mesiac balicek flexi s ty ze som uviedol platnost od 20.12. tento balik by mal obsahovat aj digital tak nwm preco je digital len do 11.1., nwm teda ci behom dneska mi zacnu fungovat aj programy z flexi.

tie pruhy dokazem spoznat napr aj pri futsale ale najviac je to vidiet na jedonofarebnych plochach kde dochadza k pohybu, su to miznuce pruhy ktore sa asi moc nedaju odfotit, najhorsie ze na to fort sustredim... ale bije to do oci, robi to aj na fife 14 ktoru som hral cez hdmi nb tu sa objavovali dost intenzivne aj biele pruhy blikajuce - nwm ci to bola chyba grafickej v nb alebo tv... mgx myslis ze by som mal tovar vratit? - aj ked nwm ci to bude este mozne kedze som nan dokupil 5 rocnu zaruku... tiez nwm aky rezim mam vybrat najhorsi je asi dynaicky...
Melouch
Junior

Odeslat příspěvekod satanas1 20. 12. 2015 09:38

bylinnycaj píše:https://www.datart.sk/novinky/poradca-obnovovacia_frekvencia_tv.html
http://fyzika.jreichl.com/main.article/ ... ni-sd-a-hd
Ak nie si "sportovy fajnsmeker",ktory TV vyuziva iba na sport (potreba rychleho prekreslenia , rychlo pohybujuceho sa objektu..tenis, lopta) a nemas 55"TV (a vyssie), tak v principe 50Hz TV nemusi vobec znamenat nejake nutne zlo. (na trhu je cca 90% TV s 50HZ panelom...a ludia ziju, kukaju,piju a raduju sa ;-] )

Zaujimavy nazor. Vela ludi to neriesi a kupi si 50Hz TV.
Ja sa tiez rozhodujem, z 32 palcov chcem prejst na 40, idealne 42. A v tom mam dilemu - za nizsiu cenu by som dostal sice 50Hz ale vacsiu obrazovku.
Uvazujem momentalne o LG 42LF561V lenze tu sa skor odporucaju drahsie a mensie SAMSUNG UE40J6272 / UE40H6400 / H6470 so 100Hz.
Kym som nezacal hladat novu TV tak som to neriesil -teraz si viac vsimam ze pri vacsom sustredení sucasna TV zobrazuje rychly pohyb trochu trhane, na druhej strane, bezne je takych scen v TV ci vo filmoch malo, ide asi fakt hlavne o ten sport.
Ale nemam skusenosti, mozno pre oci je 100Hz zas mensie namahanie ked ten obrazje plynuly. Je teda 100Hz nutnost alebo fakt iba pri sportovych prenosoch a 55"TV (a vyssie)?
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 12. 2015 10:06

Rozhodne to nema prinos len pri sporte. To je nezmyselne tvrdenie. Avsak to ci je to nutnost, to si musis rozhodnut sam.
A podstatna vec. Netreba ten vyznam zuzovat len na viac Hz. Oni tie vyssie rady televizorov nie su len o tom ze to ma vyssiu frekvenciu. Je to o tom, ze obraz je u tych drahsich TV celkovo lepsi.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kosican0 20. 12. 2015 10:33

satanas1:
Presne ten problem som rieisl aj ja. Mal som 32" Samsung 5 rady z roku 2012. Bol som max. spokojny obraz super, velkost super. Pozeram z cca 2,2m nemal som problem obraz bol pre mna potesenim, ale kedze deti aj manzelka chceli do deckej nahradu za CRT, chceli do obyvaku hned aj vacsi. Tak som tu na fore pocital poprechadzal debatu a najlepsia volba mi prisla na Samsung 6272 . Doma ma prehovorili na velkost 40" Dokonca som uvazoval nad 42"LG652, ale kedze som sa obaval ciernej tak sme kupili 40" SamsungJ6272. Odvtedy nedokazem poriadne pozerat na novy TV. Nepochopil som k comu mi bolo 100Hz. Nechapem k comu je funkcia "motion".
Obraz sa mi pocas vysielania rozkockuje a zlieva, obcas sekne, pohyb v rychlich scenach je nejaky divny a obcas trhany. Dnes skoro rano som pustal film z USB rozmazanie som nebadal ale cierna v tmavych scenach sa mi zdala akoby bola pozlievana a flakata co si vsimla aj manzelka. Obraz asi 3x sekol su to sice len stotinky ale vsimne si to kazdy. Farby sa nezlievali a nestvorcekovali takze v pondelok zavolam spravcovi kablovky a skusim nech sa pridu kuknut ci mam dobry signal aj ked pozeram stary TV a vobec nic mi nerobi :).
Takze 100Hz nechapem k comu mi je :)
funkcia na rychle sceny "motion" podla odporucania by mala byt vypnuta (aj ked servisak Samsungu co som mu volal mi vravel ze ju mam zapnut)
Nechcem ta nijak ovplivnovat, ale sam prides kupov TV na to ci je to dobra kupa a sa oplati dat trebars o 50 eur viac alebo kupit menej vyspekovany TV a "mozno" bude lepsi ako spicka.
Mozno mam smolu a mam vadny kus cas ukaze, lebo ked mi z kablovky povdia ze mam signal dobry, budem volat servis Samsung nech sa pridu na to kuknut, aj ked neviem lebo vzdy tie problemy nemam :) . Este doplnim, ze vsade ci som bol kdekolvek v elektro vsade chvalili tie Samsungy ked som porovnaval s Lg652. Iba v jednej predajni mi predavac vravel to co si tu pisal ty a ma presviedcal aby som kupil Samsung 5 rady ze ta 6 nieje dobra :) volba.
Takze musis sa rozhodnut asi sam.
Neberte to ako ze niekoho doradzam ale len pisem muju skusenost
kosican0
Junior

Odeslat příspěvekod Melouch 20. 12. 2015 11:24

tak uz mi poamly nabiehaju ostatne kanaly, avsak stale ma stvu tie pruhy...skusal som nastavit paramtre podla tohto nastavenia http://www.rtings.com/tv/reviews/samsun ... ?uxtv=98ac
ale nejak to nepomhlo...opakujem su to take slabo stmavnute vodorovne pasy ktore sa obajovuju hlavne pri pohyboch kamery a najviac je to vidiet pri futbale a hokeji...cital som ze mozno je to hlinikovymi obvodomi ale nwm ci take mame na dome...este skusim ist do predajne pozriet ci to robi aj tam
Melouch
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka