Problém s LG 42LE8500

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 16. 9. 2016 11:55

Po necelých 5 letech jsem zaznamenal problém s LCD televizí LG 42LE8500. Kdysi jsem ji kupoval převážně kvůli kvalitnímu obrazu díky plnému podsvětlení, do teďka jsem s ní neměl žádný problém...až nyní. Nejprve to začalo takovými rušivými pruhy přes obrazovku...Zkusil jsem tedy udělat návrat do továrního nastavení a všechno nastavil od začátku. A ejhle, kupodivu rušivé pruhy zmizely a obraz byl v pohodě. To bylo včera večer. A ráno když jsem to chtěl znovu vyzkoušet, tak obraz ani nenaskočil - stále černá obrazovna a dole vpravo naskočily + svítí pouze ty led kontrolky a logo LG. Ale obrazovka nenaskočí, stále tma.
Pochopitelně mě napadají různé věci - o tzv. *****ítkách (přidaných kondenzátorech) nebo může to např. být nějaká pojistka (tepelná) nebo nějaký problém s napájením? Tj. zapnout jde, ale nenaběhne obraz.
Díky za případnou radu (prosím jen ne tu s vyhozením do sběrného dvora....takovou znám, ale nepovažuji ji zrovna za ideální a šťastnou...)
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 16. 9. 2016 12:30

Domnívám se, že bude nutná návštěva servisu pro vyhodnocení a stanovení ceny opravy.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 21. 9. 2016 16:22

Opravovat to za několik tisíc se mi moc nechce...Šlo by to třeba prodat za nějaký peníz na náhradní díly?
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 9. 2016 19:36

Jsou opravny, kde Ti třeba naznačí, že to až takový ranec nakonec být nemusí. Takto těžko vědět. Prodat se dá leccos - záleží na zájmu kupujících. On takový kousek třeba může odkoupit právě nějaký servisák, kterému se cosi z Tvého televizoru může hodit. Anebo člověk, který je schopen si ze dvou udělat jednu funkční.

Je to celé - tak trochu - věštění z křišťálové koule.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 9. 2016 01:28

Sám nad ničím nešpekuluj, bafni placku pod paži a odtransportuj ji do servisu. Tam se optej, kolik by stála oprava podle předpisu výrobce a za kolik by ji takovej servisák učunil sám pro sebe. No a k tý jeho ceně mu nějaký to pěti-kilčo přihoď - oba budete spokojený, jak se dají i tyhle moderní šráky relativně levně opravit ...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lubro 22. 9. 2016 05:27

Tak úplně jsem nechtěl špekulovat, ale těch opravářů jak jsem zjišťoval není až zase tolik...Trochu (nebo spíše více) mě ale vadí, že když mu řeknu, že jsem ochoten do toho dát tak max. do 1.tis. a on aniž by se do toho podíval, tak mi řekne, že určitě minimální oprava bude stát 2000-2500 Kč. Jak je drahá doprava náhradních součástech, atd. Bude to třeba dělat *****ítko v podobě vadného kondenzátoru za pár desítech korun a on mi naúčtuje 2500 Kč. Jen proto, že tomu člověk nerozumí...Jasně, jsou takové "báchorky", že ti musí dát na to záruku a ukázat tu špatnou součástku...ale...ten mi může ukázat cokoliv a když se to za pár měsíců podělá, tak řekne, že je to ovšem něco jiného a na to se záruka již nevztahuje. Nepochopil jsem, jak může takto dopředu konstatovat takovou cenu...Nechce se mi proto stále investovat do staré věci.
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod trent 22. 9. 2016 14:20

Proč tu házíš nějaký scénář, když to tak vůbec nemusí probíhat?
Nebo je ještě jedna rada. Aby jsi se vyhnul nepoctivým opravářům, tuhle televizi odnes do sběrného dvora a běž pro novou.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 22. 9. 2016 18:02

Tak za prvé, neházím tu žádný scénář já, ale pouze konstatuji, co mi řekl daný opravář. Tj. zřejmě jeho "věštění z koule" a vědění už dopředu bez jakékoliv prohlídky TV, že oprava bude stát minimálně 2000-2500 Kč. To je snad zázrak! Takže to nebylo z mé hlavy tento výkřik do tmy anebo věštění....
A za druhé, hned v mém prvním příspěvku jsem napsal, že radu typu s vyhozením do sběrného dvora znám, ale nepovažuji ji zrovna za ideální. Toť vše.
P.S. Přitom mohl za pětikilo odštípnout to probuzené *****ítko a byl klid...jenže to by zase tolik nevydělal.
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 9. 2016 18:17

A co teda chceš?
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubro 22. 9. 2016 18:32

Myslím, že už to nemá cenu tady rozebírat...Takže spíše co jsem chtěl? Vyřešit to rychle v rámci možností a neplatit vymyšlené či přemrštěné peníze za opravu staré věci...A to se bohužel nepovedlo.
Lubro
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 9. 2016 19:17

Lubro píše:Tak za prvé, neházím tu žádný scénář já, ale pouze konstatuji, co mi řekl daný opravář. Tj. zřejmě jeho "věštění z koule" a vědění už dopředu bez jakékoliv prohlídky TV, že oprava bude stát minimálně 2000-2500 Kč. To je snad zázrak!

Prečo by to malo byť veštenie? Mysliš že sa s podobnou chybou stretol prvykrat?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 9. 2016 19:33

Lubro píše:Tak za prvé, neházím tu žádný scénář já, ale pouze konstatuji, co mi řekl daný opravář. Tj. zřejmě jeho "věštění z koule" a vědění už dopředu bez jakékoliv prohlídky TV, že oprava bude stát minimálně 2000-2500 Kč. To je snad zázrak! Takže to nebylo z mé hlavy tento výkřik do tmy anebo věštění....
A za druhé, hned v mém prvním příspěvku jsem napsal, že radu typu s vyhozením do sběrného dvora znám, ale nepovažuji ji zrovna za ideální. Toť vše.
P.S. Přitom mohl za pětikilo odštípnout to probuzené *****ítko a byl klid...jenže to by zase tolik nevydělal.
Ono to ku.rvítko nejde jen tak vyštípnout - to máš určitě někde odposlouchaný z dob, kdy se nepodařila v lanškrounský Tesle jedna série fóliovejch odrušováků pro ruční nářadí - ty se po krátkým používání prorazily a nářadí včetně vysavačů a mixérů místo chodu při každým zapnutí vyráželo pojistky. Šikovnýmu a hlavně problému znalýmu elektrikářovi přitom stačilo vzít štípačky a udělat CVAKCVAKCVAK - a milej kondík odštípad od svorek - A EJHLE, VONO TO PŘESTALO VYRÁŽET POJISTKY A BĚŽELO TO!!! Že to ale s tím vyštípnutým kondíkem rušilo rádiový spektrum kilometry daleko nikomu moc nevadilo - HIFI rádio u nás tenkrát nebylo a TV stejně vysílala až večer, kdy už se moc těch univerzálních motorků nepoužívalo - na AM příjmu se občasný škvrčení bralo jako vlastnost. Dnešní ku.rvítka jsou mnohem sofistikovanější - jednak mají předprogramovanou životnost, druhak ale zařízení BEZ NICH NEFUNGUJE - takže nejdou jen tak prostě vyštípnout, ale musejí se nahradit bezvadným kusem - se stejně předem naprogramovanou životností, protože celý zařízení je například jednoduše učuněný tak, aby se tam jinej než ten zaručeně ku.rvicí element vůbec nevešel ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod standavfr 22. 9. 2016 20:16

Já pořád nevím,kde bereš tu jistotu,že tě ten servisák chce obložit a že v tý tv je nějaký *****ítko.Tohle se prostě někdy stane,nebo snad někde vidíš diskuze,plný závad tohohle modelu,potažmo LG?
standavfr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 9. 2016 21:34

Stando, VE VŠEM je dneska nějaký ku.rvítko. Spíš se jedná o to, jak nákladný je ho po jeho zafungování vyčenichat a nahradit. bohužel, jak jsem napsal, vyhodit bez náhrady už dneska nejdou, protože na rozdíl od těch historičtějších při svojí absenci blokujou celou funkci. Dalším problémem pak je to, že dneska už spousta výrobců nedodává jednotlivý součástky jako ND, ale prostě se při poruše mění celá továrně osazená deska - třeba proto, že výrobce "usoudil", že výměna SMD montovanejch součástek je v netovárních podmínkách nerealizovatelná (přitom to až na ty nejminiaturnější součástky lidi poměrně běžně a úspěšně dělají), takže prostě buď servisák vymění desku, nebo odkáže majitele přístroje na "červenej kontejner". No a ta celá deska i s dopravou plus Babišovný a nutný náklady na provoz živnosti = to jsou pak ty tisíce za opravu, která by jinak šla učunit s nákladem několika desítek až stovek korun. Jenže za to už nemůže ten servisák, ale přímo výrobce.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lubro 23. 9. 2016 04:31

Teď bych řekl, že to EKKAR napsal jak to asi v současné době je...
Lubro
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků