Rada koupě TV - tipy do 16000 s DVB-T2

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 5. 1. 2016 14:59

Ten povodny philips 40PFL5507 mal prave 100Hz VA panel.
(daval sa tam panel od Sharpu, ale aj od Samsungu. Ten od Sharpu bol lepsi.).

Tebe co predajca ponuka su len 50Hz TV. Zameraj sa na FHD.
( UHD TV momentalne nevyuzijes, a zvlast pri tak malej uhlopriecke)

Ak je moznost, tak adekvatnou nahradou by bola modelova rada Philips PFH65x0.
(panak 40CS630)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 5. 1. 2016 21:35

bylinnycaj píše:Ak je moznost, tak adekvatnou nahradou by bola modelova rada Philips PFH65x0.

Ano, tímto směrem bych se zpočátku vydal taky. Pokud ale nebude chuť setrvat u značky Philips, podívej se i na další modely od jiných výrobců.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod RomanSvach 7. 1. 2016 09:14

Díky za rady.

Tak se nám ozvali,

jejich vyjádření je, že si máme vybrat co chceme z nabídky CZC nebo levneelektro.cz do ceny 12697kč.(samozřejmě si můžeme vybrat i něco dražšího a doplatit to, ale tomu bych se rád vyhnul)

mají tyto dva obchodní domy v nabídce něco slušného v této ceně? je něco co jste ochotní doporučit? tj. nějakou 40palcovou TV?

Popravdě mám celkem strach si cokoliv vybrat, nerozumím tomu a nedávno jsem se bavil s jedním fandou do AV techniky a ten strašným způsobem nadával na neustále se zhoršující kvalitu panelů - tím mě dost vystrašil, protože papírově jsou pořád lepší a lepší.
Taky je mě ale jasné, že opravdu slušná televize se za 13 000kč prostě koupit nedá...

Děkuji za všechny rady

RomanS
RomanSvach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A310 7. 1. 2016 09:47

Samsung UE40J6272 u czc.cz. Za ty peníze to podle mne není špatná volba.
Jinak jen ze zvědavosti. Mohl bys napsat, co se ti stalo se starou TV - po jaké době, reklamace atd. Zarazila mne ta cena 12697 Kč a určení obchodu.. To stála ta původní TV?
Jinak bych ještě doporučil k tomu Samsungu koupit flešku na nahrávání a uschopnění fce timeshift. Do té sumy možná ještě hdmi kabel.
A310
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 7. 1. 2016 12:29

RomanSvach píše:Díky za rady.

Tak se nám ozvali,

jejich vyjádření je, že si máme vybrat co chceme z nabídky CZC nebo levneelektro.cz do ceny 12697kč.(samozřejmě si můžeme vybrat i něco dražšího a doplatit to, ale tomu bych se rád vyhnul)

mají tyto dva obchodní domy v nabídce něco slušného v této ceně? je něco co jste ochotní doporučit? tj. nějakou 40palcovou TV?

1, Philips 40PFT6510 za 14 590KC (ja viem, trocha cez rozpocet.VA panel, 100Hz))
http://www.czc.cz/philips-40pft6510-12- ... 78/produkt

2, SONY KDL 43w755c za 15 790 (viac cez rozpocet, ale vacsia uhlopriecka.Va panel 100Hz)
http://www.czc.cz/sony-kdl-43w755c-108cm/169681/produkt

3, LG 42LF652 za 12 790KC (obsahuje 100Hz IPS panel. tj. sirsie uhly, ale nizsi kontrast z kolmeho pohladu,ako VA.)
http://www.czc.cz/lg-42lf652v-106cm/171782/produkt

Myslim, ze obrazovo najblizie tomu co si mal doma, bude ten prvy Philips.
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod RomanSvach 7. 1. 2016 13:03

A310 píše:Samsung UE40J6272 u czc.cz. Za ty peníze to podle mne není špatná volba.
Jinak jen ze zvědavosti. Mohl bys napsat, co se ti stalo se starou TV - po jaké době, reklamace atd. Zarazila mne ta cena 12697 Kč a určení obchodu.. To stála ta původní TV?
Jinak bych ještě doporučil k tomu Samsungu koupit flešku na nahrávání a uschopnění fce timeshift. Do té sumy možná ještě hdmi kabel.

Ta stará byla na opravě z důvodu toho že se sama vypla, pak se objevily přesýpací hodiny, naskočil obraz a okamžitě se vypla. Dva a půl měsíce po ukončení záruky. Bylo to pojištěné a z této pojistky se platila oprava(proto ta snížená částka, nová stála cca 15 100kč a oprava stála cca 2 500kč)
RomanSvach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A310 7. 1. 2016 18:11

Neznám podmínky pojištění, ale připadá mi jednání prodejce jako vstřícné.
Z osobní krátké zkušenosti se sam 6272 a phil 6510 bych se já rozhodl pro sam.
Důvody - cena, "přívětivost" OS a překvapivě Ambilight. Je to jen můj názor (a ženy), po jednom večeru jsme to již nerozdýchali a funkci jsem vypnul. Možná kdyby to mělo Ambilight ze 3 stran - nevím. Prostě nás to rušilo a je zbytečné za to připlácet. Ale znova - je to jen náš názor, jiným to naopak vyhovuje. Chce si to vyzkoušet.
Neměl jsem obě TV vedle sebe, tak jen vzpomínky - obrazově bych řekl, že Phil byl o chloupek lepší, ale obě jsou velmi dobré. Dálkové bylo pro mne lepší u Phil, ale chování TV bylo zase lepší u Sam.
Takže jestli můžeš, vyzkoušej obě.
Jinak i LG nebude špatné, viděl jsem však jen v obchodě. Výhoda 42".
Těžké rozhodování :hm
A310
Junior

Odeslat příspěvekod RomanSvach 8. 1. 2016 12:11

Zdravím,

díky za rady, už jsme zažádali o tu LG.
s touhle elektronikou je vždy problém, člověk to kupuje jednou za x let, pokud se tomu nevěnuje tak vůbec netuší podle čeho vybírat. Když jsem kupoval auto byl jsem rozhodnutý do hodiny které to bude, to samé mobilní telefon a podobné věci se kterýma je člověk denně v kontaktu... ale televize, mikrovlnky, fotoaparáty, atd... to je prostě problém.

Proto všem děkuji za rady.
RomanSvach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 8. 1. 2016 14:21

RomanSvach:
Ked Ti pride domov, tak mozes sem pridat nejake subjektivne pocity.
(spokojny/nespokojny...co Ti vadi, co je lepsie/horsie ako u starej Tv...atd)
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lapish 8. 1. 2016 14:28

RomanSvach: Nezapomeň že u LG je IPS panel, takže černá bude po tmě vypadat jako šedá, zvláště trochu z úhlu...Jestli ale TV sleduješ hlavně při světle tak si toho nejspíš nevšimneš. Samsung má v černé výhodu (VA panel).
lapish
Mírně pokročilý

Předchozí stránka