Plasma TV ovlivňuje minivěž

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod elipsoid 13. 3. 2016 17:09

Mám plasma TV a hned vedle mí starší minivěž. Dokud je TV vypnutá, funguje hifi v pohodě, jakmile ale zapnu TV, začne věž blbnout - nereaguje na povely dálkového ovládání, případně po jednom stisku VOLUME UP začne kontinuálně zesilovat hlasitost. Jakmile TV vypnu, vše se vrátí do normálu.

Má to nějaké řešení? Lze nějak hifi odstínit?

Podobný problém jsem s touto tv měl už i s ADSL modemem. Když běžela TV, nešel internet, musel jsem modem přesunout do jiné místnosti.

Díky.
elipsoid
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 14. 3. 2016 00:33

To s tou plazmou už se tady řešilo - pokud to skutečně je PLASMOVEJ zobrazovač, vyzařuje při svý funkci infračervený záření, který po odrazu od stěny a předmětů naproti zahlcuje a oblbuje přijímače IR dálkovýho ovládání - a to dokonce i svýho vlastního. Je to zaviněný jednak vlastností plazmy, druhak bohužel volbou přenosovejch frekvencí ovládačů, kdy nosnej kmitočet je příliš blízko k pracovnímu kmitočtu spínání obrazovejch prvků na plazmě - pokud by byly dostatečně daleko od sebe, mohla by obrazovka žhnout jak zanikající MIR a nic by neovlivnila, ale bohužel výrobci DO už v minulosti zvolili kmitočty kolem 35kHz, na kterejch nejspíš náhodou "blikají" taky plazmy (zkonstruovaný mnohem později než byly zvolený pásma pro přenos IR dálkáčů). Jistým řešením je před přijímač DO na věži umístit přídavnej IR filtr - stačí kousek barevnýho negativního filmu, vyvolanýho bez osvícení (dá se vyškemrat v provozovnách Minilab), nebo jdou podobný filtry i koupit.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elipsoid 14. 3. 2016 08:25

Díky za tip, zkusím.
elipsoid
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků