Panasonic TX-40CX700E

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bh69 25. 12. 2015 11:10

Mate nekdo zkusenost s Panasonic TX-40CX700E ? Cena je ted stejna jako u 630E, ale ma
+ podsviceni Wide color Phosphor (nevim zda to je v praxi poznat, doufam , ze by to mohlo zlepsit barevne podani proti beznemu modrostudenemu LED podsviceni)
+ nahravani
+ H265

Naopak strach mam z 4K rozliseni, ze bude obraz bezneho DVB-T vysilani horsi nez na FullHD panelu ...
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 25. 12. 2015 14:26

U DVB-T tě budou rozhodně víc obtěžovat nedokonalosti v obraze
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bh69 25. 12. 2015 17:47

Je to prakticka zkusenost - pri stejne uhlopricce a pozorovaci vzdalenosti je obraz na 4K skutecne horsi ?

Prusvih je, ze tak jako to bylo se 3D, tak se situace opakuje a kdyz chce clovek lepsi panel a vybavu, tak ve fullHD uz moc na vyber neni. A zrovna Panasonic hodil fullHD pres palubu uplne - pokud chci 100Hz panel, tak jedine 630E, bez USB nahravani, bez H.265, bez Wide Color panelu, bez satelitu a pri tom vsem za cenu, ktera zas tak nizka neni :-(

TV Sony s Androidem jsou problematicky, podle testu navic i hodnoceni kvality obrazu neni uplne bez problemu. Samsung 6272 jsem videl v obchode a moc se mi nezdal, navic jsem na nej taky cetl nejake stiznosti uzivatelu (kvalita upsamplingu SD signalu, brum - na vsechny elektronicke zvuky jsem obzvlast citlivej, vcetne ruznych VF piskani). O LG vsude ctu, ze neni dobry (i kdyz je zajimavy, ze kupujici jsou zrejme spokojeny, podle ruznych recenzi uzivatelu na heurece, mallu apod). Je to problem a zda se, ze pristi rok to bude spis horsi nez lepsi ... Navic kupovat predrazeny novinky ani cekat zase rok samozrejme nechci
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 25. 12. 2015 20:39

Já LG mám a jsem jpokojeny, jediné co u Samsungu všichni obhajují je to klišé s černou jinak mají TV Samsung asi víc much než by se zdálo a Sony s Philips zase řeší software i když Sony už to zřejmě zvládá lépe, samozřejmě to nelze globalizovat záleží na modelu a kusu, a pokud nemáš dost kvalitní příjem HD programů tak se 4K vyhni.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bh69 26. 12. 2015 14:10

Kdyz o tom uvazuju, pravdepodobne tunery a nahravani vyresim externim linuxovym prijimacem (VU+ Solo 4K + Dual DVB-T2), takze jediny co ted resim je co nejlepsi kvalita obrazu.
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod bh69 7. 1. 2016 18:29

Kolega si pred Vanoci poridil 4K Samsung 48" (myslim, ze 6470) a kdyz jsem se ho ted ptal na zkusenosti, sam priznal, ze bezne TV vysilani vypada na 4K hur ... Jenze co s tim zakaznici udelaji, kdyz vyrobci chteji rejzovat a lepsich fullhd uz letos je minimum a bude hur ... Pritom cely UDH je dneska dobry tak akorat na fotky - vysilani dlouho nebude (neni poradne ani fullhd), filmy taky nejsou, stahovani a prehravani bude silene narocny na objem dat a hlavne naprosty vetsine lidi bohate staci kvalitni fullHD. At si klidne 4K vyrabi, pro toho kdo to opravdu chce, ale tlacit jenom kvuli kseftu lidi do nesmyslu ...
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 7. 1. 2016 19:25

Oni výrobci jsou tak trochu napřed před TV společnostmi, ty jsou kamenem úrazu, je pro ně finančně náročné vysílat takový objem dat jelikož musí nacpat peníze do upgrade veškeré techniky od kabelů až po vysílače, některým bych dokonce i dnes zakázal mít označení HD u svého loga.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod evlo 7. 1. 2016 19:55

bh69 píše:Je to prakticka zkusenost - pri stejne uhlopricce a pozorovaci vzdalenosti je obraz na 4K skutecne horsi ?
Zalezi no - rozhodne to neni tak ostre, ale zas nejdou videt pixely, zdroj mam teda vyhradne 1080p, nedovedu ani nechci, si predstavit, jak muze neco horsiho vypadat
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod A310 7. 1. 2016 20:56

bh69 píše:Kolega si pred Vanoci poridil 4K Samsung 48" (myslim, ze 6470) a kdyz jsem se ho ted ptal na zkusenosti, sam priznal, ze bezne TV vysilani vypada na 4K hur ...

SAMSUNG UE48H6470 je FullHD. Ale to nevadí. Jde o to, že 6 řada Samsungů FullHD je 100Hz panel a 6 řada u 4K je překvapivě 50 Hz panel. Holt někde se šetřit musí. :D
A310
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 7. 1. 2016 22:07

A310 píše:
bh69 píše:Kolega si pred Vanoci poridil 4K Samsung 48" (myslim, ze 6470) a kdyz jsem se ho ted ptal na zkusenosti, sam priznal, ze bezne TV vysilani vypada na 4K hur ...

SAMSUNG UE48H6470 je FullHD. Ale to nevadí. Jde o to, že 6 řada Samsungů FullHD je 100Hz panel a 6 řada u 4K je překvapivě 50 Hz panel. Holt někde se šetřit musí. :D

No tohle je také pocuc ale každému jeho jest.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bh69 9. 1. 2016 08:42

A310 píše:SAMSUNG UE48H6470 je FullHD. Ale to nevadí. Jde o to, že 6 řada Samsungů FullHD je 100Hz panel a 6 řada u 4K je překvapivě 50 Hz panel. Holt někde se šetřit musí. :D

to cislo jsem si nepamatoval spravne - ma UE48JU6652, takze to je 4K
bh69
Junior

Odeslat příspěvekod dan0202dan0202 14. 1. 2016 17:40

Ahoj všem, mám týden tento Panasonic a jsem z něj vcelku nadšený. Mám ale dotaz na kodek H.265 a HEVC. Testovací program od ČT s technickým muzeem mi jede bez problémů, u ostatních testovacích kanálů jiných kanálů mi ale jde jen zvuk. Problém mám i v aplikaci iBod od ČT, kde jsou testovací videa s různým kódováním a ta s HEVC mi přehrát nejdou. U prodejců (Alza, Mall) má ve specifikaci, že podporuje H.265 a HEVC, ale samotný výrobce tam tuto vlastnost naopak uvedenou nemá. Nevíte jak to u tohoto modelu tedy je? Je třeba možné, že na problémy může mít vliv i nevhodná anténa? Všechny ostatní programy jdou v pořádku, na starší LG mají ale některé HD programy výpadky a kostičkují. Anténou je nějaká směrovka, která snad ani není určena pro HD vysílaní (ale přesto poslední dobou většinou jde).
dan0202dan0202
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 1. 2016 20:44

Dotaz bych směřoval na technickou podporu. Co vím, tak Panasonic prý u některých modelů je schopen HEVC doplnit softwarovou aktualizací. Zda je to pravda, zda se tak stane atp. - netuším.

HEVC bych momentálně neřešil, lidé se zbytečně stresují. Koupí si slušný televizor, jsou spokojeni a pak najednou zjistí, že neumí HEVC... no a tak ho asi vrátí. Pak koupí jiný. Sice obraz nic-moc, spokojenost klesla, ale placebo implementovaného HEVC tu je... takže vlastně je vše OK.

Asi jsem fakt jiný, omlouvám se.

BTW: když Ti nejedou dema s HEVC, tak Ti HbbTV píše hlášku proč - většinou
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 14. 1. 2016 20:46

Souhlas, protoze HEVC je stejne vec co se zacne pouzivat v dobe, kdy uz zadne HEVC nikoho zajimat nebude, samozrejme to plati v mem svete, kde se nevyplati zapojovat kabel s tv signalem do tv.

Jinak bych daleko vic resil jak dostat do TV obsah nejak rozumne, nez jestli umi hevc, ta moje sice umi, ale je to k nicemu.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dan0202dan0202 14. 1. 2016 21:42

Díky za odpovědi. HEVC neřeším ani tak kvůli vysílání (toho se možná ani nedožijeme), ale spíš kvůli filmům, ať už ve 4K nebo 1080p. Jestli se nepletu, díky HEVC (H.265) je možné díky vyšší kompresi získat mnohem menší soubor s nižším bitrate při zachování stejné kvality, jako při kodeku H.264 s vyšším bitrate. Pokud tomu tak je, má to podle mě smysl, protože nejen že soubory by byly menší, ale zároveň by se přenosová síť (ať už LAN nebo terestrial) méně zatězovala nebo zatěžovala totožně, ale při vyšší kvalitě obrazu. I snad tady na fóru jsem někde četl že 1080p s velikostí 15GB je zbytečně předimenzovaný a kvalitní FullHD se se správnou kompresí dá vytvořit do velikosti menší než 10GB. Nahrává k tomu i fakt, že jsem sledoval filmy od uživatele jménem YIFY, který se silnou kompresí dokázal vytvořit filmy v 1080p s velikostí klidně 2,5GB a oproti BlueRay disku tam rozdíl sice byl, ale nijek výrazný, rozhodně ne na obrazovce s velikostí 40 palců. A jestli se nepletu, i youtube plánuje použití kodeku h.265 pro UHD videa ne?
dan0202dan0202
Kolemjdoucí

Další stránka