SONY X930E nebo LG OLEDB7

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lucas_F 4. 4. 2017 16:52

Přemýšlím o prodeji stávajícího Samsungu KS7002 a pořízení buď Sony X930E(až spadne pod 70k) nebo LG B7 - bavím se o 55".
Než mě předem ukamenujete, převážně jsem na TV přes den, kde sleduji hodně HDR obsah(Netflix,Amazon, blu rays), pak využívám PS4 PRO - také často HDR. Proto mám v hledáčku X930E kvůli jasu v HDR, který je o level jinde. Je mi jasné, že na noční filmování,Sony nikdy nebude mít černou jak oled, color gamut také trochu jinde, nicméně musím říct, že barevný podání Sony mě vždy bavilo. LG by mělo letos mít o něco vyšší jas, nicméně si nejsem jist,že na HDR přes den to bude dost (cca 800cd/m vs 1400 v highlightech). Další věc je image retention u LG, kterého se bojím, vzhledem k mým častým stoplým menu různě v aplikacích, jsem na to dost citlivej a pochybuji, že s tím mohlo LG provést na tento rok nějaký progress...
Vaše názory, případně tipy?
Díky předem!

+ rád bych, aby vydržela nějakou dobu, je třeba řešit do budoucna absenci hdmi 2.1(standart u tv asi v 2018/19), ve smyslu dynamických hdr metadat, když Dolby vision je posílá přes stávající hdmi?
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 4. 2017 17:23

A jaký důvod přesně u Tebe panuje, abys byl nucen prodat Sama a koupit cokoliv jiného. Co Ty přesně vnímáš, jakožto nedostatek současného řešení, které Tě nutí k výměně?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lucas_F 4. 4. 2017 18:08

To je věc další, nejsem si úplně jist tím celým, protože celkově na edge lit mi přijde skvělý, krom lokál.ztmívání, ale primárně přes den je HDR na mě tmavé a rád bych se Sama "zbavil", dokud má dobrou tržní hodnotu a pořídil něco na delší dobu, měl jsem předtím pár let Sony a asi jsem si zvykl na jejich obraz, ale B7 mě také zajímá(naživo jsem ještě neviděl) + viděl jsem vedle sebe Netflix obsah v DV a HDR10 a pro mě je tam určitý rozdíl, nicméně ne markantní.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod double82 4. 4. 2017 18:48

Ja by som na tvojom mieste mozno kupil 65´´sony xd93 . Ja ju mam je to minulorocny model a teraz ma dobru cenu pod 70tis. a o 10´´ viacej . V zobrazeni HDR jedna z top. Ale co sa tyka ciernej tak je to edge takze musis ratat ze na OLED sa to nechyta. Ale ak hovoris ze pozeras cez den tak ber radsej tu SONY
double82
Junior

Odeslat příspěvekod patejrik 4. 4. 2017 20:28

Mám v práci možnost vidět XE93 vedle XD93 a ten rozdíl je dost velkej. Jak v barvách tak v jasu. Co se týče HDR, tak v prostředí obchodu vypadalo na XE93 lépe. Obraz byl celkově jasnější a vypadal ostřejší.

Jinak B7 je obrazově řekl bych stejná telka jako B6, akorát má navíc 3D. Jinak jak jsi psal, počítej s horší černou a pokud budeš mít na černém podkladu něco výrazného (bílé titulky apod.), mají okolo sebe takový opar. Pořád to je edge led, ale je to lepší než u KS7002. No a jinak si budeš muset zvyknou na Android, který se občas chová jako manželka :) Nikdy nevíš, kdy tě překvapí nějakým nesmyslem :) Pokud si na tohle zvykneš, Android v kombinaci s Kodi je bezva věc :)
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas_F 4. 4. 2017 20:41

Také mi přišlo XE obrazem dál než XD z min. roku. S Androidem počítám :-D , ačkoliv to bude proti Tizenu asi šok (pokud bych šel do Sony), no nicméně jsem četl, že Android na XE má zatím snad nejlepší odezvu. Ta B7 by měla mít hlavně o 25% víc jasu, než B6. Jinak titulky jsem právě řešil, na Netflixu skvěle funguje nastavit černej background dát je semitransparent, aby nezářily. Budu kupovat teď Panasonic UB-700 nebo 400, kde by mělo jít taky korigovat jas titulků a posouvat v obraze(aby nebyly v černejch pruzích u filmů).
Díky za tip, jsem z Prahy, ale víkend jedu na Šumavu, tak možná navštívím.
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod patejrik 4. 4. 2017 20:52

S XE jsem si hrál nějakou chvilku a odezva dost slušná :) Jinak na Zličíně v EW by taky měla být, ale v Olympii v Plzni je 100% vedle XD93. Jediný čeho jsme si všimli je, že když je TV v obchodním módu (čti totálně přepálený obraz), stává se u filmů točených v 16:9 při pohledu na TV shora, že malinko prosvítají ty černé pruhy. B7 není vůbec špatná TV, jen mě osobně odrazuje oproti XE93 horší bílá, menší jas a nefunkční FastScan pro Skylink na DVB-S (problém všech LG). Naopak je pravdou, že v HDR vypadá OLEDka v hodně tmavý místnosti perfektně a asi i o trošku lépe než Sony. Za normálního dne je na tom ale hůř na jakémkoliv signálu.

Oproti Tizenu bude Android 100% šok. Není tak blbuvzdorný jako Tizen, ale pokud se s tím naučíš, nastavíš si tam asi tak o bambilion víc věcí než na Tizenu a tich aplikací je tam taky daleko víc. Výhoda je, že se dají instalovat z USB a jako jediný systém obsahuje klasický file explorer. Takže připojit NAS přes IP adresu (ne Plex) není problém :) Další výhoda jak jsem psal je Kodi :) Jo a flash disk se dá přiřadit jako vnitřní úložiště pokud by ti nestačilo 8GB v TV.

EDIT: podívej se na youtube. Je tam spoustu videí, kde se XD93 srovnává třeba s KS9000 (Sam je lepší) nebo s OLED apod. Dá se tam z toho i něco vykoukat :) S XE93 jsem zatím nic nenašel.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas_F 4. 4. 2017 21:20

To je příjemný s tim flash diskem!
já našel toto: https://www.youtube.com/watch?v=j6m_HrdCPks&t

jinak jsem poprosil jednoho člověk, aby mi nahrál "blooming" titulků na černym pozadí:

https://www.youtube.com/watch?v=BqEN6GU2j5Y
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod patejrik 4. 4. 2017 21:47

Ten Sam taky nevypadá vůbec špatně :) Jinak titulky docela v pohodě. Já to viděl třeba u reklamy na LG, kde je jejich větší logo uprostřed černý obrazovky a nic jiného tam není. Nebo to občas bylo vidět na Las Vegas Sony demu.

Jinak jsem v týdnu viděl QLED a vypadá taky moc pěkně. Až budu v práci, musím si s tím trošku pohrát, pustit nějaký videa a dát si jí vedle XE93. Co mi překvapilo je, že OneConnect je asi tak 4x větší než z roku 2016 a má vlastní napájení :D
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Lucas_F 4. 4. 2017 22:13

ty velký qled flagshipy budou asi top, ale q7 nástupce toho co mám, má rapidně sníženej jas, což je zvláštní, ale barvy top..na ten one connect jsem koukal to je haluza :-D
Sony má skvělej ten gradient barev, minimální banding
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod patejrik 4. 4. 2017 22:21

No ono Q7 není nástupce toho co máš ;) QLED je nová kategorie a nástupce KS7002 je MU7002. Je pravda ale, že ten jas je u půlku menší ale MU7000 má vyšší statický kontrast takže ve finále si myslím, že se ten rozdíl alespoň částečně vyrovná.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 5. 4. 2017 09:54

B7>B6>vsetko ostatne :)
qled su fail http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q7f
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patejrik 5. 4. 2017 10:08

Ten Local Dimming je teda fakt průser :-D a pozorovací úhly se daly čekat. Jinak mi to nepřijde zas tak špatný. Teda za tu cenu to špatný je. Až to bude stát 40k, tak bych řekl, že to bude odpovídající.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod double82 5. 4. 2017 10:50

No neviem pozri si HDR Peak Brightness a porovnaj si to so Sony. Inak 55´´ minulorocny model XD93 stojí do 45000CZK. Ceny X930E su asi o 6000 vyssie ako to boli pri záhajení minuloročných modelov. Tak neviem ci cena tohtortocnych modelov klesne až tak ako maju teraz minuloročne. Ale je pravda ze tie tohtorocne su na novom procesore a maju podla meriania vacsiu svietivost a lepsi local dimming. Ale ono to je tak ze vzdy tie novsie by mali byt o nieco lepsie. naviac co sa tyka svietivosti tak to bude teraz hlavny marketingový tah kedze sa dá ist az do 4000nitov. Je to aj hlavny argument LED vs OLED
double82
Junior

Odeslat příspěvekod patejrik 5. 4. 2017 10:57

No letošní XE má daleko větší svítivost než XD a dopočet se mi zdá lepší. Dimming je lepší. Mám ty TV vedle sebe, takže porovnání mám.

Peak je u Sam horší no. V tom Sony je většinou daleko lepší. Viz. ZD9 :)
patejrik
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků