Ambilight - zkušenosti

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 14. 10. 2020 14:30

Je třeba si říct, co umí reálný integrovaný Ambilight v TV Philips.

-svítí jako lampička s pevnou/postupně se měnící barvou i při vypnutém TV
-svítí pevně jednou uživatelem navolenou barvou, kdy barvy lze přizpůsobit barvě stěny za TV, při chodu televize
-svítí barevně v návaznosti na konkrétní scénu v TV a to jak při sledování interního tuneru v TV, tak externího přehrávače
-světlem může navázat na další řešení Philips Hue, tj. žárovky v domě
atd.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luvadcz 14. 10. 2020 18:08

@martas38
K funkci nepotřebuje Android. Já to používám pod Coreelec. Připojí se přes Hyperion.

@MgX
- svítit jako lampička s pevnou/postupně se měnící barvou i při vypnutém TV - umí
- svítit pevně jednou uživatelem navolenou barvou při chodu televize - umí
-svítí barevně v návaznosti na konkrétní scénu v TV a to jak při sledování interního tuneru v TV, tak externího přehrávače - neumí.
Umí svítit pouze podle toho co pouštíš v Kodi.
-světlem může navázat na další řešení Philips Hue, tj. žárovky v domě - to asi taky neumí (nevím jistě, nezkoumal jsem)

@kmara
připojení do AndroidTV nevím jestli funguje, zkus googlit
luvadcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 14. 10. 2020 18:19

luvadcz: můžeš to nějak rozvést co je k tomu potřeba, co to umí? Já právě našel jen nějaký čínský sady, kde píšou že to jede jen s Androidem a vysloveně to nejede s LG a Samsung
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Spacer 14. 10. 2020 19:38

Tak Philips ponúkol Ambilight pre akýkoľvek TV 55", 65" ...
Philips HUE gradient lightstrip + HUE HDMI sync box.

Len bohužiaľ za cenu, čo sa už oplatí kúpiť radšej TV. :-)
Spacer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luvadcz 15. 10. 2020 14:16

@martas38 Konkrétně jsem objednával tuhle sadu: https://www.aliexpress.com/item/32957578028.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d7dqD53 Připojenou ji mám do přehrávače (krabičky), který jede pod Coreelec. V Kodi nainstaluješ doplněk Hyperion.NG, nastavíš a funguješ. Pak si můžeš ještě ledky ovládat pomocí appky v mobilu, pokud bys chtěl jenom nějaké jednobarevné podsvícení, efekty... mimo film.
luvadcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kmara 28. 11. 2020 09:28

Zdravím, došel mi kit s ambilightem z Číny a potřeboval bych prosím poradit. Mám to zapojené v android tv. Stahnul jsem aplikaci android ambilight aplikace. Nastavím si třeba single color a a poté samozřejmě chci, aby se to zapínalo a vypinalo s tv, ale nějak to nejde.
Vypnutí teda funguje, ale při zapnutí tv nic. Starts on boot mám na ON. Může prosím někdo poradit? Děkuji
kmara
Junior

Odeslat příspěvekod Meridius 3. 9. 2021 07:02

Zdravím, stojím před problémem. Rozhodli jsme se poněkud přestavět obyvák. Bohužel jsem zjistili, že bílá stěna, která byla nachystaná na TV nám dle rozmístění nábytku úplně nevyhovuje, takže TV půjde na jinou. A teď...bohužel nechci mít plandající kabely směrem od TV a řeším jak to udělat. Jedním z řešení je, že za TV stěnu obložím např. šutrem. A teď, TV máme philips s ambilightem a nechci se jej úplně vzdát. Má tu někdo stěnu něčím obloženou, ideálně šutrem, dřevem...nedovedu si představit, jestli to ambilightu bude vadit nebo ne.
Meridius
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luvadcz 3. 9. 2021 14:08

@Meridius Taky mám za TV kámen (světle šedý) a ambilightu to vůbec nevadí.
luvadcz
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků