Samsung LE40B541 - prázdný seznam zdrojů

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod packy 11. 4. 2017 08:08

Ahoj,
mám doma televizi Samsung LE40B541 jako "monitor" na přehrávání filmů. Vyhovuje mi (velikost, fulHD, bílá O:-) ). Včera mi z ničeho-nic zmizely všechny vstupy ze seznamu "Source". Mám tam na výběr jen "TV" - což je pěkně na houby, když nepřipojím počítač.
Zkoušel jsem factory reset, přehrát firmware, různé kabely a různé zdoje signálu ... ale prostě nic. Dřív to ukazovalo i neaktivní vstupy "šedivě".
Odebírá se TV do křemíkového nebe, nebo prostě dělám něco špatně???
Předem díky za každý tip.
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod packy 11. 4. 2017 18:45

No tak kdyby to někoho zajímalo, tak jsem problém vyřešil. Zkusil jsem donést DVD přehrávač ze sklepa (ten se v TV aktivoval hned při zapnutí - resp. se aktivovalo SCART rozhraní) a ejhle, fungovalo to ... i když zdroje v seznamu žádné.
Procházel jsem servisní menu - zapnul jsem funkci HOTEL a nastavil, aby se po zapnutí vybral vstup PC ... a hle, funguje to a všechny zdroje opět v seznamu. Je tam sice několik omezení, ale nevadí ... nicméně po vypnutí hotel módu vše funguje normálně.
Takže hurááá. Přemýšlím, čím k té SW chybě mohlo dojít - že by moje malá dcera namačkala nějakou kombinaci tlačítek na ovladači???
Na jednu stranu jsem se začínal těšit na novou TV, ale čím déle tato vydří, tím lepší si později koupíme ;-D
Packy
Geomatika for ever...
packy
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 12. 4. 2017 17:39

Děkujeme za zajímavou informaci.

Také by mě zajímalo, zda se něco děje s TV, nebo to byl ojedinělý výpadek...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor