TV SONY KDL-65W859CBAEP

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kali_kluk 6. 2. 2017 15:40

Ahoj, řeším teď podobné dilema s nákupem nové TV.
Do teď mám Philips 40" kupovanou před téměř 7 lety, která stále skvěle slouží, ale už mi je malá.
Takže jsem se rozhodl, že koupím 65" a chci 4K do 40 000Kč. Hledám a porovnávám parametry už více než 2 měsíce a nejsem schopen se rozhodnout, protože se dozvídám stále víc a víc informací o tom co je pouze marketingový tah a co je reálné u prodávaných TV. Jsem rád, že jsem narazil na toto fórum a věřím, že mi zde přítomní chytří pánové poradí. Už jsem se dokonce rozhodl, že to bude nakonec 55", ale přítelkyně se do toho vložila, že chce maxi bednu, takže jsem si trochu naběhl.
Co od TV očekávám:
- já na TV klasicky vůbec nekoukám, ale používám jí k propojení s ntb a pouštím skrz to filmy, videa atp.
- hraju na ní na PS4
- chci aby měla wifi a slušně rychlé OS, jsem rozmazlený z Jablek, která frčí
- pro přítelku je nutné akorát to, že si zaplatí nějaké programy a bude si moci zlepšovat AJ/NJ
- aby měla jack/bt na bedničky nebo jestli je to možné pak řešit jinak než připojením skrz klasický aux

Vzdálenost od gauče je necelé 4m ke zdi kde TV bude.
Pochopil jsem, že tedy 4K asi nemá žádný smysl v této cenové relaci a navíc bych tedy mohl očekávat i 3D za menší peníz. Ne, že bych tomu holdoval, ale možná to nebude od věci jednou za čas.

Vidím tu ty dva zmíněné typy, ale přeci jen už máme únor 2017 a nevím co se mohlo změnit.

Předem velice děkuji za názory a rady.
Naposledy upravil MgX dne 28. 2. 2017 21:27, celkově upraveno 1
Důvod: Odděleno do samostatného vlákna.
kali_kluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 2. 2017 16:29

Nezmenilo sa vôbec nič, stale plati toto, akurat ten Sony trošku podražel:

Ryan Giggs píše:Za 30000,- nemusiš mať lowend. UHD u ps4 aj tak nevyužiješ, rozumnejšia voľba s lepšim obrazom bude FHD. Samsung UE65J6292 alebo Sony Bravia KDL-65W859C. Stoja bez koruny 30 tisic.

Plus ešte sa da zohnať Panasonic TX-65CS620E, len je to už len v jednom shope a ta cena je trošku nadhodnotena. Ale možno by sa dala vyjednať nejaka zľava.

Analogovy audio vystup (to plati aj pre sluchadlovy) už dnes nema každy TV, da sa to riešiť prevodnikom za par stoviek.

Na rychlosť prostredia ako u telefonov/tabletov zabudni.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kali_kluk 8. 2. 2017 12:01

Díky moc, tak jsem objednal tu Sonku.
Přeci jen mi přišlo vhodnější mít k PSku Sony TV kvůli lepší kompatibilitě.
Dokonce se mi podařilo ji sehnat na mall.cz rozbalenou za necelých 31K což po vrácení DPH není žádná extra darda. Ještě jednou díky moc a jsem rád, že se mi podařilo narazit na toto fórum.
kali_kluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 8. 2. 2017 23:15

Hlavně po zapojení nic neřeš a jako první věc udělej aktualizaci na nejnovější dostupný software. Pak to celé vyresetuj - obnov přepravní hodnoty komplet všeho a teprve pak si nastavuj, laď a hraj.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kali_kluk 13. 2. 2017 15:32

Aktuální SW tam už byl nebo se mi stáhl při prvním zapnutí. Zkoušel jsem aktualizovat a napsalo, že je tam nejnovější. Nějak moc jsem tam toho neladil. Spíš jsem připojil nějaká zařízení jako skrz HDMI (PS4), kabelovku, nějaký BT zařízení atd., přihlásil ke Googlu a používám. Na nějaké hraní s barvama atd. mě moc neužije, ty předvolené mi přijdou ok. Zážitek je super, jak z filmů tak z hraní. Přítelkyně je nadšená a ještě víc nadšená, že jsem si místo motorky koupil ke 30. TV a jediné kde se mohu rozbít je ve hře na PSku :) Teď ještě pořídit držák a zavěsit jí na zeď.
kali_kluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kali_kluk 16. 2. 2017 14:44

Jo pardon, ty ses vyjadřoval k Hisensu.
To je tedy na někoho jiného já šel do Sony :)
kali_kluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 2. 2017 22:52

kali_kluk píše:Jo pardon, ty ses vyjadřoval k Hisensu.
To je tedy na někoho jiného já šel do Sony :)

Ano, promiň - je to má chyba. Nevšiml jsem si, že máš Sony. Jak toho za den přečtu šíleně moc, a poměrně dost napíšu, tak se občas stane. Z druhé strany podobné info jistě nezaškodí pro další případné majitele televizoru. Jde o to, že někdy telka píše software aktuální, přičemž to není pravda.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kali_kluk 28. 2. 2017 14:01

Ahoj, tak se vracím se zkušenostmi s TV SONY KDL-65W859CBAEP a musím říci, že po prvotním nadšení přichází i zklamání. Pokud TV šlape je to paráda, všechno krásný, čistý, zvuk OK atd.
Jenže TV velmi často nešlape jak má. Např. jí zapneme a nelze přepínam programy, žádné funkce nejdou ovládat a TV je jakoby totálně zaseknutá. Pomačkal jsem všechno co šlo, hledal v návodu i na internetu a prostě nic. Jediné kam se dalo dostat bylo HOME a projíždět si tam nějaké funkce, ale odezva byla stejně pomalá a při následném přepnutí na TV sice bežěl zvuk, ale obraz byl šedý. Při vypnutí zhasla obrazovka, ale zvuk jel dál. Po hodině nervů se mi podařilo tlačítky na TV udělat nějaký restart a TV zas oživla. Tohle se stává daleko častěji přítelkyni než mě, protože já jedu všechno skrz HDMI kabel, připojím Maca a PS4, klasická TV jde mimo mě a funkce na ní nějak nepoužívám. Jenže dnes ráno byl zase nový problém. Přítelkyně má TV nastavenou tak aby se zapla když stává což je v 5:45 a za hodinu při jejím odchodu se vypla. Takže se dnes sice zapla, ukazovala na jakém je programu, ale nešel zvuk ani obraz. Při přepnutí žádná reakce a při přepnutí na nějaké HDMI též bez reakce. Když jsem vstal já a zapl jí znovu vše zůstalo v tomto stavu. Následně jsem udělal restart a vše zas fungovalo tak uvidím co mě čeká po příchodu domu. Nicméně další věc je to, že normálně fárala skrz wifi a najednou nebyla schopna tu wifi ani najít a internet na ní nešel. Tohle naštěstí vyřešil taky ten restart. Musím se přiznat, že jsem očekával pomalejší odezvu na funkce, ale tohle je peklo. Osobně si nemyslím, že je něco špatně s TV, ale myslím, že to dělá SW. Nemá někdo radu co s tím dělat nebo podobnou zkušenost? Díky moc.
kali_kluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 28. 2. 2017 18:39

Obnova továrního nastavení...? ;-)
Skoro si říkám, že by tohle zasluhovalo vlastní vlákno, protože to s HiSense nemá nic společného.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 28. 2. 2017 21:28

Zasluhovalo. Máš pravdu. Právě proto chci, aby si vždycky člověk založil při výběru své vlákno... pokud se tedy neptá na zcela a totálně stejnou věc, nebo obecnou věc, která se řeší v příslušném threadu.

Pak to dopadá přesně takhle... nepřehledně.

Vlákno jsem tedy oddělil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kali_kluk 1. 3. 2017 18:56

Zatím to valí, ale příště zkusím ještě to továrko jestli to začne zas.
Jinak se omlouvám, že jsem stále psal do příspěvku k Hisense a díky za vytvoření nového vlákna.
Jsem strašná lama na foréch :)
kali_kluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kali_kluk 16. 3. 2017 10:55

Zdravím pánové, jaksi jsem se rozešel s přítelkyní a mou novou TV si nechala ona. Samozřejmě mi jí zaplatila a já se vrátil do svého malého bytečku kde na mě čekala má 7 let stará malá 40 palcová TV Philips, kterou tedy nahradím za větší model. Má pozorovací vzdáloenost zde je asi 2 - 2,5 metru a vlastnosti chci stále stejné jen nemusím řešit klasické TV programy. Takže hlavní je aby se na ní dobře pařilo PS4, dalo se koukat pěkně na filmy, připojila se k internetu atd. v podstatě to co splňovala ta obří Sonka z tohoto vlákna. Nevím, jaký přesný a menší model by odpovídal přesně této. Předpokládám, že velikost bude 50 - 55 palců na tuto pozorovací vzdálenost? No a tentokrát za ní nechci dát přes 30K, ale spíš bych se rád vešel do 20K. Mohu poprosit opět o radu? Asi dávám elektroprůmyslu vydělat víc než si zalouží, ale co se dá dělat :) Díky moc
kali_kluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cujou2 16. 3. 2017 12:25

Ahoj.

Chci se zeptat jak to vypadá s TV.

Chci si ji právě pořídit a nevím jestli jít do ní kvůli software a celkově obrazu l (četl jsem že pozorovací úhly nic moc, jsem zvyklý z plazmy na perfektní, ale bude se dívat jen z úzkého úhlu tak by to nemuselo vadit snad.
Měl jsem plazmu Samsung PS60e6500, kterou mi rozbili. Hledám náhradu, nevím ale trochu si myslím že na tu plazmu obrazově nebude mít žádná telka do 30tis. Nebo se mýlím? Jde mi hlavně o černou barvu/kontrast.
Nebo jít do 4K ? To je ale asi blbost. Dívám se z cca 3m.
Naposledy upravil cujou2 dne 16. 3. 2017 12:40, celkově upraveno 1
cujou2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kali_kluk 16. 3. 2017 12:35

Za mě, pozorovací úhly fakt dobré nejsou. Na Philipsce co mám 7 let jsou o hodně lepší.
Ale to není něco z čeho by měl člověk asi brečet, nebo aspoň já z koupelny na TV nekoukám.
Ten SW není extra fast, ale to beru, přeci jen je to obrovský tablet s mini výkonem. Obraz jinak super na hraní a celkově bych jí dal hodnocení 80%. 4K jsem chtěl taky, ale po nalezení tohoto fóra a zjištění, jak to s tím 4K vlastně je jsem ustoupil.
kali_kluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cujou2 16. 3. 2017 12:41

No ještě zvažuji Philips 55PFK6510/12 ale menší úhlopříčka, taky zasekaná asi, ale o 12tis levnější což není málo.....
cujou2
Kolemjdoucí

Další stránka