tmavé pruhy na nové televizi

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gajus47 17. 4. 2016 18:26

Zdravím, koupil jsem si Panasonic CX750 a při šedých nebo hodně světlých scénách si všímám že na obraze jsou pruhy, někdo si toho třeba nevšimne ale já si ot všiml i při světlých scénách ve filmu, televizi jsem zkoušel ladit ale nepomohlo to. Dávám sem fotku na šedém a bílém pozadí kde nejtmavší pruh je vlevo. Televizi mám od pátku. Můj dotaz směřuje, jestli s tí, jd eněco dělat nebo ne. Mám televizi vrátit? Když koupím jinou může mě potkat asi i uplně stejné věc je tak? Jinak jsem celkem spokojený, děkuji za rady.

1.jpg

2.jpg
Gajus47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 17. 4. 2016 18:32

Typická nerovnoměrnost podsvícení. Nic se s tím dělat nedá a nikdo ti nezaručí, že u jiného kusu/typu/značky to bude lepší.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gajus47 17. 4. 2016 18:35

7 ledá stará Samsung tento problém vůbec neměla, za telku dá člověk tak velké peníze a čeká větší kvalitu. Technologie jdou snad dolů nebo co..
Gajus47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 17. 4. 2016 18:44

Přesně, mám úplně stejnou zkušenost. Bohužel tlak na snižování výrobních nákladů (i když to tak nemusí vypadat) se týká všech cenových kategorií a ani u relativně drahých modelů není zaručena 100% kvalita.
Pokud jde o podsvícení, to je vyloženě loterie. Můžeš zkusit reklamaci nebo výměnu, ale taky si můžeš pohoršit nebo ti to vůbec neuznají.
A možnost vyzkoušet si zrovna ten konkrétní kus, který by sis odvezl domů, v provozu je takřka nemožné.

-- 17. 4. 2016 17:49 --

Moje televize vypadá takhle a taky přemýšlím, co s tím:
Obrázek
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gajus47 17. 4. 2016 18:59

Mám výhodu v tom, že mám televizi ještě možnost vrátit bez udání důvodu do 14 dnů, ale otázkou je, jestli si pomůžu. Další TV za 34 tisíc si budu kupovat kdo ví kdy ;)
Gajus47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 17. 4. 2016 19:05

Teoreticky můžeš vracet tak dlouho, dokud nebudeš spokojený.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 4. 2016 19:07

Vymena ti veľmi nepomôže, z tych fotiek ťažko sudiť, ale vyzera to na kus s lepšim podsvietenim.
Pokiaľ ti to prekaža pri bežnom sledovani, tak to vrať. Pokiaľ to vnimaš len v špecifickych pripadoch (jednoliata plocha), tak na to kašli.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod EdyStar 20. 4. 2016 00:36

O mojích naťahovačkách so servisákom som už písal v podobnom vlákne.Radím vám rýchlo vrátiť,alebo vymieňať kým sa vám to nebude pozdávať! Ja to tam vidím vždy kedˇsa presúva kamera,hlavne pri športoch.Mal som možnosť vidieť u 5-tich známich TV s Edge podsv. a nepozoroval som tam túto anomáliu,asi tým trpia viacej Direct led! Ale čudné je to,že kedˇsom v NAY skoro dve hodiny hlˇadal túto vadu,tak som ju tam nenašiel na židnom!?
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 4. 2016 06:21

A dostane horsi kus....
Jasne ze na edge led to nevidiet kedze nemaju diody za panelom. Tam je ale zas teoreticky vacsie riziko nerovnomerneho podsvietenia.
Ryan Giggs
TV expert