OLED v testu - LG 55EG910V [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 12. 2015 17:10

Nechcem si ani predstavit taku interpolaciu. Ved uz 2 nasobok je telenovela ako svina. A bohvie ci by to malo nejaky vyznam, ci by to clovek vobec registroval oproti dvojnasobku ktory je teraz nejaky rozdiel. Jediny sposob ako odstranit sample and hold je ziadny tam nedat. A pouzit pulzy ako u plazmy. Tam to ale naraza na problem s jasom.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 12. 12. 2015 17:52

Ano, tomu rozumím. Ono i u toho "impuls" u Sony ten jas poklesne, prostě protože se vkládají černé snímky a u OLED s omezeným max. jasem, choulostivého na vypalování asi takhle možnost není vůbec myslitelná.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 12. 12. 2015 21:17

Ja stale budem tvrdit, ze OLED spaja vyhody plazmy a LCD.
Problemy ktore sa tu rozoberaju, nie su problemamy pre 99% ludi.
Ryan: stale opakuje dookola, ze pohyb je naj na CRT a plazme.Ako OK(ale pre ake percento ludi?)
Druha stranka veci je, ze nejakym 10-20% ludi vnima blikanie/pulzovanie a kvoli tomu si npr: plazma technologiu nekupili.
A ten pohyb vobec nie je problem, povedzme si na rovinu...Ak je to tak, tak potom vsetky 100HZ LCD su na h.v.o

9.6 Sports
"This LG is really great for watching sports. The colors on the playing surface are very uniform, and there is absolutely no trail following moving players.

The only downside for sports is the varying luminosity we mentioned previously, which is more apparent when watching hockey. You will see the screen dim whenever the rink is covering most of the screen."


LCD ma vyssi jas. Sak ano. Ale ako bolo spomenute, Tv su kalibrovane na nejakych 120cd/m.
Oled pri celoplosnej bielej 100% obrazu = dosahuje okolo 80-100cd/m.(zavisi od modelovej rady)
Pri:
2% 336.4 cd/m2
5% 336.0 cd/m2
10% 331.2 cd/m2
18% 330.8 cd/m2
25% 330.0 cd/m2
50% 172.1 cd/m2
100% 80.6 cd/m2
"Princip plazma technologie"
http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/eg9100
Naposledy upravil bylinnycaj dne 12. 12. 2015 21:20, celkově upraveno 1
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 12. 2015 21:19

stormborec píše:Takže jestli jsem to správně pochopil, tak ta ztlumená bílá je jenom při bílém obdélníku přes celou obrazovku a když se tam vyskytne byť jeden pixel jiné barvy, tak už to bude smažit stejně jasně jako vedle stojící LCD? Pak nevím co řešíte. Já jsem myslel, podle toho co tady pořád rozebíráte, že třeba budu koukat na hokej a ten led bude růžovej ...



To není o pixelu jiné barvy, ale u určitém poměru bílá vs. zbytek světa.

-- 12. 12. 2015 21:28 --

stormborec píše:Plynulý pohyb je v jakékoli zobrazovací technice VŽDY záležitost oblobnutí oka, jinak to ani nejde, leda že byste místo TV postavili loutkové divadlo :D Tady jde prostě o sample and hold efekt, kterýho se to nezbaví, dokuď tam nebude nějaké problikávání černých snímků, nebo přejíždění černých pruhů (jako backlight scaning u Philipsu). Ten sample and hold efekt by se dal téměř odstranit i bez černých snímků - interpolací na hodně vysoký fps - třeba 500Hz, 1000Hz

Ufff, je smutné a náročné pořád něco vysvětlovat.

Psal jsem k LCD, proto je tam LCD. Psal jsem o oblbnutí oka, OK. Ale taky jsem se vyjádřil k Tebou uvedenému oblbnutí... blikáním, kdy to ještě specifikuješ na TV Sony. A mám odzkoušeno, že to blikání je tak na nic, že nevyhovuje v mém okolí, takříkajíc 99 lidem ze 100.

To, že pohyb, 3D atp. je o oblbnutí očí snad řešit nemusíme. Možná jsem to nenapsal zcela srozumitelně, příště k tomu dám i překlad a prováděcí předpis.

Oblbnout a oblbnout může být hodně velký rozdíl.

Je to lepší? Rozumíme si?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 12. 2015 21:48

bylinnycaj píše:Ryan: stale opakuje dookola, ze pohyb je naj na CRT a plazme.Ako OK(ale pre ake percento ludi?)
Pre kazde jedno oko a mozog. To je biologia a fyzika.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 12. 2015 00:22

Žije v přeludech a přáních - nevidí a nevnímá realitu, přejme mu bezstarostnost bytí, Ryane.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 13. 12. 2015 12:59

MgX: to bola odpoved na mna? Ak ano, smutne ...
Ryan:
Ryan Giggs píše: bylinnycaj píše:
Ryan: stale opakuje dookola, ze pohyb je naj na CRT a plazme.Ako OK(ale pre ake percento ludi?)

Pre kazde jedno oko a mozog. To je biologia a fyzika.

Preco je potom zalozena tato tema, ked je to lepsie pre kazde jedno oko a mozog?
(rozumies, co sa ti snazim povedat?)
viewtopic.php?f=1703&t=1126502
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 12. 2015 13:27

bylinnycaj pokud na tomto OLEDu nevnímáš určitý „zádrhel“ v pohybu, jsi šťastný člověk. Nevidím na svém vyjádření nic špatného. Podobně šťastní mohli být ti, kterým nevadilo, nevnímali pulzování plazmy.
V prvním případě - OLED pohyb a jeho mazání vnímám... bohužel. Ne, není to drama, ale není to viditelně a pocitově o hodně lepší, než u LCD.
Ve druhém - pulzování plazmy vnímám - bohužel.

Na CRT ve 100Hz byl pro mě pohyb lepší, než u LCD. Musím ale přiznat, že aby došlo ke korektnímu srovnání, muselo by se CRTčko dělat v nějaké větší úhlopříčce. Pak si více všimneš. Plazma byla nějaká - klady a zápory jsou známé. Je škoda, že nevydržela. Dost lidem by stále udělala radost.

Bylo Ti tu naznačeno, že jsme na diskuzním fóru a tak diskutujeme o novém objektu, který přišel na trh. To, že 99 % lidí nebude vadit cokoliv na něm neznamená, že tam problém není. V tom je ten rozdíl. Já se nesnažím dělat z komára velblouda, nicméně musím a chci upozornit tazatele, čtenáře fóra na věci, které jim mohou vadit. Ne všichni si televizor před zakoupením dostatečně odzkoušejí a pak se jim tyto informace z fóra hodí. Ví, na co se podívat. Mrknou - vadí/nevadí, nekupuji/kupuji.

Ty tu dáváš linky na nějaké závěry a informace. Upřímně - pro ostatní je to přínos. Pro mě nikoliv. Viděl jsem ten OLED tak, že mně těžko může jakýkoliv odborník přesvědčit o opaku, co jsem já viděl a pociťoval.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 12. 2015 13:50

bylinnycaj píše:Preco je potom zalozena tato tema, ked je to lepsie pre kazde jedno oko a mozog?
(kaz, co sa ti snazim povedat?)
viewtopic.php?f=1703&t=1126502

Blikanie a zobrazenie pohybu su rozdielne veci. Aj ked periferne to blikanie vidi tiez kazdy.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 13. 12. 2015 15:17

MgX píše:Ty tu dáváš linky na nějaké závěry a informace. Upřímně - pro ostatní je to přínos. Pro mě nikoliv.


Ryan Giggs píše:Blikanie a zobrazenie pohybu su rozdielne veci. Aj ked periferne to blikanie vidi tiez kazdy.


V tejto diskusii s vami koncim.
btw:
Ryan: mas neuveritelny dar vypichnut si nieco, pozmenit si to a v principe urobit blbca zo spoludiskutujuceho.
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 12. 2015 16:32

:shock: ??? Tak teraz ti už nerozumiem vôbec.
Tu je reč o zobrazeni pohybu oled. Dal si tu odkaz na blikanie plazmy. Len tak z voleja, bez vysvetlenia suvislosti. Blbcov robiš praveže ty z nas. Ako to spolu suvisi? :hm
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 12. 2015 19:41

bylinnycaj promiň, ale o co Ti jde? Já hájím svůj názor a vím velmi dobře proč. Ty neustále zpochybňuješ závěry, které vidí ostatně vícero lidí a snažíš se vytvářet pocit, že OLED je málem totálně dokonalé dílo.

A nechápu, proč se zlobíš, když Ti vysvětlím, že pokud sem něco vložíš, tak konkrétní informace je pro mě mimo, protože jsem měl možnost si EG910 vyzkoušet takovým způsobem a tak dlouho, že vím, co píšu. Je to můj názor, můj náhled, můj postřeh. Nic víc.

A promiň, obviňuješ Ryana, že si něco vezme a vypíchne. Jenže tady spíše vypichuješ Ty. Stejně, jako jsi vytrhl z kontextu svým citátem, mnou napsané v předchozím příspěvku.

Bylo tam napsáno toto...
MgX píše:Ty tu dáváš linky na nějaké závěry a informace. Upřímně - pro ostatní je to přínos. Pro mě nikoliv. Viděl jsem ten OLED tak, že mně těžko může jakýkoliv odborník přesvědčit o opaku, co jsem já viděl a pociťoval.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 13. 12. 2015 21:07

To MgX: Blikání plazmy je viditelné při statickém pozadí a vnějším osvětlení. Večer při filmech vidět není. U Panáku. U LG jsem ho neviděl nikdy, ti obnovou asi řeší jinak, ale taky měli horší plazmy, než Panák.

K LCD: Už to zde padlo. Ale LCD řeší rychlé pohyby také volitelným prokládáním černými snímky. Tuším že Samsung i Sony to loni měli a aktivací se zvýšila ostrost (zhruba) z 300-400 řádků minimálně na 1 000. Poklesne jas (asi na polovinu) a začne to blikat a vyžaduje zatemněno místnost a film, abyste to nevnímali. Subjektivně to rozhodně blikalo víc, než plazma.

K OLEDu: Abychom se vrátili k tématu v nadpisu. Testovaný OLED pod 50 tisíc je podle mne parádní. Jo něco se najde, ale pokud bych chtěl Full HD TV a neřešil peníze, tak by to byl můj horký favorit. Prostě důstojný nástupce plazmy. Jsem osobně překvapený, jaké vášně tento OLED od LG vzbuzuje. Kvůli tomu, že je od LG? A co? Znovu opakuju, jsem moc, rád, že někdo bez ohledu na riziko a prvotní náklady spustil výrobu a prodej.

To bylinnycaj: díky za ta čísla, to odpovídá.

A ještě k MgX: Nechápu jednu věc. Říkáš, že vnímání je subjektivní. OK. Ty to u OLEDu pohyb vnímáš, někdo jiný říká, že je bezvadný (jestli jsem dobře porozuměl sporu). Tak proč se pak čertíš, když ti někdo oponuje? Možná argumentace je chybná, ale je to jeho názor a to jak to vidí. No a vo tom to je...
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod MgX 13. 12. 2015 22:20

Blikání plazmy, zvláště v jednolitých plochách, je viditelné i večer. Samozřejmě daleko míň, než při světle. Když jsem na plazmě (Panasonic, Samsung) pustil celovečerní film, měl jsem problém ho dokoukat celý-kvůli očím.
Tím nepopírám, že některé plazmy měly špičkový obraz.

Z textu, který jsem si přečetl od uživatele bylinnycaj, ze způsobu argumentace, zabarvení, položení doprovodných dotazů, jsem nabyl dojmu, že mně... a nejen mně... určitou formou vytýká názor na právě probíraný OLED. Je třeba si pročíst celou diskuzi a věnovat se i reakcím jiných uživatelů.

Nikde jsem nepsal, že EG910V je špatný televizor. Je to výborný televizor. Nicméně i on není - třebas - dokonalý ve zobrazení pohybu. To je můj subjektivní názor.

A nečertím se, když se čertím, vypadá to úplně jinak. A pokud chceš hodnotit jednotlivé diskutující, musíš tu s námi být častěji. Pak ledasco pochopíš.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 13. 12. 2015 23:40

Diskutující nehodnotím, jen se divím, jaké vášně to tady vzbuzuje. Jsem rád, že se tady o tom mluví, jsou tady zajímavé odkazy, čísla, názory. Budu rád, když se někdo přidá se svými zkušenostmi.
Jaromír Puk
Redaktor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků