Smart TV kolem 40" za cca 12k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bartyx 12. 4. 2017 08:48

Ahoj.
Poradíte mi prosím s výběrem TV do menšího pokoje, kolem 40". Mám momentálně 32" hloupou, ale nestačí mi velikostí a funkcemi.
Chtěl bych solidní obraz, většinou sleduji večer. Stačí fullHD. Požaduji dobrou podporu formátů pro přehrávání, h.265 se hodí. Systém neřeším, ale potřebuji podporu Netflixu. Wifi samozřejmostí, kabel už dnes nenatáhnu. Bude ve stejné místnosti jako kvalitní Mikrotik router, takže se signálem problém nebude.
Většina bude sledování z DVB-T, pak filmy ve fullHD přes externí disk, nebo přes DLNA a nakonec Netflix ve fullHD.
Nepotřebuji 3D a asi ani UHD, ale pokud myslíte, že už má smysl v téhle velikosti, tak se nebráním.
Nepreferuji žádnou značku. Ambilight by byl příjemným bonusem, protože mám kolem docela dost prostoru a bílou zeď.
Rozpočet nejlépe max +1500,-
Předem děkuji za všechny rady.
Bartyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 12. 4. 2017 13:01

viewtopic.php?f=1703&t=1262213
Vlákno kousek pod tím tvým. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bartyx 12. 4. 2017 14:40

Viděl jsem, nicméně tam moc informací není. Ten Panasonic 40DS630E není nikde v prodeji a nic dalšího v mé ceně tam není.
Bartyx
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Bartyx 12. 4. 2017 15:25

Děkuji, ale ještě se prosím mkrněte na to, jak ji mají kde skladem ;)
Bylo by možné doporučit něco jiného? Mě jde o to, že se v tom nevyznám. Před lety jsem si koupil Samsung televizi a dnes jsem velmi nespokojen s obrazem z DVB-T, který je takový nevýrazný. Proto jsem tady, abych se poradil a neudělal znovu chybu.

EDIT: Například teď koukám na LG a absolutně nevím, jaký je rozdíl mezi LG 43LH6047 a LG 43LH615V kromě těch 2000 v ceně :) Je to dobrá volba?
Bartyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 4. 2017 15:44

Niektore obchody ju tam skladom maju. Nechapem, kde je problem?

Ten Panasonic je po obrazovej stranke to najlepšie čo je v tej cene na trhu. Je to posledny 100 Hz model v 40". Jedine potom priplatiť za ten Sony spominany v odkaze.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bartyx 12. 4. 2017 15:47

Má ho skladem jen ten K24, ten vůbec neznám, rád bych obchod, se kterým mám zkušenosti. TSBohemia mi řekli, že neví přesně, jestli ještě bude a ostatní ho nemají. Ani ofiko Pana obchod. Podle mě jsou to jen doprodeje. Možná bych ji někde sehnal v kamenném, ale to bych musel obvolat. Zkusím.
Ty LG, které jsem nahodil v EDITu mají taky 100Hz a stojí podobné peníze. Ty nejsou vhodné?
Bartyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 4. 2017 16:04

K24 su Poliaci, je to spoľahlivy a prevereny obchod.
Tie LG nemaju 100 Hz panel. LG tak trochu "klame", uvadzaju parametre svojej technologie, nie frekvencie panela. Je to bežny 50 Hz televizor.

Čo znamena je vhodny? Vhodny je každy TV, otazka je len ake naroky maš a v akej kvalite ho chceš mať.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bartyx 12. 4. 2017 16:11

Děkuji. Právě proto jsem tady, vůbec jsem netušil, že výrobce může uvést 100Hz a nemít 100Hz.
Já jsem v tom právě docela ztracen.
Bartyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 12. 4. 2017 21:07

Ohledně obchodů a skladových zásob je to tak, že všechny ty tipy, co zde dostaneš, jsou všechno doprodeje.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bartyx 12. 4. 2017 21:13

trent píše:Ohledně obchodů a skladových zásob je to tak, že všechny ty tipy, co zde dostaneš, jsou všechno doprodeje.


Dá se to pochopil tak, že se dnes už nedá koupit dobrá TV za tyhle peníze?
Bartyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 12. 4. 2017 21:16

A v téhle úhlopříčce.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 13. 4. 2017 05:07

Dobrá TV za 12 tisíc?A špičkovou by jsi chtěl za 15?
Kam na ty ceny chodíte?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 4. 2017 05:54

Hlavne je otazka, co je to dobry TV. To je dost abstraktny pojem. Pre niekoho moze byt dobry TV aj za 12000,-, to zas nie ze nie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bartyx 13. 4. 2017 06:59

Já nevím, prostě abych nekoupil vyloženě ***** telku. Možná tedy použít slovo ucházející, nebo nejlepší za ty peníze?

Začínám si myslet, že rada pro mne zní: "V téhle ceně a uhlopříčce je úplně jedno co koupíš".
Pokud to tak je, tak je to jednoduché :)

Ještě se zeptám. Někde v nějakém jiném fóru jsem četl názor, že byť se UHD v takhle malé uhlopříčce nevyplatí, obecně je lepší koupit UHD televizi, protože prý na to, aby zvládla přehrávat tak vysoké rozlišení, bude mít výkonnější procesor a tak bude svižnější celkově. Je to pravda?
Já jsem třeba teď četl na Heurece nějaké uživatelské recenze na tu jednu LG, kterou jsem zmínil a tam si hodně lidi stěžovali na lenost systému. Toho bych se rád vyvaroval, jelikož nejspíš více jak polovinu času strávím v Netflixu a v externím zdroji z disku nebo tak. Na tohle trpí moje současná TV, že mi opravdu trvá snad minutu, než se proklikám z live vysílání do Netflixu díky tomu, že se vše zasekává.
Když už nemám šanci získat výrazně dobrý obraz, mám alespoň šanci získat svižný systém? Já mám zatím osobní zkušenost s tím starým SmartTV systémem od Samsungu. Tizen jsem nikdy neviděl, bratr má LG s magickým ovladačem, ale ten má dražší kategorii, takže tam je to celkem svižné. Android asi za ty peníze nekoupím a Firefox jsem zatím viděl jen na videu.
Bartyx
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků