Samsung KS7002 - odlepující se zadní panel!

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jubei 27. 4. 2017 13:04

Zdravím,
chtěl bych se zeptat majitelů řady KS7002, případně i vyšší, jestli jejich kus netrpí vadou (výrobní šlendrián, kvalita jak od strýčka Ho) v podobě odchlípnutého zadního panelu. Především v horních rozích či na jiném místě. U takto drahého modelu dost šokující zjištění :shock:. Zadní plastový panel je k TV pouze nacvaknut a přilepen. Nebo se problém vyskytuje pouze u US verze, tedy KS8000? Pro představu, viz níže:

https://www.youtube.com/watch?v=4ZUiZrSyPOM

https://www.youtube.com/watch?v=ZS6l4mXIHzI

https://www.youtube.com/watch?v=hrrlQVcW2Zc
Naposledy upravil Jubei dne 27. 4. 2017 19:55, celkově upraveno 1
Jubei
Junior

Odeslat příspěvekod Pingu2221 27. 4. 2017 17:53

Ahoj, jen případ US verzí to určitě není, protože dneska jsem se byl schválně kouknout v Datartu a na vystaveném kusu, který tam mají, je pravý horní roh už mírně odlepený taky. Dá se to brát z několika rovin:
Někoho bude štvát jen vědomí, že něco takového na TV má a už jen z principu, že za to dal hodně peněz a má odlepený roh, TV vrátí. Což se dá pochopit.
Ale na druhou stranu je to stále jen kontrukční vada, která je prostě způsobená skutečnosti, že se panel zahřívá a jelikož jak už je zmíněno, tak zadní čast je jen nacvaknutá a mírně přilepená, tak se lepidlo teplem rozpoští a vzniká škvíra. (Samsung šetřil) Na zobrazovací ani jiné funkce to žádný vliv nemá a při běžném používání (sledování TV zepředu, nebo z úhlu to opravdu vidět není) Člověk se na to musí vyloženě zaměřit a koukat ze strany, případně seshora, aby viděla že zadní část úplně dokonale nelícuje s displejem. Ano, Samsung pochybil a není potřeba se přít o tom, jestli to je nebo není v pořádku, kord v této cenové relaci. Já za sebe můžu říct, že bych si KS7002 koupil i s vědomím, že se mi třeba někde vzadu po čase trošku rozlepí, jelikož jak jsem psal na funkčnost, nebo zobrazovací schopnosti tato vada vliv nemá a to je vlastně to jediné, co mě u TV zajímá. :-) Asi mě bude mít hodně lidí za blbce, ale berte to spíš jako jen takový osobní postřeh. ;-) Samsung má navíc ještě velikou kliku, že v této ceně s těmito parametry je vážný nedostatek lepších alternativ. ;-)
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jubei 27. 4. 2017 19:48

Ahoj,
díky za reakci. Vím, že na obrazovou kvalitu to vliv nemá, ale ze strany Samsungu to považuju u takto drahé TV za EPIC FAIL. Nechápu Samsung, jak mohl v TOP modelové řadě takto pochybit. Měl jsem v hledáčku právě UE55KS7002. Ale za ty peníze s tímto mizerným zpracováním ji kupovat asi nebudu. Otázkou je, jestli tímto šlendriánem netrpí taky KS8002?
Jubei
Junior

Odeslat příspěvekod Pingu2221 28. 4. 2017 05:21

Ono je to těžko říct, chtělo by to zase někde vidět vystavenej kus, kterej už nějakou dobu svítí, aby se to dalo ověřit. Design zadního panelu je ale trošku jinej, než u KS7002, tak třeba i uchycení je vyřešený lépe. Kdybys na tenhle model nrazil někde na prodejně, omrkni to a dej vědět, samotnýho by mě to zajímalo. :-) Já ho nemám kde potkat. :-)
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 4. 2017 05:46

Buď rád naopak. Vzniklou škvírou pronikne ven z TV světlo a pokud to budeš mít u zdi, tak to vytvoří Sambilight. Ber to jako benefit a neremcej :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gulii 28. 4. 2017 08:08

Chtěl bych se zeptat, včera jsem viděl v Datartu model UE55KS8002 a jaký je rozdíl mezi 7002 vyjma designu, a PQI (2300 namísto 2100)? Jinak musím říci, že ten obraz vypadá fantasticky.
gulii
Junior

Odeslat příspěvekod Pingu2221 28. 4. 2017 09:57

Indeshit: Sambilight pobavil.. :-D Gulii: K8002 má mít údajně ještě o něco lepší obraz, kvalitnější a hlasitější reportoktory a dva tunery. Když jsi tu KS8002 viděl naživo, všiml sis nějakých konstrukčních vad, jako třeba zmíněný rozlepení zadní části?
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jubei 28. 4. 2017 11:05

„Sambilight“ by mohl Samsung i marketingově využít :-D. Pokud budu mít čas, Stavil bych se ve Šrotartu nebo Elektrošrotu a koukl bych na tu KS8002.
Jubei
Junior

Odeslat příspěvekod trent 28. 4. 2017 13:36

A mimo Sambilight to bude lépe odvádět teplo. Takže jen samá pozitiva.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MgX 28. 4. 2017 16:28

Třeba je to poloautomatický tepelný ventil a tady to nikdo nepochopil - hanba! :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Pingu2221 28. 4. 2017 17:24

Holt nejsme takoví vizonáři, jako kluci od Samsungu, co naděláme. :-D Ale k tématu. Dneska jsem si tedy dal tu práci a vydal jsem se najít nějakou vystavenou KS8002vku, abych zjistil, jestli to odflákli i u vyššího modelu. Našel jsem a nic rozlepenýho jsem nikde neviděl. Měli tam i 7002ku a tenhle kus byl taky naprosto v pořádku. Takže těžko říct, může to být prostě jen o náhodě. Buďto máte smůlu/stěstí a zrovna koupíte verzi se Sambilightem a nebo bez něj, no. Na okraj ale musím zmínit, že pro moje oči je KS8002 už na první pohled obrazově ještě o něco dál, než KS7002. 8002jka svítí ještě trošku víc, přijde mi i trošku ostřejší, a celkově to na mě dělá ještě lepší dojem, než nížší model. Naproti tomu rozdíl mezi modelem 8002 a 9002 já nevidím naprosto žádný. Stejně tak mezi 8002 a QLED řadou kterou tam měli vystavenou taky. Jinak bych z rozlepování zadního panelu u KS7002 nedělal žádný dogma, je to holt asi o štstí na kus. Za ty peníze je to fajn koupě, ale kdybych měl pár kaček navíc, šel bych jasně do vyššího modelu.
Pingu2221
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 4. 2017 17:50

No a kdyby někdo koupil tu verzi s ventilem, stačí kvalitní šedá lepící páska - ta slepí vše.

Vážně - je to šílený, jak i kvalitní věci dovedou být odfláknutý/chybovat... příslový - „nejsem tak bohatý, abych mohl kupovat levné věci“ - v mnoha případech neplatí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod indeshit 28. 4. 2017 18:31

Přesně - lepenka vše vyřeší ...a jestli ne, tak je to jen proto, že jsi ji použil málo.

-- 28. 4. 2017 19:32 --

Tak co čekáte.... člověk nesmí bejt sociál a kupovat si telku jenom do 50k.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gulii 29. 4. 2017 12:38

Pingu2221 píše:Indeshit: Sambilight pobavil.. :-D Gulii: K8002 má mít údajně ještě o něco lepší obraz, kvalitnější a hlasitější reportoktory a dva tunery. Když jsi tu KS8002 viděl naživo, všiml sis nějakých konstrukčních vad, jako třeba zmíněný rozlepení zadní části?

Schválně jsem se na to koukal a jak tu už někdo píše, tak ani já jsem žádnou konstrukční vadu nenašel.
gulii
Junior

Odeslat příspěvekod Jubei 29. 4. 2017 19:29

Dnes jsem se ve Šrotartu díval na UE65KS8002, pěkně jsem koukal na zadní panel. Při pohledu na zadní panel jsem si hned všiml malé škvíry v okraji, v levé dolní části. Po přitlačení na zadní panel, v místě nedaleko škvíry, se ozvalo cvaknutí a panel v daném místě zaskočil a opět lícoval se zbytkem i s chromovým okrajem TV. Tak nevím, co si o tom myslet. 7002ku už na prodejně neměli. Koukal jsem ještě v rychlosti na vystavenou Qled 7čku (přesné označení si napamatuji) a zadní panel vypadal vzhledově stejně jako u KS8002. Dá se tedy předpokládat, že bude opět jen nacvaknut a přilepen :-D
Jubei
Junior