Plazma Panasonic 2013

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jenyk 19. 10. 2020 16:54

Plasma Panasonic po pěti letech měla svislé pruhy v obraze. Známá výrobní vada, špatný kontakt lepených spojů deska - panel. Místní Panasonic na to hodil bobek, tak jsem já hodil bobek na Panasonic. Placka šla do šrotu a já koupil novou LG.
Jenyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tajnik 19. 10. 2020 17:15

Mám už od r. 2010 plazmu Panasonic 3D, full HD, TXP42GT20E. Je v pořádku, žádnou vadu obrazu nevidím, měnit nechci. Používám ji na nižší kontrast a jas, jede 8 hodin denně, mám ji i jako monitor k PC.
tajnik
Junior

Odeslat příspěvekod cujou2 19. 10. 2020 19:26

Já mám plazmu Samsung Ps60e6500 a ten obraz je stále luxusní.....s tím vysvícením to nebude tak horké. Při srovnání s Oled je obraz trochu více jakoby zašuměný ale jakoby více kino režim. Je to příjemné pro oko...... Viděl jsem že nekde na bazoši prodává ZT60 panasonic což byla TOP plazma
cujou2
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 19. 10. 2020 19:33

Jo? To zní pozitivně jsou to teda držáky :D že nikomu nepohasla či neblednou barvy..
VT60 měla větráčky? Co jsem čet ST60/GT60 už to neměly, ale to je přijatelný kompromis za tu kvalitu.

Mě nabízel nedávno kámoš P42ST60 za 3 tisíce! a já zaváhal. Než jsem si přečetl recenze a "procitnul" jak jsou to dobrý (hodnocený) stroje :shock: teď se biju do hlavy. Škoda, nakonec jsem neviděl ani obrazovku v obavách jestli bude vypálená, ale asi OK.

Nicméně 50" ideal po tom bych skočil na nějakej ten rok dva cinemafilmu 8-) i to čmárací pero haluz, už by mě to asi nebylo líto (dobrý pro malýho aspoň by nám nečmáral na zeď..). Ale nejsou. :) Leda čekat v době nástupu kvalitních OLED a DVB-T2 se možná nějaké objeví.
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 11. 11. 2020 20:51

Chtěl jsem se zeptat co a jak nejlíp otestovat přes menu a nastavení až se octnu před nějakou jetou Panaplazmou? Pár se jich kupodivu naskytlo.

Jedna na z věcí na kterou jsem na netu narazil je počet hodin (lifetime) v servisním menu:
https://www.youtube.com/watch?v=BejqcIO54QU

Tak schválně kolik máte namotáno vy? :D
Díky za jakýkoliv další rady a typy k prověření těchto TVs.
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod Tony70 11. 11. 2020 22:53

xMaster Seller :

U novějších modelů PANASONIC si najedeš v Menu do sekce Systémové informace, tam si najdeš řádek Status4. První pětičíslí za C (Counter-počítadlo) znamená počet provozních hodin a to druhé číslo napravo je počet zapnutí TV ...

U plazmových modelů PANASONIC z jejich posledních let produkce je to obdobné. Opět Menu, sjet na Systémové informace, poté řádek Status4 a tam se ti objeví počet "nalítaných" hodin. Údaj o počtu zapnutí tam ale nenajdeš ...
Přílohy
IMG_20200803_225834.jpg
OLED PANASONIC TX-65GZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M
Tony70
Junior

Předchozí stránka