LG42LF652V DSE (dirty screen effect)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepe999 11. 4. 2016 23:49

Zdravím, neviete please či na tomto TV od LG je tento effect ešte v norme? Napríklad keď pozerám hokej alebo futbal alebo aj keď som hral PES 2016 na ps4, tak som si všimol pri pohybe kamery z ľavej strany do pravej alebo naopak také mierne fľaky. (Podsvietenie) Direct Led. Skúšal som si nejaké obrázky cez skicár spraviť v 1920x1080 rozlíšení (farba) siva, mierne zelená, biela, čierna. To sa mi zdalo OK (Možno treba iné odtiene) vyskúšať. Nejaké iné obrázky použiť nato určené (Test) alebo nejaké video (Test) Neviem ako tomu presne hovoria či banding vertical alebo DSE (dirty screen effect) A či som dobre na tom ešte alebo zle. Dosť možné žeby si to traja vedľa mňa keby sme pozerali hokej ani nevšimli. (No tak čo čítam diskusie) tak dosť akože ľudí to pozoruje na svojich modeloch napr: lg alebo samsungoch. Takze čo už narobim (Technika napreduje) neuveriteľnou rýchlosťou. Hokej a futbal bude flakaty mierne. Keby som mal použiť hodnotenie (DSE) od jedna po desať, tak na nejakej tretej by som sa asi pohyboval (fakt netuším) :-)
pepe999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 4. 2016 07:49

Kedze tvoj TV nikto nevidel, tak sa odpovede nedockas. Nerovnomernost podsvietenia je vec kusu, nie modelu. Na inom kuse rovnakeho modelu to moze byt lepsie, na dalsom horsie, na siestom rovnako, atd.
Cize ak aj niekto ma rovnaky TV, na tom jeho to moze vyzerat uplne inak.
Banding su pravidelne, rovne ciary/pruhy. Ci uz vodorovne alebo zvisle. DSE nepravidelne flaky.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pepe999 12. 4. 2016 17:13

Ďakujem. Skúšal som aj test rampa diagonale beta 04 video a v pohode. Podla mňa to je vidieť iba, keď dávajú futbal a hokej (A niekedy to je vidieť menej a niekedy viac) Zaleží asi ako je osvetlená aréna (hokejová) alebo na štadióne futbalovom či sa hrá cez deň alebo na večer. U mňa to bude DSE (dirty screen effect)
Naposledy upravil pepe999 dne 13. 4. 2016 17:02, celkově upraveno 2
pepe999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod doctord 13. 4. 2016 09:24

Zdravím, mám úplně stejný problém.

Všímám si při fotbale a hokeji Bandingu.

Otázkou je, zda si TV sedne, nebo ji mám vyměnit.
Mám ji od neděle, tudíž výměna není problém.

TV se mi jinak líbí, nastavení barev, filmy v HD i HD programy super, ale těch pruhů při sportu si nejde nevšimnout.
doctord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 4. 2016 21:18

Že by si sedla - to asi ne. Spíš dojde k tomu, že si na podobné věci oko přivykne a nebude je vnímat tak dramaticky. Bohužel se podobné problémy vyskytují více-méně ve všech LCD. Někde více - jinde méně. Pokud na tomto konkrétním kusu podobná věc vadí a překáží, vrať ho. Jestliže ale zakoupíš cokoliv, může to být stejné/horší... ano, někdy lepší.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod EdyStar 13. 4. 2016 22:07

Na Vianoce som kúpil vlajkovú lodˇPanasonicu FHD 47AS800E,a od januára sa naťahujem so servisakom kôli tomuto istému problému,ale bez úspechu.Kedˇsa v 2014 začal predávať,tak stál 1700 eur.Myslel som si že tieto top modely majú výberový panel,no prd,ale hlavne že má THX certifik.! Ja som zaň dal "iba" 1080 e,ale ma to aj tak pekne serie!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 4. 2016 22:45

Top modely "vyberovy" panel maju, no toto sa tyka podsvietenia.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pepe999 14. 4. 2016 01:28

Tak nejaké obrázky som urobil. Takto to asi nejako vyzerá u mňa.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Je to ešte v pohode alebo úplne zle?
Naposledy upravil pepe999 dne 14. 4. 2016 10:09, celkově upraveno 1
pepe999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 4. 2016 07:41

Je to v pohode, su aj podstatne horsie. Avsak nerozumiem tym tvojim otazkam. Nechapem co tu riesim a co vlastne chces pocut za odpoved.
.
Ak ti to vadi, je jedno co tu kto napise, vrat to. Ak to uz nemozes vratit, tak uz s tym nic neurobis. Resp. mozes reklamovat. Najhorsie co sa moze stat je ze ti to neuznaju.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pepe999 14. 4. 2016 10:07

V pohode, ďakujem. Tak čo čítam po fórach a vidím ludi čo majú tiež niečo podobné, myslím že by to ani neprešlo cez reklamáciu a ani to nemá zmysel riešiť, lebo proste to je tak. A každý kus nebude nikdy na 100 % bez chyby. Len som to nevedel odhadnúť celkom presne. Inak TV je super.
pepe999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 4. 2016 10:10

To podsvietenie aspon z tych fotiek patri k tomu lepsiemu. Zalezi nakolko to vnimas pri beznom sledovani a ako velmi ti to vadi. To my za teba nerozhodneme.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pepe999 14. 4. 2016 10:49

Ja si myslím že to je v pohode a netreba špekulovať, lebo by sa mohlo stať aj keby to uznali že fakt by doniesli ešte horší kus. Treba sa poriadne zadívať pri futbale a pri hokeji. Inak to nieje vôbec vidieť. Sharp LC32LE632E som mal predtým tam také niečo nehrozilo. Tak ale to je 32 iba. Tu pri Sharpe sa zase len zvuk občas zle zosynchronizoval pri prepínaní cez externý stb na sekundu alebo dve. A to menu toho Sharpa tiež nebolo Buh vi co. Webos je celkom v pohode
pepe999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod doctord 15. 4. 2016 15:31

a je reálné, že by toto pomohlo?

http://forums.whirlpool.net.au/archive/2359316
doctord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepe999 18. 5. 2016 20:39

Ryan Giggs píše:To podsvietenie aspon z tych fotiek patri k tomu lepsiemu. Zalezi nakolko to vnimas pri beznom sledovani a ako velmi ti to vadi. To my za teba nerozhodneme.

Az teraz som si to začal všímať pri majstrovstvách tak viac ze dole vidieť take malé kruhy v rovnomernej línii (na bielej, červenej alebo svetlo modrej farbe) aj tu na obrázkoch to je vidieť. To je to direct led podsvietenie? Tie svetla? Je ich tam cca 8 ak to dobre vidím, keď sa nemýlim. Žeby toto patrilo (tie kruhy) pod vlastnosť toho panela a nepovažovalo by sa to za závadu?
pepe999
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepe999 22. 5. 2016 20:20

Idem to dat reklamovat potom napisem ako to dopadlo :-)
pepe999
Kolemjdoucí

Další stránka