LG 43LH6047 (2016) prve dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EdyStar 23. 4. 2016 00:24

TOMBAS,samo že to je niečo iné,ale sám som veľmi milo prekvapený,lebo toho som sa obával,že to bude horšie!Naozaj veľmi dobrá aj pleťovka,ale sú za tým hodiny kalibrovania! Panel IPS!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 4. 2016 05:59

tombas píše:Může to být vysokým kontrastem v kombinaci s podsvícením a vypnutou úsporou energie, obraz je docela zářivý a na to není člověk normálně zvyklý.

Vysokym kontrastom to bude dost tazko, kedze nie je o nic vyssi ako ma jeho stary tv. Skor by som to videl na nejake blikatko v podsvieteni ktore stary tv nema.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 23. 4. 2016 08:09

JohnyB19 jak máš nastavený zbytek, konkrétně Trumotion? Jeden z těch režimů, pokud se nepletu, bliká.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod tombas 23. 4. 2016 10:28

Ryan Giggs píše:
tombas píše:Může to být vysokým kontrastem v kombinaci s podsvícením a vypnutou úsporou energie, obraz je docela zářivý a na to není člověk normálně zvyklý.

Vysokym kontrastom to bude dost tazko, kedze nie je o nic vyssi ako ma jeho stary tv. Skor by som to videl na nejake blikatko v podsvieteni ktore stary tv nema.

Pleteš si přispěvatele, problém s očima má JohnyB19, ne EdyStar, který má TV nastavenou podle staré.
Johny přímo píše: "Inak je to uz moja druha LGna kde som mal 43UF7767 no tuto som po troch dnoch vratil lebo som mal z pozerania tejto UHD tv pocit akoby som pozeral do ostreho svetla... Normalne biela skvrna pred ocami... Katastrofa... S touto je to lepsie no stale tie unavene oci ako som uz vravel.... :S"
Proto rada ohledně nastavení kontrastu a podsvícení, případně úspory energie.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 4. 2016 11:49

To ale na veci nic nemeni. Ten kontrast vyssi nie je ako u starsich tv.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod tombas 23. 4. 2016 12:55

Ale špatně nastavený být může.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyB19 23. 4. 2016 13:25

Moje momentalne nastaveniap obrazu:

Picture menu:
Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert 1
Backlight: 60
Contrast: 70
Brightness: 65
H Sharpness: 20
V Sharpness: 20
Color: 60
Tint: 0

Expert control menu--
Dynamic contrast: Off
Super Resolution: Off
Color Gamut: Standard
Edge Enhancer: Off
Color Filter: Off
Gamma: 2.2

--White Balance submenu--
Color Temperature: Warm1
Method: 2-points
Pattern: Outer
Red: 6
Green: 0
Blue: 23

--Color management system submenu--
Red: [Saturation 6. Tint 3, Luminance 3]
Green: [Saturation -2. Tint 6, Luminance 6]
Blue: [Saturation 0, Tint 0, Luminance 0]
Cyan: [Saturation 0. Tint 4, Luminance 4]
Magenta: [Saturation 10. Tint 0, Luminance 0]
Yellow: [Saturation 0. Tint 0, Luminance 0]

Picture Option menu--
Noise reduction: Off
MPEG Noise Reduction: Off
Black Level: Low
Real Cinema: Sive neda sa nastavit!
Motion Eye Care: Off
TruMotion: Off

EdyStar aku mas telku? Vies zdielat svoje nastavenia?
JohnyB19
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 23. 4. 2016 17:43

Může se to lišit model od modelu, ale Brightness se mi zdá vysoký, nastavil bych mezi 50-55, jinak asi bez připomínek.
Jinak jsem vyzkoušel nastavení podle toho odkazu výše a v porovnání s mým nastavením, které jsem tu dával je rozdíl minimální a znatelný pouze při přímém přepnutí z jednoho na druhé, takže jsem rád, že jsem to bez vzoru celkem odhadnul.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EdyStar 23. 4. 2016 22:01

Moje nastavenie je pre teba bezpredmetné,jedná sa o Pan.TX47AS800E.Pri kalibrácií je ideálne ak sa dá zmraziť obraz,vtedy vidíš každú minimálnu zmenu pri nastavovaní.Mne sa to dá aj na LCD aj CRT.Co sa týka toho kontrastu,tak ten kedˇstiahneš,tak sa stratí prirodzený jasný odraz svetla na tvári.Vyskúšaj tento môj spôsob kalib. s tým starým LCD možno ti to pomôže.
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 25. 4. 2016 15:14

Já jsem měl podobné problémy s očima u CRT TV, často mě po hodině začaly pálit oči, slzet atd.
Když jsem si pořídil LG 42LB700 situace se výrazně zlepšila, nejvíce mi pomohl trumotion, který výrazně zklidnil obraz (zvláště třes obrazu)! TvP provozuji v mírně osvětlené místnosti, žádné odlesky na obrazovce.
Backlight: 70
Contrast: 90
Brightness: 50
Gamma: 1.9
TruMotion: ON , uživatelsky, obě nastavení na maximum
Sledovací vzdálenost: 2,5 m
Při tomto nastavení jsem schopen sledovat soustředěně program i 3 hodiny, aniž bych měl jakékoliv problémy z očima.
Kutil71
Mírně pokročilý

Předchozí stránka