40-50" letošní modely vs LF652V / J6272

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lapish 1. 8. 2016 14:32

Před vánocema jsem si kupoval TV a studoval zdejší fórum, nejvíce doporučované byly tehdy Samsung J6272 a LG LF652V.
Dívám se že tyhle modely se už pomalu přestávají prodávat a místo nich jdou nové letošní modely, ale neviděl jsem že by je tady někdo doporučoval.

Zatím jsem doporučil osvědčené LF652V a J6272, ale zajímalo by mě jestli už není něco výhodnějšího, modernějšího, novějšího co by se dalo doporučit?
Případně něco slušného z nižších řad? Myslím že by vzhledem k větší pozorovací vzdálenosti využili spíše větší úhlopříčku než 100 Hz panel...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 8. 2016 14:54

lapish píše:Dívám se že tyhle modely se už pomalu přestávají prodávat a místo nich jdou nové letošní modely, ale neviděl jsem že by je tady někdo doporučoval.
Pretože okrem novšich verzii systemov neponukaju nič naviac a su ešte o dosť drahšie. Tak veľmi nema zmysel po nich siahnuť. Keď zlacnia, potom sa o nich oplati uvažovať.

Nejaky rozpočet je?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 1. 8. 2016 15:56

Rozpočet by mohl být tak do cca 15 tisíc (ale není pevně daný), samozřejmě čím míň tím líp...Takže jsem si říkal že by se mohl vejít 50LF652V nebo LE48J6272.
Případně se vykašlat na 100 Hz a vzít levnější např. LG 49LF632V / 50LF561V nebo Samsung UE48J5572...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 8. 2016 15:59

Do 15 tisic sa vojdu aj tie 100 Hz v 48-50".
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 1. 8. 2016 16:17

Teoreticky jo, ale do 15 je mají jen nějací pochybní prodejci...normální je mají cca za 16 tisíc. Navíc asi už brzy nebudou - např. na CZC ještě před pár dny byla 42LF652V za 12 tisíc a teď už ji neprodávají...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 8. 2016 16:20

Že je niečo niekde za menej, ešte to nemusi byť pochybne.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 2. 8. 2016 09:33

To je pravda, ale preferoval bych některý z alespoň trochu osvědčených obchodů...

Jinak obě TV - LG i Samsung fungujou se Skylinkem bez problémů? Jaký CI modul se pro ně doporučuje koupit?
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lapish 4. 8. 2016 16:29

No, tak nakonec ještě přibyl požadavek na černou barvu rámečku TV a velikost obrazovky 42-43". Existuje něco takového? LG má bohužel rámeček šedý...
Našel jsem ještě Sony KDL-43W755C, ale nevím jestli je to zrovna výhra a oproti LG/Samsung se mi zdá poměrně drahá...
Navíc je to TV pro lidi kolem 60 let, takže nemyslím že by Android pro ně byl plus, naopak to bude asi složitější na ovládání...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 4. 8. 2016 18:05

Podla mnohych je to obrazovo lepsi TV ako Sam a LG.
Nemyslim si ze to ovladanie je nejako zasadne zlozitejsie ako u ostatnych Smart tv.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 4. 8. 2016 23:00

No možná obrazově může být lepší, ale pro ně to velký rozdíl nebude. Navíc jsem tady v nějakém threadu četl že si někdo na ten Sony stěžoval že zepředu sice vypadá super, ale z úhlu vypadá dost mizerně (asi VA od AUO) a že se nějak zacukával rychlý pohyb... Širší pozorovací úhly by potřebovali.

Taky tam nemají momentálně žádný internet, takže by Android byl asi dost nevyužitý až zbytečný. Nereaguje při ovládání TV (jako zapínání, přepínání programů, EPG) pomaleji než jiné systémy?

Díval jsem se dneska na 42LF652V v Okay (mají tam zase akci na vybrané TV "bez DPH") a prodavač se mě snažil přesvědčovat že 100 Hz panel je zbytečný, že můžu místo 42LF652V vzít 43LH560V co mají zrovna v akci za 9999 Kč a že to vyjde nastejno a ještě ušetřím :-) Ale moc přesvědčivě nevypadal...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 8. 2016 07:05

Zacukavanie pohybu je vecou bud zdroja alebo nastavenia. Co sa tyka androidu, ak ho nepripojis k internetu, nebude o nic zbytocnejsi ako os ostatnych vyrobcov. V tom rozdiel nie je. Ani s tym nic neurobis, OS ma dnes kazdy vyssi model TV. Jediny obrazovo dobry tv bez Smart je Philips 40PFK6300. Nesplna ale podmienku ciernej farby a uz ho je aj tazsie zohnat.

Samsung ma tiez VA, takze tie uhly ma tiez uzsie.

Mozno by v tomto pripade bolo rozumnejsie poobzerat sa po nejakom lacnejsom, hlupom, mozno vacsom modeli aj ked na vacsi asi nevyda rozpocet.

Clovek, ktory len konzumuje obsah a neriesi kvalitu, 100 Hz asi neoceni, ale ze je to zbytocne je tvrdenie mimo realitu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 5. 8. 2016 08:54

Já osobně si myslím že smart není na škodu, a až si časem pořídí internet (je to v plánu), třeba se bude hodit. Ale pochybuju že ho budou využívat nějak více.

Já mám Samsung UE40H6400 (s PVA od Samsungu) a tam jsou pozorovací úhly super, řekl bych že nemají od IPS daleko. MVA od AUO (a zřejmě i jiné panely) mají možná o něco lepší černou, ale horší úhly - jestli VA tak bych preferoval PVA. Je známo jaký VA panel je v tom KDL-43W755C (že by MVA?), nebo v Samsung UE48J6272 (čekal bych PVA)?

O levnějším 50 Hz modelu by se uvažovat dalo, hloupý být přímo nemusí (jak říkám Smart není na závadu), v 42-48" (větší se jim tam nevejde) s černým rámečkem. Nějaké doporučení? :) Na nabídku 50 Hz TV jsem moc zatím nekoukal tak tam přehled nemám...
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 5. 8. 2016 12:14

Jestliže jsi zvyklý na H6400, tak neřeš 50Hz TV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lapish 5. 8. 2016 13:59

Já jsem zvyklý na H6400, který mám doma, ale nová TV je pro rodiče (koukám že jsem to zapoměl v úvodu zmínit), kteří mají ještě asi 20 let starou 100Hz CRT Samsung, která začíná pomalu odcházet. Tehdy ale u CRT bylo 100 Hz něco trochu jiného než dneska u LCD (hlavně kvůli blikání) :)

Zatím to ale vypadá na 42LF652V z Okay v akci "bez DPH" za cca 11050,-
lapish
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Volvo XC70 21. 10. 2016 13:50

Ahojte,
ví někdo, zda má LG LF652V FastScan? Nikde jsem to nedohledal. Díky
Volvo XC70
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků