výběr televize do 15k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 25. 11. 2016 21:19

Dobrý den, hledám vhodnou TV už mám skoro vybrány a rohuduji se mezi těmito dvěma. Poradíte mi prosím kterou vybrat a proč by zrovna ta měla být lepší popřípadě mi můžete doporučit i úplně jinou. Děkuji za odpověď.

https://www.czc.cz/philips-43pus6551-10 ... 5a/produkt

https://www.czc.cz/samsung-ue40ku6172-1 ... 9a/produkt
Naposledy upravil Frodo Pytlík dne 25. 11. 2016 23:24, celkově upraveno 1
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2016 21:23

Ani jednu, protože 4K na 40-43" v ceně do 15k.

Navíc neuvádíš, k čemu TV bude hlavně sloužit, co se bude přehrávat atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 25. 11. 2016 21:25

Převážně filmy a programy v tv, youtube a sledovat se bude ze dvou metrů. Kterou bys teda doporučil?
* edit bude se sledovat do vzdálenosti max 2 metry. proč ne 4k?
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 25. 11. 2016 23:24

máte někdo nějké doporučení teda?
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2016 06:07

Sony 43W755C.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 26. 11. 2016 09:59

Pokud překousneš, nebo naopak mohutně chceš Android, tak souhlasím jednoznačně s Ryanem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 26. 11. 2016 14:28

děkuji za odpovědi četl jsem si recenze k té sony televizi a myslím že bych se s androidem nesnesl. není tu ještě nějaká další možnost? pokud by to bylo možné tak bych byl rád abyste mi někdo vysvetlil proč ne tu Samsung UE40KU6172 nebo proč ne tu Philips 43PUS6551 televizi četl jsem si knim recenze a nikdo si nestěžuje víceméně na nic kdežto u té sony každý na něco. děkuji za odpovědi.
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2016 15:04

Pretože UHD ti je na takej uhlopriečke nanič, a su to horšie TV ako napr. ten Sony.
Alternativa Panasonic 40DS630E (nema hevc, neviem nakoľko je to podstatne).

Tie recenzie na Sony su väčšinou staršieho data, po viacnasobnom upgrade FW to funguje podstatne lepšie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 26. 11. 2016 16:00

koukal jsem na další recenze atd. a stále si říkám že ta 4k televize od samsungu by byla lepší halvně protože se na ni bude dívat z malé vzdálenosti okolo těch dvou metrů spíš méňě máme menší obývák. + když se dívám na nejprodávanější produkty tak tam není snad ani jedna full hd televize jsou tam jen 4k smart vážně nechápu proč by tedy měla být 4k televize špatná volba...
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 26. 11. 2016 16:12

no vypadá to, že sis vybral 4k Samsung, ale jako na potvoru ti ho nikdo nedoporučil a tak nyní hledáš důvody, proč ho koupit :) otázkou potom ale je, proč si chtěl poradit...

a o tom, proč je levná a malá 4k TV blbá volba, tady už bylo napsáno opravdu hodně

na dva metry si kup tak 4k 50+, ale nějaký vyšší model, pokud FHD pro tebe není dost dobrý
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 26. 11. 2016 16:51

bohužel jsem stále nevybral + když si čtu články o doporučení TV tak i tady na této stránce jsou doporučené uplně jiné televize než mi sem napsal Ryan prostě mě to nedává smysl že mi tu je doporučen televizor z minulého roku a na stránce doporučujete pouze 4k televize... a tady na fóru je každý zavrhuje jak se vtom pak člověk má vyznat...?
tady je ten článek který zminuji: http://avmania.e15.cz/11-tipu-na-nejlep ... cek#part=1

jinak dík za komentář poradit potřebuji hlavně kvuli tomu že každý říká něco jiného a ty názory na to co koupit jsou vždy úplně jiné
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 26. 11. 2016 17:12

Nikto tu UHD nezatracuje. Zatracujeme lacne UHD televizory a aj male ulohopriecky. Pokial od toho budes sediet tie 2 metre, tak z toho UHD aj tak nemas absolutne nic. Navyse ten Samsung je uplny lowend, to najlacnejsie co je na trho. A tomu zodpoveda aj kvalita.

Nam zas nedava zmysle ked chce niekto uprednostni horsi TV pred kvalitnejsim. Resp. dava. Nechas sa tak ako vacsina obalamutit marketingom. Preto su najpredavanejsie TV take ake su. Lebo ludia o tom nemaju ani sajnu, tak uveria a lahko podlahnu dojmu ze tv s vyssim rozlisenim je automaticky lepsi. Viac pruhov, viac adidas. A to preco je v nejakom zozname odporucany nejaky TV, to je otazka na autora. Nieco ho moze napriklad ovplyvnovat (reklamny clanok) atd.

My sa na ten TV divat nebudeme, nam je jedno u coho napokon skoncis. Ale chcel si radu, tak si ju dostal. Ako s nou nalozis ide mimo nas.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 26. 11. 2016 17:20

jj já to chápu ale proč i na této stránce doporučujete uhd televize které jsou horší než fullhd televize ? taky marketing ? jde mi o to že i ve "vašich" článcích doporučíte uhd low end a tady doporučujete fullhd ja dám na vaše doporučení ten android nějak překousnu ale prostě mi nedává smysl to doporučení v tomto článku potom co píšete sem...
mohl bys mi to prosím vysvetlit ? mám to chápat tak že ten Panasonic TX-40DX603E je lepší volba než ta Sony 43W755C ?
ted se s tebou chci o tom pobavit jen obecně už jsem si vybral tu Sony 43W755C ale fakt mě to zajímá pokud na to máš čas tak mi prosím napiš důvod díky.

ten článek: http://avmania.e15.cz/11-tipu-na-nejlep ... cek#part=1
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod osobne2 26. 11. 2016 17:52

Ale ten clanek psal prece nekdo jiny, nez my co tu diskutujeme na foru.
osobne2
Junior

Odeslat příspěvekod Frodo Pytlík 26. 11. 2016 17:54

koukám že jsi mi na to víceméně odpověděl v té minulé odpovědi takže děkuji za tvůj čas a doporučení škoda že kupa lidí si koupí ten low end 4k nejspíš bych byljedních znich takže dík :)
ps: ty doporučení kterou TV koupit by měl psát někdo kdo nechce od lidí jen vytahat jen penize za horší produkt (stím ale ty asi nic neudělíš ale třeba tohle čte nějaký redaktor :D asi těžko...) ještě že jsem sem napsal ještě jednou dík

-- 26. 11. 2016 19:08 --

osobne2 píše:Ale ten clanek psal prece nekdo jiny, nez my co tu diskutujeme na foru.

já vím ale mě jako uplnému neznalci to přijde víc než zarážející že ve článku který má být jako doporučení z toho co je na trhu (a jakože toho je fakt hodně) to nejlepší co můžu koupit a pak se tady na fóru dozvím že je to vlastně úplná kravina .... byl jsem hodně zmatený :D
Frodo Pytlík
Kolemjdoucí

Další stránka