Sony KDL-55W755C

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 11. 2016 08:21

Jaký je rozdíl mezi 55W755C a 55W756C?
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 11. 2016 08:52

Farba.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod osobne2 20. 11. 2016 08:59

Díky.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod miple 20. 11. 2016 13:42

trent píše:Ok, jak na to kouknu. Faktem je, že jsem to zasunul do nějakého USB a neřešil jsem do jakého.

Tak jsem zkusil i jiný USB vstup a funguje to stejně jako ten nahrávací. Když se z něj nečte, tak kontrolka svítí a nebliká jako při čtení. Po nějaké době zhasne. Ještě chci zkusit jestli se na HDD dá nahrávat i z jiného USB vstupu. V čem může být rozdíl ve vstupu USB Rec a běžného USB?
miple
Junior

Odeslat příspěvekod LeXXiii 21. 11. 2016 21:55

Nefunguje náhodou když je HDD připojen v USB Rec Timeshifting? Jakože si tam na něm vždycky dělá nějaký buffer? Nemám to ničím podložené, jen mě to tak napadlo. V návodu by to bylo určitě zmíněné.
LeXXiii
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patejrik 22. 11. 2016 00:19

miple píše:
trent píše:Ok, jak na to kouknu. Faktem je, že jsem to zasunul do nějakého USB a neřešil jsem do jakého.

Tak jsem zkusil i jiný USB vstup a funguje to stejně jako ten nahrávací. Když se z něj nečte, tak kontrolka svítí a nebliká jako při čtení. Po nějaké době zhasne. Ještě chci zkusit jestli se na HDD dá nahrávat i z jiného USB vstupu. V čem může být rozdíl ve vstupu USB Rec a běžného USB?

To označení HDD Rec tam asi není pro srandu králíků. Je pravda, že jsem teda nezkoušel dát disk jinam. Už jenom proto, že to USB dokáže dát vyšší proud. A řekl bych, že jinde nahrávání nebude fungovat.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 12. 2016 16:50

Koupil jsem Sony KDL-55W756C. Da se na ni nejak potlacit zesvetlovani a zjasnovani reklam? Kdyz zacne reklamni blok uprostred filmu, tak se obrazovka jakoby zesvetli a zjasni, obraz pak vypada kvalitneji nez je ve filmu, je mi jasne, ze ty reklamy jsou tak schvalne natocene, mym rodicum se pak ale zda, ze jsou filmy moc tmave a mysli si, ze je to vada televize.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2016 17:39

No, otázkou je, zda-li se jedná o pocitovou záležitost, nebo nějakou aktivní funkci v TV, která podobný jev vytváří. Zkoušeli jste nastavit jiný obrazový režim - typicky Kino/Film? Zkusili jste vypnout EKO čidlo - světelné čidlo?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 12. 2016 17:43

Ne, do nastaveni jsem jeste vubec nelezl, jen to co bylo v pruvodci pri prvnim spusteni. Podle me jsou proste reklamy kvalitneji natocene nez nektere filmy. Me by to nevadilo, vadi to jen mym rodicum, kteri byli zvykli na starou televizi Orava, ktera byla pri reklamnim bloku pouze hlasitejsi, ale lepsi kvalitu videa v reklamach neumela zobrazit.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2016 17:54

Držím se výrazu „zesvětlování a zjasňování“ reklam. Jestliže to takto vypadá, pak se může skutečně jednat o nějaké nastavení, které tomuto dává agresivnější výraz, proto rodiče trpí. Jestliže by bylo hovořeno o větší čistotě, hladkém obrazu atp.... tam bych to viděl na rozdíl mezi kvalitou jednotlivých videí.

Doporučuji přehodit obrazový profil na jiný a hlavně překontrolovat, že nejedou v režimu OBCHOD/SHOP. Následně provést kontrolu stavu. Jestliže jev bude trvat a Ty bys tam byl přítomen, natoč mobilem a někam dej. Zrovna bys vypnul všechny obrazová vylepšovátka a postupně zapínal, abys viděl, kde je onen aktivátor nechtěného.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 12. 2016 18:43

Asi jsem se nepresne vyjadril. No proste jede film, nejaka nocni scena a do toho skoci reklamni blok, napr. reklama Air bank, je to najednou veliky rozdil v jasu. Ale podle me to nedela televize, proste je to tak natocene. Spis jsem si myslel, ze by nova televize mohla byt tak chytra, aby umela jas v reklame automaticky potlacovat. Napr. bych rekl, ze tahle televize nema vubec vyssi hlasitost pri reklame, jako to delala ta stara. Myslim si, ze ta nova umi hlasitost reklam automaticky potlacit a srovnat ji na uroven hlasitosti filmu. Protoze to me na stare televizi opravdu stvalo, ze byly reklamy hlasitejsi nez normalni televizni vysilani, nova televize je v tomto ohledu OK, hlasitost reklam je stejna jako hlasitost normalniho vysilani. Ale otestuji casem ty ruzne profily zobrazeni a uvidime, diky.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2016 18:59

Takto vysvětlené, to vypadá trochu jinak, než dříve. Doporučuji i tak projít jednotlivé profily, obraz přizpůsobit co nejblíže očím majitelů TV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod miple 17. 12. 2016 15:35

Prosím vás. Co jek kde nastavit pro připojení všeho. Nejde mi zvuk přes optiku do Receiveru. To samé po připojení DVD REC přes HDMI do TV nejde v tv nic. Prostě jako by do TV a z TV nešel žádný signál. Děkuji
miple
Junior

Odeslat příspěvekod miple 20. 12. 2016 17:02

Tak už mi to vše jede. Nevím jakto, při dalším zapnutí TV to začalo fungovat. Ale co nejde tak obraz TV z DVD rec. Ani přes HDMI ani přes skart. Jde jen zvuk. Pouze u HD programů. Tedy Čt 1 Čt2. Ostaní jdou Kde je chyba????????????
miple
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 20. 12. 2016 17:14

Ak som spravne pochopil dotaz, tak ti ten rekorder ide normalne akurat u HD kanalov nejde obraz. Pricinou je to, ze ten rekorder nema mpeg4 (HD) tuner.
To nie je problem televizora, ten s tym nic nema. Antenu pichni rovno do TV a budes mat aj HD kanaly.
Ryan Giggs
TV expert

Předchozí stránkaDalší stránka