TV 60" až 65"

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 1. 7. 2017 19:34

Na rtings, aby nakonec zjistili, že některé zásadní naměřené hodnoty nesedí, protože jiný panel, jiné nastavení atp. Ne u všeho, ale u něčeho ano.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Jubei 2. 7. 2017 15:34

Rtings bych nebral moc v potaz vzhledem k tomu, že se jedná o jiný kontinent.
Jubei
Junior

Odeslat příspěvekod proteus89 2. 7. 2017 21:20

Jo takže, když jsem si kdysi jako nezkušený ptal na názor na jednu LG, tak jsem byl bombardován odkazy na RTINGS at se podívám na to jak je špatná a samsung jak je dobrej. A když tu nadhodím já informaci porovnání tak je to najednou jiný kontinent, jiný materiál za chvíli se dozvíme že vlastně je to i jiná televize :D
proteus89
Junior

Odeslat příspěvekod stump 3. 7. 2017 00:36

a nějakou 80" až 85" tak do 15ti tisíc by jste mi nedoporučili?
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 3. 7. 2017 08:19

Ryan Giggs píše:Televizor stoji nehybne na mieste, tam take veci veľmi nehrozia. Ono je to prave o tych kompromisoch. Povedal by som že bežne človek očakava v prvom rade funkčnosť.

To je čistokrevný alibismus. Nepracuješ náhodou v PR oddělení Samsungu :-)? "Hlavně funkčnost" člověk očekává u základních modelů. U dražších modelů člověk přirozeně očekává kromě té funkčnosti i celkově vyšší úroveň výrobku (materiály, zpracování atd.). A pokud je 4násobně dražší KS7002 jednoznačně hůř zpracovaná a vyrobená než levná KU6072, je to prostě fail jako Brno. Zvlášť když jako hlavní prvek soudržnosti TV za 45 tis. tvoří špatně držící lepící páska :-D.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Petulda 3. 7. 2017 08:32

MgX píše:To mě zajímá. Máš konkrétní stav, kdy došlo k zamrznutí operačního systému Tizen? Můžeš popsat, co se zrovna s TV dělalo? Díky

Typicky když si televize myslí, že není k dispozici wi-fi prostřednictvím které je připojená k internetu a v ten okamžik sleduju něco přes internet (a je jedno, jestli Youtube, Amazon nebo něco jiného). Wi-fi je přitom 100% funkční. Zajímavý je, že okamžiky, kdy si TV usmyslí, že wi-fi není k dispozici, jsou nahodilý. Resp. nepovedlo se mi vypozorovat nějakou závislost na něčem. Jednou TV zapnu a vše běží třeba 3 hodiny bezproblémově. TV vypnu, třeba za hodinu zapnu a je bez připojení. Pak ji zapnu třeba druhý den a vše běží.

V servisním menu je počet výpadků konektivity 0.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod patejrik 3. 7. 2017 09:47

Na Rtings se samozřejmě odkázat dá, jen je to potřeba brát trošku s rezervou a ne vždy stejné číslo modelu znamená stejný model. Například u nás KU6072 je na Rtings značena jako KU6300.

@stump: to nemyslíš vážně, že ne? :D
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod Jubei 3. 7. 2017 10:39

Možná jsem se špatně vyjádřil. Rtings pro přehled ano, jen je potřeba to brát s rezervou.
Modely TV se mohou lišit, vzhledem k jinému kontinentu. Osobně bych při výběru nové TV zohlednil primárně recenze z evropských zdrojů.
Jubei
Junior

Odeslat příspěvekod patejrik 3. 7. 2017 14:38

Právě proto píši, že ne vždy sedí modelové řady anebo se to musí brát s rezervou právě kvůli jinému kontinentu apod. Samozřejmě máš pravdu v tom, že evropské recenze by při výběru TV měli hrát hlavní roli.
patejrik
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 7. 2017 20:04

Petulda píše:
MgX píše:To mě zajímá. Máš konkrétní stav, kdy došlo k zamrznutí operačního systému Tizen? Můžeš popsat, co se zrovna s TV dělalo? Díky

Typicky když si televize myslí, že není k dispozici wi-fi prostřednictvím které je připojená k internetu a v ten okamžik sleduju něco přes internet (a je jedno, jestli Youtube, Amazon nebo něco jiného). Wi-fi je přitom 100% funkční. Zajímavý je, že okamžiky, kdy si TV usmyslí, že wi-fi není k dispozici, jsou nahodilý. Resp. nepovedlo se mi vypozorovat nějakou závislost na něčem. Jednou TV zapnu a vše běží třeba 3 hodiny bezproblémově. TV vypnu, třeba za hodinu zapnu a je bez připojení. Pak ji zapnu třeba druhý den a vše běží.

V servisním menu je počet výpadků konektivity 0.

Díky. Ale lehce se v tom ztrácím.

Psal jsi, že teď až do stěhování pojedeš na kabelu, pak nový router a Wi-Fi. Už ses tedy přestěhoval? Co máš nyní za router? Zkoušel jsi odkrýt SSID sítě, zkoušel jsi natvrdo zvolit jeden konkrétní typ šifrování - nikoliv automatiku? Zkusil jsi zadat ruční IP mimo rozsah DHCP a pokud možno, jako DNS server zadat klasickou Google IP - 8.8.8.8 a 8.8.4.4?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Petulda 3. 7. 2017 21:07

To nevadi, ze se v tom ztracis, protoze se neorientujes. Ber to, co pisu, jako platna fakta pro dane podminky.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 3. 7. 2017 22:10

OK, beru na vědomí, že nejsi schopen z nějakých důvodů odzkoušet pár věcí, přičemž se následně podělit o výsledek.
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Petulda 3. 7. 2017 22:20

No, misto svych vymyslenych dojmologii spis ber na vedomi to, co jsem napsal. Tedy pokud si jeste pamatujes, na co ses sam ptal :-D .
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pcbuh 6. 7. 2017 23:09

Tak jsem mrknul na 55mu8002 a musím říct, že zpracování vpoho. Ale obraz se mě moc nezamlouval
???? + Marantz SR7005 + Cabasse MC40 Majorca +
Cambridge Audio Azur 751BD Blu-ray + Monster Cable MP HTS 2600
pcbuh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jubei 7. 7. 2017 11:37

Zpracování se ti tedy zdá lepší jak u loňské KS7002? Po tom failu se zadním panelem u KS řady by se měl Samsung chytit zas nos. Měl jsi možnost si pohrát s nastavením obrazu? Případně, jaký byl zdroj signálu obrazu?
Jubei
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka