Vyber TV Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MartinM1234 23. 3. 2016 14:29

Zdravim vsechny,
po letech jsem se rozhodl vymenit svuj stavajici TV za neco modernejsiho a jelikoz jsem vyznavacem znacky Samsung, co se TV tyka, tak bych rad vybiral ve stejnych vodach. Bohuzel nemohu najit nic, co by splnovalo me pozadavky: 100Hz panel, DVB T2, plocha obrazovka, rychla odezva na povely ovladace v menu TV i pro SMART fce.

Chtel jsem se vyhnout 4K, ale vypada to, ze FHD je na ustupu, alespon to z nabidky dostupnych TV na mne pusobi. Kdyz si projdu zkusenosti uzivatelu u nejlepsiho modelu FHD UE55J6272, ktery Samsung nabizi, tak je smutne, ze tento TV je velmi pomaly v menu i dalsich funkcich.

Nakonec jsem skoncil u modelu UE55JU7002, ale ten me irituje prave 4K obrazem a od toho se odvozujici problemy v rychlych scenach a horsi podani SD rozliseni. Je to opravdu tak hrozne?

TV bude zpracovavat signaly ze satelitu (SD/HD), BD disku a v neposledni rade HDD.

Muzete mi prosim poradit zda uvedeny model UE55JU7002 bude vhodnou alternativou misto FHD? Nebo je k dispozici jiny FHD model, ktery mi unikl? Na TV se nebude divat pouze ze predu, ale i z boku, proto obava s koupi prohnute obrazovky.
MartinM1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 3. 2016 14:54

J6272 nema pomaly system. Praveze patri k tym rychlejsim. Je rovnaky ako u JU7002.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MartinM1234 23. 3. 2016 15:20

Mozna, ze upgrade firmware v rychlosti u UE55J6272 dosti pomohl, coz by byla dobra zprava.

Predpokladam, ze mate zkusenosti s obema typy. Pokud budeme opomijet cenu, rad bych se Vas zeptal, ktery z modelu na Vas obrazove pusobil lepe v rychlych dynamickych scenach (svenk, sport, apd.)?
MartinM1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 3. 2016 15:41

Skusenost mam, ale nevidel som ich vedla seba. JU7002 je v HD mozno o malicky chlp lepsi, ale stoji dvojnasobok. A to podla mna rozhodne nema vyznam priplacat.
Ono obecne, tie lacne UHD TV nie su (okrem rozlisenia) na 4k obsah pripravene, tam clovek neziska oproti FHD televizoru absolutne nic.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 27. 3. 2016 11:42

Ještě o chlup lepší než JU7002 je JU7502 - u něj ale lidem vadí zahnutí panelu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MartinM1234 30. 3. 2016 20:51

Vyber nakonec po zvazeni pro a proti padl na J6272. Nyni jenom vybrat spravnou uhlopricku. Rozhoduji se mezi 55" a 60", kde sledovaci vzdalenost bude cca 2.7m a budou k dispozici jak SD, tak HD programy. Ktera z techto uhlopricek bude vhodnejsi? Dle tabulek by mela spise vyhovovat ta vetsi, ale mam obavu, aby SD ze SAT nebo DVB-T nebyla katastrofa.
MartinM1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 3. 2016 20:56

60" na 2,7 m by pro mě bylo moc.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MartinM1234 30. 3. 2016 21:16

A pokud bych to natlacil vice ke zdi, dostal bych se na 2.9m, ale to je max.
MartinM1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 3. 2016 22:00

Další to budou vidět jinak, já bych zřejmě musel odmítnout. Ta TV by musela být extra kvalita, co se týká obrazu. A přehrávaná videa pouze v HD.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MartinM1234 30. 3. 2016 22:12

Jestli jsem to dobre pochopil, tak na SD je to blizko a budou videt nectnosti. Na HD je ta vzdalenost v pohode. HD programy budou prevazovat. Neni to teda tak, ze je to moc blizko a bude potreba "letat" ocima po obrazovce.
MartinM1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EdyStar 30. 3. 2016 22:17

Tabuľka je na to,aby sa predávali drahšie veľké uhlopriečky!Už pri tej 55 budeš asi sklamaný z SD,napr.Muzika CS-hnus. HD celkom ujde,ale aj tam sa niečo nájde,lebo nie všetko HD je OK! Najlepšie by bolo keby si si to u niekoho napozeral nejakú hodinu.Ale možno mám ja moc prísne oko?

-- 30. 3. 2016 22:22 --

V kine si sedával v prvej rade???
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod MartinM1234 31. 3. 2016 09:07

Dnes skocim do obchodu a necham si tam pustit SD signal a na zaklade toho se rozhodnu. Co jsem procital zdejsi diskuzi, tak na tuto vzdalenost s touto uhloprickou se kouka vice lidi a je spokojenych. Nevyhodou trochu je, ze v tech obchodech cloveka klame ten prostor a i velka TV se tam zda mala.
MartinM1234
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2016 10:06

Odměr si 2,9 m a uvidíš sám.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod evlo 3. 4. 2016 13:00

Jeste nikdo teda nanenapsal furt, jestli si to lidi meri ke gauci, k ocim, k noham ani jak takove haluz vzdalenosti vznikli.
evlo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 3. 4. 2016 15:48

Ono také záleží z jakého sat ty programy přijímáš respektive od jakého poskytovatele, ne všichni vysílají ve stejném dat. toku a to se potom také odráží na výsledném obrazu.
Mclaren F1
Poslední varování

Další stránka