Samsung UE40H6270 nastavenie obrazu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lukas68 8. 4. 2016 17:49

Caute, chcem sa spytat, mam tento televizor Samsung UE40H6270 je to to iste ako bola rada H6200 len s pridanym sat. tunerom, a neviete nahodou ake najlepsie nastavenie obrazu je pre tento model? skusal som nieco najst ale zatial marne, zatial mam obraz na automatiku a rezim dynamicky kde to malo celkom pekne farby co sa tykalo filmov, vysielania, ale narp. pri konzole hokej neni biely lad, to iste aj pri normalne pri prenose, take nazltle to je. Proste nejake najlepsie nastavenie obrazu pre filmy, sporty, konzolu ? existuje nieco ? vdaka za kazdu radu :)
lukas68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 4. 2016 17:55

Pokud se Ti líbí nastavení barev v „Dynamickém“ módu/profilu, tak Ti nikdo dobré nastavení neporadí. Proč? Protože tam je to totálně mimo, uřvané, ujeté, nepřirozené. Nejlepší nastavení má režim Film/Kino (myslím, že u Sama mají Film). U konzole se nastavení mění, protože bys měl mít nastavený aktivní game mód pro co nejnižší input lag.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod lukas68 8. 4. 2016 18:12

no hej, mam zapnuty herny rezim ale napr. pri hokeji lad nieje biely :D tak ja som to dynamicke tam dal len zatial, ak je fakt nejake dobre prirodzene nastavenie farieb nemam problem to zmenit :)
lukas68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EdyStar 9. 4. 2016 00:01

Nastavenie TV je dosť zložitý a zdľhavý proces.Najjednoduchšie je otvoriť MENU a zmeniť položku TEPLOTA FARIEB smerom ku STUDENA.Zltá se bude meniť k bielej,potom ešte doladˇODTIENˇ,aby bola prirodzená pleť,prípadne uber farieb.Hlavne sa neboj meniť jednotlivé parametre,vždy to môžeš vrátiť do pôvodného nastavenia.Daj si tam napr.REZIM-VLASTNE a skúšaj meniť.Ja to robím na STV1HD štúdio TV novín,alebo GBS,lyžovanie(biely sneh).Potom je to náročnejšie nastavenie na dlhé večery,ale bez manželky!
EdyStar
Junior