LG49UH668V vs Sony KD-49XD7005 vs KD-49XD8005

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lisak.petrik 26. 4. 2017 21:27

Obracím se s prosbou o radu. Rád bych koupil TV, chtěl jsem si nechat poradit v prodejně a bylo mě doporučena:
LG 49UH668V

Prošel jsem několik recenzí a nezdá se mě to jako šťastná volba. Zkoušel jsem hledat sám a zaujala mě:
Sony KD-49XD7005

Byl jsem pak přímo v Sony a tam mě utvrzovali, že lepší volbou je:
KD-49XD8005
Ta má ale dle recenzí horší pozorovací úhly.

Nejde mě ani o výčet technických parametrů, ty jsem našel na stránkách výrobce..ale jaký je Váš subjektivní názor, popř. měl někdo možnost vidět tuto kategorii TV vedle sebe?

Použití následující: sledování z cca 2,8m, primárně DVBT(2), youtube a filmy ideálně přes síť (DLNA). 4K zdroje zatím moc k dispozici nemám, ale FullHD už se stejně koupit nedá.

Předem díky za doporučení.
lisak.petrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pingu2221 27. 4. 2017 03:18

Ahoj,

ale jo, ještě pořád dá: https://televize.heureka.cz/samsung-ue55j6282/#

Pokud vyloženě nechceš/nepotřebuješ 4k, je tenhle Samsung lepší volba. 100hz panel, větší uhlopříčka, která se Ti na takovou vzdálenost bude hodit a v neposlední řade oproti sony ještě ušetříš. Nejlevnější doporučeníhodná 4k TV je Samsung K7002 a to jsi už někde u 33-35k. Na levný 4k bych se vykašlal, když můžeš zvolit prověřenou fullHD TV. Nebo pokud chceš zůstat u Sony, ještě seženeš tohle:

https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kdl-55w756c/#
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lisak.petrik 9. 5. 2017 20:21

Tak jsem se nakonec rozhodl pro KD-49XD8005.
Snad jen pár prvních postřehů:
- ovládání domácího kina SONY přes HDMI nefunguje snižování hlasitosti pod úroveň nastavenou při zapnutí. Vše ostatní v rámci Bravia Sync funguje dobře, jen to snižovaní hlasitosti. Řeším to s podporou Sony, ale s ohledem na to, že je kino z roku 2009, tak tam moc šance není. Přitom to samé kino na sousedově rok staré LG funguje.

- barvy ... ať nastavuju jak nastavuju, nedaří se mě najít nějaké pro mě optimální nastavení barev. Nemám bohužel sondu a tak můžu jen přepínat profil, měnit sytost a podobně, ale nedaří se...možná je to přechodem na větší úhlopříčku, možná přepínáním zdrojů (HDMI, youtube ve FullHD a bohužel i klasická DVBT, kde to asi nemá smysl hodnotit).

Zpětně teď uvažuju, jestli by ta LG nebyla lepší varianta. Původně jsem si myslel, že ten LCD panel bude u Sony lepší....máte někdo srovnání v dané cenové kategorii?
lisak.petrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patejrik 9. 5. 2017 22:09

Zkus nějaké nastavení z tohoto:

https://www.avforums.com/review/sony-kd ... view.12081
http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800d/settings

LG by určitě nebyla lepší varianta. Už kvůli IPS RBGW vs. VA Triluminos. A pozrovací úhly máš hroší kvuli VA panelu. XD7005 a ta LG mají IPS - horší černá a bílá barva a panel je pomalejší -> více rozpatlaný pohyb.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod lisak.petrik 9. 5. 2017 22:59

Nevím, jestli je to VA panel. Na sony.cz to nikde nevidím a na rtings u x800d uvádějí, že 49" je už IPS panel, oni testovali 43" variantu s VA.
LG49UH668 ma 100hz vs XD8005 jen 50hz.
Asi by bylo lepší ty TV mít vedle sebe a srovnávat je se stejným zdrojem obrazu než srovnávat podle parametrů katalogu...
lisak.petrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 5. 2017 04:48

XD8005 v 49" ma IPS a ten LG nema 100 Hz. LG urcite nie, ten falosny 4k panel nevie poriadne zobrazit rovnu ciaru.
Vsetky UHD v tejto cenovke maju podpriemerny obraz, tak neviem co si cakal.
Inak ti tu pingu odporucal uplne iny TV, tak ale komu niet rady...
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod indeshit 10. 5. 2017 05:53

Z toho výběru si zvolil relativně dobře. LG UH668 je jedna z nejhorších na trhu. Je to 3k (má RGBW panel s bílými subpixely) a má 50hz. LG lživě udává 100. Zaměňuje jejich TruMotion hodnotu za frekvenci.

http://www.tvtest.pl/lg-55uh668-test/ - prostě televizní dno.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lisak.petrik 10. 5. 2017 08:36

Ryan Giggs píše:XD8005 v 49" ma IPS a ten LG nema 100 Hz. LG urcite nie, ten falosny 4k panel nevie poriadne zobrazit rovnu ciaru.
Vsetky UHD v tejto cenovke maju podpriemerny obraz, tak neviem co si cakal.
Inak ti tu pingu odporucal uplne iny TV, tak ale komu niet rady...

Já si názoru Pingua cením a na obě doporučované TV jsem se díval, hledal si recenze, ale nakonec jsem se rozhodl jinak. Při výběru jsem zohlednil ještě:
- 55" spíše ne...teď mám 49" a s ohledem na zdroje obrazu bych řekl, že by stačila i menší
- se Samsungem nemám vůbec zkušenost, několik let nazpět ho měl kolega a nebyl spokojený
- kompatibilita se stávajícím kinem Sony (která je paradoxně funkční s LG TV :/ )
- hlasové vyhledávání - které se ujalo natolik, že už by zbytek rodiny s TV bez něj nechtěl..

Můžu TV ještě do zítra vrátit, ale nějak se mě nedaří najít lepší variantu a taky riziko toho, že nakonec přeberu :)
Takže 668 model ne. LG UH7707 už je mimo rozpočet...

-- 10. 5. 2017 09:37 --

indeshit píše:Z toho výběru si zvolil relativně dobře. LG UH668 je jedna z nejhorších na trhu. Je to 3k (má RGBW panel s bílými subpixely) a má 50hz. LG lživě udává 100. Zaměňuje jejich TruMotion hodnotu za frekvenci.

http://www.tvtest.pl/lg-55uh668-test/ - prostě televizní dno.

Dík za odkaz na recenzi...radši zůstanu u xd8005
lisak.petrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod patejrik 10. 5. 2017 12:31

Ono ani s tou UH7707 by sis nepomohl. To je spolu s UH668 jedna s nejhorších drahých TV, kterou jsme kdy viděl. Ono celkově LG televize jsou obrazově a elektronikou nic moc. Sice mají spoustu systémových "vychtávek", ale absolutně na pytel dopočty a obrazy.

Jinak pardon za lživé srovnání, XD8005 má ve 49" opravdu IPS panel.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 5. 2017 14:18

lisak.petrik píše:- 55" spíše ne...teď mám 49" a s ohledem na zdroje obrazu bych řekl, že by stačila i menší
- se Samsungem nemám vůbec zkušenost, několik let nazpět ho měl kolega a nebyl spokojený
- kompatibilita se stávajícím kinem Sony (která je paradoxně funkční s LG TV :/ )
- hlasové vyhledávání - které se ujalo natolik, že už by zbytek rodiny s TV bez něj nechtěl..
Ten Samsung je aj v 50". Ma lepši obraz ako ten Sony. To že kolega mal niekedy nejaku skusenosť nie je reprezentativna vzorka. Ma aj hlasove ovladanie.
Ja ťa nejdem presviedčať aby si ten Sony vratil. Ale keď si kupiš lowend televizor, nemôžeš sa čudovať že ten obraz nie je bohviečo.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod lisak.petrik 10. 5. 2017 19:51

Ryan Giggs píše:Ten Samsung je aj v 50". Ma lepši obraz ako ten Sony. To že kolega mal niekedy nejaku skusenosť nie je reprezentativna vzorka. Ma aj hlasove ovladanie.
Ja ťa nejdem presviedčať aby si ten Sony vratil. Ale keď si kupiš lowend televizor, nemôžeš sa čudovať že ten obraz nie je bohviečo.

Rád se přesvědčit nechám, pokud k tomu najdu dostatek argumentů. Procházím teď spoustu diskuzí kolem UE50J6282, ale v podstatě se to točí jen kolem 50hz/100hz panelu. Bohužel asi nemám možnost ji někde vidět na živo. To hlasové ovládání výrobce neuvádí, ale možná se jen musí dokoupit ovladač.

Zato jsem dnes měl možnost vidět na živo LG 55UH664V (má mít stejný panel jako 668V) a rozdíl k horšímu oproti XD8005 je znatelný. Při zobrazení bílé je vidět po okrajích výrazně větší posun do tmava nebo nějaké barvy, při zobrazení obrazce na nastavování černé pruhy v testovacím obrazci nejsou skoro vidět.

Další poznatek je asi i to, že porovnávat to na SD obrazu je asi nesmysl. U XD8005 mě u DVBT/SD vadí, že přepnu na CT24 a barvy mě přijdou přeplácané, přepnu jinam a zase jakoby nabyly vůbec...a celé to působí rozplizle...to ale asi to je asi tím převodem z SD, takže to jiná TV nevyřeší.
lisak.petrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 5. 2017 05:24

Ovladanie hlasom nema, to som napisal hlupost, pardon. Beriem spat.

Farby sa samozrejme kvalitou signalu mozu trochu lisit. Navyse SD obraz je uz z principu na 4k rozliseni dosť rozpity. To je normalka.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod lisak.petrik 11. 5. 2017 08:06

V pohodě, většinou sám mám problém vydolovat nějaký detail o TV, často ani výrobce to neuvádí, nasype na stránku spoustu obrázků o funkcích, které ta TV ani nemá.
Pingu ještě doporučoval další variantu SONY, ta je ale jen v 55". Našel jsem ještě v doprodeji SONY KDL-50W808C, měla by mít obdobný panel jen navíc 3D.
To 3D nějak degraduje kvalitu toho panelu a nebo je to jedno? Hlasové ovládání ale bude zdá se za příplatek.
lisak.petrik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 11. 5. 2017 08:37

Nejde o vyhladavanie detailov, len tych modelov a variantov je tolko, ze clovek nedrzi v hlave kazdu funkcionalitu ktoru konkretny model ma.
3D kvalitu panelu nedegraduje. Ne to to iste co W7 len ma naviac to 3D.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod trent 11. 5. 2017 10:14

Hlasové ovládání je vlastnost OS čili Androidu. Nevím, jak je to u televizí W80xC, ale u 75xC(bez 3D) je přípatek pouze v tom smyslu, že si musíte dokoupit ovladač s mikrofonem a touchpadem, protože přímo s tv se dodával jen tlačítkový.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel

Další stránka