Samsung UE55K8002 versus LG 55EG910V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Víťa28 13. 7. 2017 07:56

Zdravím, tak jsem viděl několik TV v obchodě a nakonec bych letos konečně chtěl koupit novou bedýnku.
Preferuji skvělý obraz, ostatní je podružné a budu rád za jakýkoliv názor či radu.
Líbí se mi LG 55EG910V, mají ji teď v akci za 29990, ale přece jen je to rok 2015 a nevím zda nástupce nebude v něčem o malinko lepší...třeba rychlost systému. Moc se mi líbila UE55K8002 od Samsungu, ale tady už jdeme ke 40 000 a je otázkou o kolik by byla eventuelně obrazově lepší, protože jsem se chtěl dostat do 30k, zda by to stálo za to. Koukám z 2,8 metrů, tak si myslím, že 55 ve FHD je ideál, 4k je zatím trochu navíc a myslím, že ještě chvilku bude. Eventuelně, zda má ještě někdo jiné doporučení na jinej typ. Dík
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 13. 7. 2017 08:39

Bohatě (tedy jak komu) stačí ks7002 ... ks8002 má sice o malinko větší šajn, což myslím, že 99% lidí stejně nepozná, a taky má 2 tunery. KS7002 je taky kolem 30k, bývala chvíli i pod 30k
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JJezevec 13. 7. 2017 08:44

Porovnáváte neporovnatelné!

Tj. TV s obrazovkou OLED (55EG910V), a napodobeninu od značky Sám-šunt. :D
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VOYEUR07 13. 7. 2017 16:58

Obraz bude tak skvělý jak skvělá bude kvalita vstupního signálu na to je potřeba myslet.Myslím že za cenu LG 55EG910V lepší tv stěží koupíš a navíc je to oled.Mám ji od května a spokojenost.Jsou jistě i lepší tv,ale cenově někde jinde...
VOYEUR07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Víťa28 13. 7. 2017 22:56

Děkuji za informace a postřehy, ještě jsem byl jednou v obchodě a trochu to porovnával a rozhodnutí padne mezi: LG 60UH7707 LG 55EG910V LG 55UH8507

Měl by ještě někdo něco v tomhle ohledně pro a proti? Cenově je to podobné okolo 30k. Děkuji
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod .cvm 14. 7. 2017 04:18

Víťa28 píše:Děkuji za informace a postřehy, ještě jsem byl jednou v obchodě a trochu to porovnával a rozhodnutí padne mezi: LG 60UH7707 LG 55EG910V LG 55UH8507
V žiadnom prípade nekupuj LCD od LG! Buď si vyber tu OLED od LG alebo ten LCD Samsung.
.cvm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 14. 7. 2017 06:16

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uh7700
http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uh8500

Jsou to IPS panely -španá černá, špatný kontrast, nerovnoměrné podsvícení

http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/eg9100-oled

Super černá, super úhly, vypalování dočasné i trvalé, nižší jas

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks8000

= česká KS7002 - super černá, z boku bledne (ale kdo kouká na tv z boku? ), vyšší jas, rozsah barev,..... při vynucení LED clear motion (flicker) i lepší pohyb.

Hlavně ne IPS :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Víťa28 14. 7. 2017 09:54

Dík,

dneska jsem to znova porovnával, ale přijde mne to hodně podobný, ty úhly u KS7002 jsou trochu horší, Oledka zase se bojím toho vypálení a je ted sehnatelnější pod 30k, čekat na zázrák na další rok, to bych čekal pořád a snad mně udělá jedna z nich hezké narozeniny a ženu neklepne. :)
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod Víťa28 15. 7. 2017 08:04

Tak oled všude za 30k a ks7002 najednou dražší, jak 30k, po tom, co jsem po zvážení použití a všeho si řekl, že asi půjdu do Samsungu, chjo.
Víťa28
Junior

Odeslat příspěvekod JJezevec 15. 7. 2017 08:32

Vypalování a zas jen vypalování - vaše problémy bych chtěl mít.

Zkuste si přečíst třeba toto:
http://diit.cz/clanek/dle-lg-dosahuje-z ... isic-hodin

Dnes má OLED větší životnost něž podřadný LCD TV např. Samsung!
A i kdyby to LG v tom článku s životností OLED obrazovek trochu přehnala tak i poloviční doba je lepší než koukat na nějaký šunt!
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 7. 2017 08:50

Neustálá kritika Samsungu z Tvé strany není úplně na místě. On každý výrobek má své mouchy, a každý výrobce se snaží šetřit kde se dá. Představa, že budu slepě věřit vyjádření kteréhokoliv výrobce je pro mě neakceptovatelná, protože marketingové žvásty jsou často jen plné anglických honosných výrazů, avšak za nimi nestojí nic zásadně pozitivního, ba naopak.

Již nadpis Tebou linkovaného článku se nese v duchu určité informace převzaté přímo od společnosti, tedy bez dostatečného podložení faktickými zkouškami („V OLED světě se blýská na lepší časy, alespoň to tvrdí LG. Dle zástupců firmy je životnost OLED nyní taková, že vlastně nemusíme o ni mít vůbec obavy.“). Podobné informační články vyšly, pokud se nepletu, i na avmania.cz. Kdysi se také tvrdilo, že nové plazmy se nedokáží vypálit a já jich viděl na vlastní oči několik. Jasně - je to vždy o přístupu, stylu využívání a tak podobně. Ale ne každý člověk se chce soustředit na to, že by právě teď měl raději na chvíli přepnout, vypnout atd.

Tím vůbec nechci zpochybnit určitou formu pokroku ke snížení vypalování a navýšení životnosti, nicméně diskuze a ostražitost je stále na místě. OLED patří mezi poměrně nové technologie, která se mezi lidi zatím moc nedostala (v ČR jednoznačně). Myslím mezi běžné lidi. Ano, stojí za tím cena. Po dostatečném rozšíření a používání teprve bude možno udělat radikálnější závěr. Pravdou zůstává - OLED obraz spadá u běžných smrtelníků mezi super zážitkovou záležitost.

LG můžeme poděkovat, že se technologii věnuje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 7. 2017 09:40

MgX píše:Neustálá kritika Samsungu z Tvé strany není úplně na místě.

To nie je kritika, to je trollovanie. V kazdej diskusii pod recenziou a aj tu na fore takmer v kazdej teme. Bez akehokolvek argumentu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JJezevec 15. 7. 2017 09:44

To MgX:
To: Ryan Giggs:

Samozřejmě jsem také rád, že LG dělá s OLED co může. A ani mi tolik nevadí, že jejich elektronika není až taková jako např. u Sony, Loeve, Panasonic,.. ale i oni už mají OLED TV s LG obrazovkami.

Pokud jde o Samsung, na něm mi vadí nejen jeho průměrné, podprůměrné a předražené výrobky, ale hlavně jeho podvody s označením QLED, Před lety byl také mezi prvními, ne-li vůbec první co začal LCD nazývat "LED TV", a další jejich lumpárny.
Cokoliv co je dnes na trhu je pravděpodobně stejně dobré jako Samsung a mnohdy ještě daleko lepší!
JJezevec
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 7. 2017 09:53

Já tuším, jak to myslíš, ale vezmi si RGBW u LG... taky nic moc rovná hra.

QLED - tedy forma označení zaměnitelná s OLED je typickou ukázkou falešné hry s králíkem Rogerem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 7. 2017 09:56

JJezevec píše:Cokoliv co je dnes na trhu je pravděpodobně stejně dobré jako Samsung a mnohdy ještě daleko lepší!
Takyto nazor mať samozrejme môžeš. Nemaš ho ale ničim podloženy, tak ma nulovu vypovednu hodnotu. A pišeš to automaticky ku každemu modelu. To je tvoja averzia voči značke, nie objektivne posudenie.

Tie ich "lumparny" sa volaju marketing. A vymenuj jedinu značku čohokoľvek, ktora ho neuplatňuje. To je ako bedakať nad tym že sneh je biely.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků