LG 50LF652V - dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Shampoo 20. 2. 2016 00:20

Tak jsem si přivezl domů LG50LF652V. Původně jsem vybíral ješět mezi Samsung UE48J6272 a Panasonic TX-50CS630E.

Hned na začátek musím připomenout, že jsem žádnou z alternativ nezkoušel, pouze četl recenze a různé testy. Můžu jen porovnat se starší TV Grundig 47VLE983BL, kterou vlastní sestra.

Prostředí
Ihned po vybalení jsem se vrhnul na počáteční startup televize. Naprosto jsem byl ohromen graficky atraktivním a moderním GUI (WebOS 2.0). Navíc je prostředí i velmi svižné. Ano, nejedná se o bleskurychlou odezvu, nicméně jsem velmi spokojen. Přepínání programů je téměř okamžité.

Zpracování
Zpracování mi přišlo celkem laciné... Stojan a rámečky jsou sice nejspíše kovové (povrh broušený), ale panel úplně přesně s rámečkem nelícuje (v rozích je 1-2mm škvíra, ve středu se rámečku panel dotýká). Dále je obrovská nevýhoda špatně dostupných USB portů, kompletní konektivita je téměř ve středu zadního dílu. Budu to řešit prodlužovacím USB kabelem.

Audio
Zvukový výstup také není vůbec špatný, v porovnání s Grudigem. Nicméně nejsem audiofil, který by si z toho trhal uši. Do budoucna ale jistě něco pořídím ;).

Obraz
Panel mi přijde opravdu supér. V porovnání s Grudingem to je jiná liga. Otestoval jsem film Judge H.264 FullHD (cca 12 GB), Lotr III extended H.264 FullHD (cca 28 GB), Shutter Island H.264 HD (cca 4 GB). Výstup z Grundigu byl jako omalovánky, téměř nějaká olejmalba. Z dálky to tak špatné nebylo, nicméně z metru velmi silně pozorovatelné.
U LG žádné takové zkreslení nebylo viditelné a ostré, ale přitom přirozené. Tedy o několik levelů výše. Pozorovací úhly jsou vzborné (IPS), (ne)černá mi nevadí. Navíc i výborně funguje TruMotion, ale pokud se zvolí předvolba "Plynule", tak se z jakéhokoliv filmu stane telenovela... Nicméně naštěstí lze zvolit individuální režim a nastavit si vše po svém. Redukce šumu mne také překvapila a i na předvolbu "Nízká" je změna viditelná.

Zvolil jsem tedy u obrazu i audia režim kino a mírně upravil a zaktivoval některé feature na předvolbu "Nízká", pro slušný kompromis.

Kodeky
Vyzkoušel jsem i ze zvědavosti nějaké samply, které jsem různě postahoval.
Audio Dolby Digital, DTS přehraje bezproblémů. Dále jsem zkusil Jellyfish H.264 i H.265 od 3Mbps do 55Mbps a přehrála bezproblémů všechny. Větší bitrate jsem nezkoušel. Zkusil jsem i VP8 a také bezproblémů. Tedy o podporu kodeků se nikdo nemusí bát.

3TB HDD? Nelze...
Asi jediná nevýhoda, krom hůře dostupným USB portů, je pravděpodobná nepodpora HDD s větší kapacitou než 2TB. Tohle jsem si opravdu nepohlídal, ale jak mi mě to mohlo napadnout, když starý Grundig s mým externím 3TB diskem nemá sebemenší problém. LG zobrazí jen "Připojování externího média" a dál nic... Nikde se nezobrazí. Tohle opravdu nechápu a už vůbec ne, když se jedná o moderní OS.
Je tomu opravdu tak? Existuje nějaký TV OS, který s většími disky nemá problém? Tizen, Android TV?

Ještě mne mírně zamrzelo, že Android aplikace LG TV remote nepodporuje model LF652V, vlastně žádné LF modely. Nechce se mi kupovat magický ovladač...

K veřejné sítě jsem připojený pomocí WIFI (složité natažení UTP kabelu), internetový prohlížeč umí nejmodernější standardy (ale to se vzhledem k WebOS očekává), krom Flash (ale to není nevýhoda).

Pokud máte někdo dotazy, tak se ptejte, rád otestuju, poradím :)
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satanas1 20. 2. 2016 06:55

Mám ho tiež, mám verziu s VA panelom. Este by bolo zaujímavé napísať akú maš verziu firmware.
K tomu magickému ovládaču- odporúčam aj napriek tomu ze ide o investiciu navyse, dokúpil som si ho a už nikdy sa nevrátim späť k pôvodnému ovládaču.
Jedna chybička čo som zatiaľ objavil v TV menu je nefungujúce vypnutie Wi-fi. Ak aj Wi-fi v menu vypnem, po zapnutí TV je zapnuté
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 20. 2. 2016 11:56

Já mám nejspíše IPS (BEEY), pozorovací úhly supér a černá je spíše šedá, ale vůbec s tím nemám problém, jelikož jsem VA nikdy neměl.

Firmware mám poslední 04.00.90.

Wifi můžu vyzkoušet, vzhledem k tomu, že se připojuji přes wifi jsem na tohle nenarazil.

Jak je to s tím diskem, opravdu je tam ten limit na 2TB? To je dnešní standard moderního OS? Tohle mi hlava nebere...
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satanas1 20. 2. 2016 17:46

Ano to mas IPS. No v návode odporučajú disk do tých 2TB. Tam bude mozno problem aj s napajanim vacsich diskov cez USB.
Tu Wifi skus potom napis ako to je u teba.
Yamaha RX-V573 ♫ Yamaha HPH-MT220 ♫ TANNOY MERCURY M3 ♫ AQ Toba center ♫ AQ Tango 84
satanas1
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 20. 2. 2016 21:57

S napájením problém nebude, jelikož je s externím napájením. Zajímalo by mě, jak je na tom např. Samsung a Tizen, případně Android TV.

Tak máš pravdu, opravu se po zapnutí TV znovu aktivuje Wifi.

A omlouvám se, za moji neznalost, ale LG má pro nové televize s WebOS aplikaci LG TV Plus, která obsahuje alternativu k magickému ovladači, funguje naprosto parádně, prostě mobil jako touchpad + rychlé volby, navíc lze přímo z aplikace posílat multimediální data do TV.

Dále jsem vyzkoušel rychlé zadávání pomocí Youtube mobilní aplikace, což je také supér. A Miracast pro hraní her na TV :D

WebOS je fakt supér!, dokonce můžu nastavit kódování titulek, barvu, velikost... Jen ten limit mi štve :/

-- 20. 2. 2016 22:11 --

Jo, jinak mírně jsem si ještě pohrál s nastavením obrazu a jelikož optimalizace nijak extra nezhoršovaly ostrost, tak jsem je zvolil spíše na "střední".

Obraz
Obrazový režim - Kino (uživatelský)
Podsvícení - 75
Kontrast - 75
Jas - 50
Ostrost - 15
Barva - 50
Odstín - 0

Obraz/Ovládání pro odborníky
Dynamický kontrast - vypnuto
Super rozlišení - střední
Barevný rozsah - standardní
Vyplepšení ostrosti hran - zapnuto
Barevný filtr - vypnuto
Korekce gamma - 2.2
Vyvážení bílé - nenastavoval jsem

Obraz/Moznosti obrazu
Redukce šumu - střední
Redukce šumu MPEG - auto
Úroveň černé - nízké
TruMotion - uživatelské (5 a 1)

Případně také postujte, jak máte nastavený obraz vy, abychom mohli porovnat.
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 2. 2016 22:50

Na HD videa je zbytečné mít aktivní redukci šumu na střední. Podobně může být pro obraz mírně degradující, když je zapnuta redukce MPEG artefaktů na auto. Nutno odzkoušet a následně se rozhodnout, co je lepší. Ano, rozdíl je u SD a HD.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shampoo 21. 2. 2016 00:42

To jsem si také říkal, nicméně mi nepřijde, že u HD je degradace nějak znatelná. SD neřeším...
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvirotsky 21. 2. 2016 11:06

A co 3D?
zvirotsky
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 21. 2. 2016 14:08

3D jsem vůbec nezkoušel, mám vadu jednoho oka, tedy ani neotestuji... Nicméně je tam několik režimů atp.
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Shampoo 22. 2. 2016 13:10

Ohledně toho 3TB disku... Nejspíše je na vině to, že 3TB partition neumí zavaděč MBR, je nutný GPT.

Jediná možnost je asi rozdělit disk na 2 oddíly (2TB, 1TB), zvolit zavaděč MBR a poté by snad měl běžet, pokud mu nebude vadit, že na disku je více než jedna partition. Problém je, že nemám kam ty data přesunout, protože je plný... Fakt nechápu!
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvirotsky 22. 2. 2016 22:16

takže jsem si dneska místo Philipse pořídil většího bratříčka LG 55LF652v.

Systém oproti Philipsu 55PFT6510 je nebe a dudy, sice to není rychlostí blesku, ale oproti Philipsu je to zázrak :-D
obraz po asi 2 hodinách mám asi už vyladěný, je perfektní, černá je kupodivu dost černá, je to IPS panel a ne VA podle kodu ze zadní strany televize.

Zvuk je v pohodě, jsem spokojenej, nastaveního je opravdu hodně.
3D - při převodu z 2D na 3D je jakoby 3D nebylo, avšak při stažení Avengers ve 3D, tak to je už jiná Liga, lepší než kino!

Podpora přehrávaných formátu je dokonalá, lepší než u Philipsu.
Internet funguje, youtube taky funguje, většinu aplikací na filmy typu voyo, filmbox jsem odinstalovat, nemám zájem ;-)

Tohle zatím moje poznatky za pár hodin.
zvirotsky
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 23. 2. 2016 18:59

Jo, myslím, že černá je opravdu slušná, pro zvýraznění je tam v nastavení "úroveň černé - nízké".

Když jsme u toho, tak ty aplikace musím taky promazat... :D

Jinak psal jsem na podporu LG ohledně toho GPT zavaděče a jen mi zdělili, že opravdu 3TB disk TV nerozezná a že o WebOS 3.0 zatím žádné info nemají, protože nejsou TV v prodeji...
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvirotsky 23. 2. 2016 19:01

Takže jakoby nic neodepsali :D
zvirotsky
Junior

Odeslat příspěvekod Shampoo 23. 2. 2016 19:07

Tak :D, klasickej support :D
Shampoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2016 19:08

Obutá neobutá, učesaná neučesaná - odpověděli neodpověděli. Smějeme se, ale je to k pláči.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků