Samsung UE55J6282

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 1. 2017 20:31

S cenou to nijako nesuvisi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smejda469 12. 1. 2017 15:12

indeshit - Děkuji za vysvětlení. A ještě bych měl takovou otázku. Na jiných stránkách psali o tomhle modelu a taky si tam lidi stěžovali na chybějící posuvník De-Blur. A proběhla tam debata a končilo to tak, že od firmwaru 1450 se televize chová jako 50Hz a doporučovali se téhle televizi vyhnout a raději koupit J6272 která s Firmwarem 1480 má dva posuvníky. Psali o UE55J6282 a UE50J6282. Já tomu zas tak nerozumím, tak se ptám je tam možnost aby Samsung tuhle televizi firmwarově "ponížil" na 50Hz? Opravdu kvůli chybějícímu posuvníku De-Blur, který je pravděpodobně nastavený na 0 se bude chovat televize teď jako 50Hz? Nebo je to nesmysl? Dokáže to někdo vyvrátit? Oni tam i odkazovali na anglický stránky. A důvod prý je ten, že Samsung chce aby si lidi začali kupovat novější televize apod. Možná je to pro znalce hloupá otázka s jasnou odpovědí. Ale mě "lajka" to docela zarazilo tyhle komentáře už jen proto, že jsem mohl mít 50Hz novější televizi s pravděpodobně podle RTINGS lepším obrazem, novějším softwarem, hezčím designem a ovladačem, ale s 50Hz panelem.

Co se týče teda nastavení - De-Blur je na 0 stím už nic neudělám. A De-Judder při filmu nastavený taky na 0 a když se dívám na seriály nastaveno na 10? chápu dobře?

Dále reaguji na příspěvky ohledně nastavení obrazu. Taky mi přijde ten obraz žlutý a tmavý. Taky mám nastaveno Přirozený a teplotu Teplé 1.

A příspěvek ohledně černé - Nepřijde mi to zas tak hrozný. Obraz mi přijde za ty peníze naprosto v pořádku. A navíc si obraz každý může nastavit podle sebe.
smejda469
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod commanderwar 13. 1. 2017 08:29

toto by mě také zajímalo, je možné že udělali z těch televizí softwarově 50 hz??...Ten posuvník tam skutečně není....
commanderwar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 1. 2017 08:37

Uz sa to tu spominalo milionkrat. Chybajuca moznost v nastaveni neurobi zo 100 Hz televizora 50 herzovy. Ten panel sa stale obnovuje 100/120x aj keby tam nebol posuvnik ani jeden.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SKivan 13. 1. 2017 09:04

Len sa vrátim k svojmu príspevku - zvuk som už vyriešil, DD ide tak ako má. A s tou čiernou si tiež nejak poradím, prípadne zvyknem. :)
SKivan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod commanderwar 15. 1. 2017 17:49

Ještě bych se chtěl zeptat ..asi se nedá pomoci nějak reakční době systému??...
Přijde mi, že na to že uvádějí že to má 4 jádrový procesor, tak by mě zajímalo co děla.

Přepínání mezi kanály než naskočí obraz tak je to tak 3-4 sekundy.
commanderwar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod airslava 16. 1. 2017 11:58

V čem se od tohoto modelu liší UE50J6202, je o tolik horší nebo je zde nepatrný rozdíl? Má taky ověřený 100Hz panel v této uhlopříčce? Na stránkách samsungu jsem ho už nenašel, proto nemohu moc srovnávat, ale jedinný rozdíl co jsem zatím pozoroval je nižší frekvenční index (600 oproti 700 u J6282), chybí satelitní tuner (což mi je úplně jedno) a možná bluetooth, ale to nejsem schopný najít jestli ta UE50J6202 má BT nebo ne, ten bych docela využil.
airslava
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 1. 2017 15:53

6202 je to iste co 6272 len bez sat tuneru.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod numerologi 21. 2. 2017 13:38

Dobrý den
Mohu se zeptat na rozměr stojanu tv samsung UE55J6282 šířku a hloubku?Potřeboval jsem to vědět,protože jsem limitován tv stolkem 80cm.
děkuji
numerologi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bijen 22. 2. 2017 18:57

SAMSUNG UE60J6282 má šířku stojanu 96cm, hloubku 36cm, nevím jestli se 55" na ten stůl vleze.
Jinak kolem televize chodit po špičkách, tu váhu drží na stojanu čtyři šroubky průměr 4mm a jsou zatraceně krátké.
bijen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aladinek76 22. 2. 2017 19:34

Tak jsem to teď měřil a stojan Samsungu UE55J6282 je široký 84cm a hluboký 32 cm.
aladinek76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod numerologi 22. 2. 2017 19:38

Děkuji všem za informaci ohledně toho stojanu.
numerologi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eiben 27. 2. 2017 17:50

Dobry den chtel bych pozadat o radu vlastniku tohoto TV. Jsem taky novym vlastnikem a zatim velice spokojen jen resim malinke dilema. Budu muset vymenit muj starsi satelitni prijimac (Ferguso Ariva 200) z duvodu staleho preladovani coz uz mne docela leze krkem. Z tohoto duvodu mam vyhlidly novy prijimac s FastScan GoSat 7010hdi, ale velice by se mne zamlouvala varianta jednoho ovladace a mene kabelu to jest prikoupeni modulu treba Irdeto NEOTION SKYLINK READY CI+.
Bude fungovat jen u Skylinku v tomto televizoru FastScan? Automaticky vyhleda TP, odhali zmeny programu a sam je doladi pripadne prejmenuje?
Je tuner v TV certifikovany podle posledni specifikace (r2015) Skylink Ready? Nekde jsem se docet, ze ktere turnery tuto posledni certifikaci nemaji tak prestanou v tomto nebo pristim roce fungovat.
Dekuji za odpovedi
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 27. 2. 2017 21:55

eiben vřele doporučuji tento dotaz zaslat přímo na zastoupení výrobce, či technickou podporu a odpověď zveřejnit zde, za což Ti dopředu děkuji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 27. 2. 2017 23:40

eiben: Diskutovanou TV mám a FastScan od Skylinku na ní jede. Sám tuto funkci sice nevyužívám, ale vyzkoušel jsem ji.
viewtopic.php?f=1703&t=1258922&hilit=Fast
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků