Samsung UE55J6282 správná volba televizoru do 20tis?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boleromann 2. 11. 2016 09:04

Nic takového se řešit nemusí.. Danny202:kup tv která se ti bude nejvíc pozdávat a propojení pujde lehce..
boleromann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 2. 11. 2016 09:09

Toto vlákno čtou i lidé, kteří nepřispívají do fóra. Poznatek uvádím pro obecné povědomí. V minulosti i zde byly dotazy podobného rázu.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 6. 11. 2016 20:45

Ahoj,
jsem už týden velmi spokojeným majitelem ue55j6282.
Už se mi podařilo rozchodit a vyřešit většinu funkcí, co jsem chtěl, ale ještě mě zůstávají tyto drobnosti, které nemohu rozlousknout.
Byl bych rád, kdyby třeba někdo zkušenějsí napověděl:
1. Má připojenou jak dvbt, tak sat.anténu, ale nenašel jsem možnost jak dát programy do jednoho seznamu, případně jak rychle přepnout mezi těmito vstupy. Přes menu je to poněkud kostrbaté.
2. Přes sluchátkový výstup připojuji starší domáci kino, ale musím vždy vytáhnout z tv jack, když nechci dom.kino zapínat. Nenašel jsem volbu v menu, jak potlačit výstup do sluchátek i když je jack zastrčen.
3.Mám mobil se starším androidem (4.0), tudíž nelze instalovat app Samsung smart view pro zrcadlení. Máte někdo nápad na jinou appku, která by fungovala obdobně?
Díky za případné nápady. Jinak já rád taky poradím, když budu vědět s něcím jiným u této tv.
Miroslav Kaspar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 7. 11. 2016 10:19

3. Co aplikace google cast(google home)?
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 7. 11. 2016 19:38

trent píše:3. Co aplikace google cast(google home)?

Tak bohužel Google Chrome mi TV nenasel :-(
Miroslav Kaspar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miple 13. 11. 2016 08:39

Zdravím. Přidám se k tomuto vláknu ať nezakládám nové. Tak mi nakonec ve výběru tv 55" zůstal ten samsung J6272, ale ten už asi neseženu. Potažmo 6282. A již zde zmiňovaný tv Sony W755C. Tady se chci zeptat jak je to u něj s tím Androidem v porovnání s Tizen u Samsungu. Je to můj první tv tohoto typu, tak nemám žádné zkušenosti se systémy. Praktické postřehy co do stability, funkčnosti atd. Osobně se víc kloním k Sony ale právě ten Android mne trochu odrazuje. Předpokládám, že Sony ja také 100Hz. Děkuji.
miple
Junior

Odeslat příspěvekod capt.forest 13. 11. 2016 13:54

Mám sony 55W805C, což je stejný tv jako w755C, akorát má 3D. Při koupi jsem se taky rozhodoval mezi těmito dvěma telkami (v té době ještě byla k sehnání J6272). J6272 má matka i strýc, tak mám možnost jakžtakž porovnat.
-Android se mi líbí více než tizen na samsungu. Tam mi připadá skoro stejné, co se týče rozvržení menu a tak, jak na 7 let starém samsungu - samozřejmě až na ty smart fuknce (snad jeden z prvních LED co se prodával, a který mimochodem jede celou dobu naprosto bez problému a na obraz si nemužů stěžovat).
-Dále u sony občas pomalejší reakce, hlavně po zapnutí tv (např. epg je dost zpomalené a zasekané, home obrazovka taky než se vše načte). V reakcích a rychlosti pohybu po menu je lepší samsung.
-Největším problémem sony je ale stabilita. Jednou za den se stane, že se tv prostě sama od sebe restartuje. Co jsem vypozoroval, děje se to u sledování tv, tak po cca 3 hodinách zapnutí (momentálně normálně přes anténu). Ale např při přehrávaní filmů nebo hraní na ps4 je to v poho. Před pár dny vyšla aktualizace (zlepšení stability tv), tak jsem myslel, že to bude ok, ale nic. Factory reset samožrějmě proveden, tak nevím čím to může být. Aplikací mám nainstalováno pár (kodi, vlc, plex, es file explorer a pár dalších). Stabilita u tizen asi bezproblémová. TV jede jak má.
-Obraz u obou podle mě super, stačí upravit pár nastavení.

Android je komplexnější než Tizen a není to tak zaběhnutá a vyladěná platforma, je třeba počítat s nějakými bugy.

Ani jednou tv neuděláš, co se týče obrazu, chybu (a o ten jde nejvíc).
capt.forest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 13. 11. 2016 21:58

Už jsem to tu psal jinde a nechci aby to vypadalo, že se opakuji, nebo něco doporučuji. Mám w756 a používám ji na přehrávání videí přes Kodi(jak z disku, tak stream), youtube... a při tomto způsobu používání nemám s televizí žádný problém. Ještě se mi nestalo, že by se restartovala, nebo, že by nějak zamrzla. Ovšem netvrdím, že při sledování klasického vysílání nemůže vykazovat chyby.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod capt.forest 14. 11. 2016 18:51

Při tomto používání jsem s ní taky nikdy neměl problém. Jen při vysílání. Co jsem hledal na zahraničních forech, tak je to prý způsobeno epg. Tv prostě stahuje aktualizace epg a dojde k zaplnění bufferu a následně restartu tv. Možná to vyřeším prostě koupí nějakého zakladního settop boxu s hdmi vystupem,
capt.forest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod noezor 14. 11. 2016 20:02

Jenom rychlý dotaz, v elektru jsem koukal na UE50J6282 a UE55J6282, tedy stejný druh o jiné úhlopříčce a zarazil měl rozdíl obrazu. Je to pouze nastavením, nebo jsou řekněme kvalitnější úhlopříčky? Předem díky
noezor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miple 14. 11. 2016 20:50

Tak to se mi u toho Sony zdá jako docela velký nedostatek aby se tv při sledování běžného tv signálu restartovala. Takž sony asi nee.
miple
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 11. 2016 21:06

noezor píše:Jenom rychlý dotaz, v elektru jsem koukal na UE50J6282 a UE55J6282, tedy stejný druh o jiné úhlopříčce a zarazil měl rozdíl obrazu. Je to pouze nastavením, nebo jsou řekněme kvalitnější úhlopříčky? Předem díky

I při stejném nastavení může být teoreticky rozdíl v obraze - jiný panel.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod noezor 14. 11. 2016 21:14

Vsiml jsem si, že se zde chválí zejména 55 verze, tak se poměrně bojím jít do té 50, přesně srovnání nemám, tak kdyby se tu našel uživatel "50, byl bych moc vděčný za info
noezor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 11. 2016 21:20

Necituj příspěvek, který bezprostředně předchází Tvému - je to zbytečné.

Ten rozdíl tam být může - no. Co k tomu napsat víc.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod otava5 14. 11. 2016 21:31

a já chtěl jít do 65" :-| myslel jsem že mají stejné vnitřnosti :-)
otava5
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka