Pořízení TV: FullHD a 100Hz panel jako ohrožený druh?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 4. 2017 19:44

Snowhill píše: Designově se mi nejvíc líbí Sony, ale to je prý skládačka, kde panel je prý stejně od Samsungu.

Sony panely od Samsungu nepouziva. Maximalne v malych uhloprieckach. Skladacka je kazdy TV, ani LG ci Samsung ktori ako jedini z velkych vyrobcov vyrabaju aj panely, nemaju v kazdom modeli resp. uhlopriecke svoje vlastne. Pouzivaju aj panely inych vyrobcov.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod patejrik 13. 4. 2017 20:54

A koho používá? Sám i servisák od Sony mi řekl, že v těch W755 byly většinou Samsung panely.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 4. 2017 06:52

Tam su AUO. Zatial vsetky varianty co sa kde vyskytli v recenzii W7C a W8C, aj co som ja videl, bol vsade panel od AUO. V drvivej vacsine modelov (90+%) od Sony s VA je AUO. To je ich hlavny partner a dodavatel. Ano, je mozne ze ked vypadne nejaka dodavka, alebo im dojdu, tak v nejakej sarzi sa mozu vyskytnut ine, no o tom Samsungu, je to nova informacia. Ale urcite nie je vo vacsine W755, to je nezmysel
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod patejrik 14. 4. 2017 09:32

Možná myslel nějaký poslední série W755. Každopádně děkuji za info =)
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod trent 14. 4. 2017 13:36

Nakonec, čemu by mělo vadit, že je televize skládačka? I auto je skládačka a nikdo se nad tím nepozastavuje.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod michell-89 16. 4. 2017 21:16

Mírně jsem pokročil v průzkumu a úvahách a dopracoval jsem se k tomu, že:
- Sony má hodně kritizovaný OS (rychlost a stabilita).
- Phillips je problémový.
- Panasonic nemá DVB-T2 se správným kodekem.

To mě nechává s dvěma reálnými variantami:

1) Do třetice všeho dobrého koupit UE50J6282 a doufat, že třetí kus už opravdu bude v pořádku.
2) Koupit nějakou novou 4K (a tady zatím netuším co, je to pro mě zatím neznámá kategorie).

K variantě č. 2 bych si chtěl validovat svůj názor se zkušenějšími: Má smysl teď kupovat 4K telvizi, když v dohledné době (řekněme např. min. 5 let) pro ni nebudu mít obsah ve 4K? Televizní vysílání je SD nebo max. HD. Filmy a seriály max. ve FullHD (vyšší kvalitu nestahuju/nekupuju). Playstation taky nic (když nepočítám nejnovější verzi - ale upřímně, kvuli TV nebudu měnit jinou komponentu, která ještě technicky ani morálně nezastarala). Lze očekávat, že když budou všude 4K TV tak to zvýší tlak na dostupnost obsahu ve 4K, jasně. Ale to bude nějakou dobu trvat než bude 4K obsah obdobně rozšířený jako dnes HD nebo FullHD.

Tj. otázka zní: Jak reálně dnešní 4K televize řeši práci s nižším rozlišením na vstupu? Lze pak na výstup koukat? Nehodlám se dostat do situace, kdy si za X tisíc (nebo spíš desítek tisíc) koupím super moderní TV a pak se mi bude děda smát s jeho letitou vykopávkou - a ještě k tomu oprávně.

Děkuju za názor.
michell-89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 4. 2017 07:14

1. nejde o to ci vyuzijes 4k, ide o to ze za cenu tych FHD to bude obrazovo podstatne horsi tv. Jedine ze prihodis tak dvojnasobok.
2. na vyuzitie (aj pri 4k zdroji) potrebjjes sediet podstatne blizsie, alebo vacsiu uhlopriecku
3. OS v UHD televizoroch su uplne rovnake ako u FHD
4. niektore negativa OS sa niekedy zbytocne a prehnane demonizuju, resp. odvijaju od konkretnej verzie os, v dalsej uz platit nemusia
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 19. 4. 2017 01:09

michell-89 píše:K variantě č. 2 bych si chtěl validovat svůj názor se zkušenějšími: Má smysl teď kupovat 4K telvizi, když v dohledné době (řekněme např. min. 5 let) pro ni nebudu mít obsah ve 4K?

Jak reálně dnešní 4K televize řeši práci s nižším rozlišením na vstupu? Lze pak na výstup koukat? Nehodlám se dostat do situace, kdy si za X tisíc (nebo spíš desítek tisíc) koupím super moderní TV a pak se mi bude děda smát s jeho letitou vykopávkou - a ještě k tomu oprávně.

Rad bych se taky pripojil k zadosti o podrobnejsi odpoved. Aktualne mam dilema, zda si poridit jednu z poslednich dostupnych FHD se 100Hz panelem anebo proste jeste pockat a smirit se s tim, ze za rok si uz koupim jen 4K televizi, protoze jine v nabidce uz pravdepodobne holt nebudou. Nejsem rozhodne v situaci, kdy bych novou televizi za kazdou cenu potreboval anebo mel nadbytek penez a mohl si tu FHD TV koupit jen z duvodu, ze jsem se rano probudil a rekl si, ze dnes upgraduju obyvak. To rozhodne ne. Spise se na to divam jako na investici do budoucna. Proto by me take zajimalo, zda bude nejak vyrazne poznat, kdyz si v budoucnu koupim 4K TV, ale krmit ji budu pouze SD/HD vysilanim z anteny, PS4 hrami a FHD filmy (4K tak maximalne Netflix)? Bude to na kvalite obrazu vyrazne poznat anebo jsou 4K televize "chytre" a zobrazi FHD proste jako FHD bez znamky ztraty kvality? Jen jeste dodam, ze uhlopricku planuji 55" a koukat na to budu z 2-3 metru. Je mi samozrejme jasne, ze za lepsi 4K bych si musel oproti FHD (aktualne 18k za Samsung J6282) priplatit.

Omlouvam se, ze se mozna ptam tak hloupe, ale v okoli nikoho se 4K TV nemam, abych si to nejak dukladne overil. Diky za pripadnou odpoved ;-)
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 4. 2017 07:16

Kedze mas J6282, tak mas jeden z poslednych 100 Hz FHD. Neviem aky novsi by si chcel.
Rozdiel na UHD medzi nativnym 4k a FHD samozrejme vidiet je. Ked tam chyba obrazova informacia, ten tv si ju z prsta nevycuca.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 19. 4. 2017 08:48

Ja ho nemam. Pouze premyslim, ze bych ho koupil prave.
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 4. 2017 09:23

Aha, tak.
Ono to je vzdy tazke rozhodovanie. Nikto nevie co bude o rok, dva. Takze nejake rozumne odporucanie ci kupit teraz alebo o dva roky nie je.
Kazdopadne ak sa bavime o aktualnej situacii, tak tie FHD su najlepsia kupa. A vsetko nasvedcuje tomu ze aj oproti nadchadzajucim modelom 2017.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod michell-89 21. 4. 2017 23:13

Abych za sebe toto téma uzavřel: potřetí jsem koupil samsung ue50j6282 a tentokrát se (snad) konečně zadařilo. Vše vypadá v pořádku a TV ani netrpí žádnými vyraznymi neduhy, které jsem popisoval v uvodnim prispevku.

Takze za me snad na dlouhou dobu vyreseno.

Děkuju za pomoc!
michell-89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Snowhill 24. 4. 2017 08:46

Má ten 50J6282 3.5 jack a 100Hz panel?
Snowhill
Junior

Odeslat příspěvekod baallu 24. 4. 2017 09:38

Ano má...
baallu
Junior

Odeslat příspěvekod Snowhill 25. 4. 2017 19:02

Tak chlapi, tento týden mi přivezou 50J6282, tak jsem zvědavej, jestli narazím na dobrej kus.
Snowhill
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka