Samsung UE55KS7002 vs LG OLED55B6J vs LG OLED55E6V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Matrixi 23. 4. 2017 19:09

Zdravím,
už asi rok se rozhoduju mezi tím jakou TV si pořídit a mám 3 favority Samsung UE55KS7002, LG OLED55B6J, LG OLED55E6V.
Rád bych se zeptal na zkušenosti především s B6 (například někdo zmiňoval nejaký fialový filtr ale nic takového jsem ani v obchodě nespozoroval). 7002 si chválí většina a na E6 jsem četl recenzi u Vás. V obchodě mi připadalo, že se obraz OLED trochu seká.
Chci ji hlavně na PS4 PRO, netflix a plánuju si pořídit IPTV snad s dostatkem alespoň HD programu. Input lag je udajně nejlepší na 7002 ale po updatu už ani ty OLED nevychází nějak špatně.

Cenově se aktuálně pohybujou cca:
KS7002 - 33k - http://www.digiboss.cz/samsung-ue55ks7002/d202604
B6 - 53k - https://edigital.cz/led-televizory/lg-o ... tv-p446702
E6 - 73k - https://edigital.cz/led-televizory/lg-o ... tv-p430622

Chápu, že cena odpovída kvalitě ale stojí za to rozdíl cca 20k mezi jednotlivými modely? Například 3D u E6 by mi za to nestál ale nějaký vetší obrazový rozdíl už asi ano.

Děkuji za rady.
Matrixi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lucas_F 23. 4. 2017 19:35

OLED top na noční použití, bez konkurence.
Overall bych šel osobně do KS7000, měl jsem ji, je to skvělej model pro všechno a na gaming top, u OLED hraní bych byl asi nešťastnej z image retention, pokud necháš někde dýl statickej obraz (stoplá hra, menu, etc), tak tam zůstavá retention a pokud seš na to citlivej, nepřehlídneš.
Přes den je OLED trochu vymytej pro mě, takže já bych šel znovu do Samsungu, ale jestli funguješ po večerech hlavně, tak si užiješ kvality oledu velice..
Sony-65AF9, Focal Sib Evo
Lucas_F
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 4. 2017 20:39

Jak pise Lucas - image retention. Stačí nechat 10 minut fotku/stránku webovou/ část stoplé hry, poté přepnout na jiný obraz a sledovat, jak původní obraz zanechá stopu a poté několik minut mizí. OLED 2k17 je na tom oproti 2k16 značně lépe, ale je i značně drazší.
PS4 PRO: highlighty, highlighty, highlighty ...HDR pomud nekoukáš výhradně v naprosté tmě, tak na KS7 to bude mnohem lepší. Nejen hry v HDR, tak i díky input lagu, ale i třeba filmy -stačí stáhnout třeba LUCY ( má to asi 22GB, velice zdařilý rip nějaké digitální kopie, protože UHD Bluray ještě nebyl prolomen, ale i tak je to famózní kvalita na tak malý objem dat. Je to HDR, 10bit UHD -například některé ripy jako Mad Max na 138GB nebo Star wars rogue one na 60GB nejsou zdaleka tak dobré jako ta Lucy.), nebo SULLY stojí za stáhnutí a vyzkoušení. Více detailů v tmavých plochách poskytne KS7.

Nehledě na to, že UE55KS7002 se dá sehnat za 30k (viz nedávná akce OKAY apod.)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 4. 2017 05:39

Retencia moze byt aj na LCD. I ked sanca je mensia.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod gulii 13. 9. 2017 09:54

Chtěl bych se zeptat, když by byla cena víceméně stejná pro LG 55B6 a KS7002/8002 stále byste raději volili Samsung - mám možnost mít oba modely za totožné peníze? Rád bych TV použil i jako externí monitor k notebooku. Tam ten statický obraz je ještě delší dobu. Děkuji moc za Vaši radu.
gulii
Junior