LG 55EG9A7V

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eevil 27. 1. 2018 08:06

Svislé pruhy při světlé scéně (tedy DSE) nepozoruji vůbec. Sekaný obraz si můžeš upravit interpolací, samozřejmě za cenu více či méně artefaktů.
Naposledy upravil Nick Cave dne 27. 1. 2018 10:09, celkově upraveno 1
Důvod: citace předchozího příspěvku
eevil
Junior

Odeslat příspěvekod Thom 27. 1. 2018 17:59

nectrust píše:V OKAY mají akci bez DPH a TV tam stojí 24784,-
https://www.okay.cz/lg-55eg9a7v/

Zvažuji jestli koupit tu LG nebo Philips 55PUS6561. Budu to používat hlavně na filmy a seriály, sem tam normálně televize.U philips se mi libí amblight a je levnější. Co byste doporučili?

Taky jsem po ní dopoledne koukal. Teď už ji ale na eshopu nemají :hm
Thom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 27. 1. 2018 19:45

Pěkná cena, já ji koupil před dvěma týdny o 2k dráž, tedy i s dopravou. Ale vůbec nelituji.
Bál jsem se, že brzy nebude a nebyl jsem daleko od pravdy. Je to totiž jediná OLED ve FHD, což vidím jako výhodu, než nevýhodu. Kdyby ji LG vyrábělo dál, trošku ji ještě zlevnili, tak je prodejná ještě hooodně dlouho.
Bedna je to ohromná a v autě se to nepřeveze, nesmí se klopit, má jen 5mm silný zobrazovač !
Jsem moc spokojený, to je neskutečný, jaký má obraz. Nastavení je ultra detailní a pokročilé, pro každý zdroj má jiné možnosti nastavení.
Byl jsem ji před koupí srovnat se 4k OLED LG abych měl jasno. :D
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 1. 2018 20:43

Taky bych řekl, že jako televize/kino bohatě stačí FullHD.
Škoda že se nevyrábí nějaká menší úhlopříčka, řekněme tak 42". Do menšího bytu je těch 55" už moc. Navíc by to pak mohlo být i levnější.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 27. 1. 2018 21:11

Já měl před tím 40" a teď mi přijde malá :) opravdu nekecám ...
Tady je zajímavá tabulka https://www.alza.cz/doporucena-pozorovaci-vzdalenost-tv
Já koukám na FHD ze 2m - 4m a je to fajn.
V tabulce tvrdí, že na 4k 55" se kouká z 1,1 metru, to já nedávám - jaksi nepředstavitelné. A proto mám FHD, u které píšou 2,2m a to dávám, telka nemusí upscalovat a jede jak z praku :)
V prodejně jsem porovnával videa z HDD, streamy z CTHD, kamery 720p, z foťáku a 4k OLED LG je zobrazila hůř a sekala.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 1. 2018 21:19

To je pravda, na druhou stranu, pokud nemám FullHD zdroj, tak se ta vzálenost zase posouvá. Nejde ani tak o to samotné zobrazovadlo, jako spíš o kvalitu zdroje.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 27. 1. 2018 21:28

Je to tak, to si musí každý rozmyslet.
FHD zdroje dnes jsou všade na SAT, v kabelovkách, někde i v anténě, na streamovacích službách, v kamerách.
Spíš mám obavu o to, kde vzít ten zdroj 4k, i když někteří se snaží přesvědčit, jak je to velmi rozšířené a že nám klepe na dveře 8k :shock: ...
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 27. 1. 2018 21:45

Netflix, itunes - 4k, konzole 4k
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 27. 1. 2018 21:48

Máte Tv 55" doma, tak můžete posoudit. Skutečně byste se díval na tu televizi ze vzdálenosti menší než 2 metry, abyste využil kvalitu 4k zroje?
Podle mě je to FullHD takové maximum co se týká videa. Samozřejmě něco jiného je když by to někdo chtěl používat jako monitor - tam dává vyšší rozlišení smysl.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 27. 1. 2018 21:55

"Yamer" píše Prosím, ještě malý dotaz... Vzhledem k tomu, že podle údajů výrobce nemá LG 55EG9A7V jack na sluchátka, tak jaký je váš názor, jak do nich zvuk dostatečně kvalitně a za rozumnou cenu dostat ...

K tomu mám malou informaci, zjistil jsem, že jakákoli BT sluchátka připojit nejdou. Musí to být sluchátka od LG - v návodu píšou "Bezdrátově lze připojit libovolný zvukový projektor nebo zvukové zařízení Bluetooth podporující technologii synchronizace zvuku LG" a "Zkontrolujte, zda název modelu zařízení, které používáte, obsahuje výraz „LG HBS / LG BTS1", takže jsem si jedny LG objednal a uvidím. Neměl by být problém.
Na zahr. forech jsem četl, že LG s WebOSem se někdy spárují i s jinými sluchátky, ale nejde zvuk apod.
Na youtube se někomu podařilo spárovat sluch. od Philipse, ale na to bych nespoléhal.



S tím 4k je to jako s tabulkou písmenek u očního. Čím menší detail je, tím blíž. A to 4k opravdu žádá jít u 55" aspoň na 1,5m, takže je to celé trochu nahlavu, nejsem rys ostrovid.

Takže něco z praxe k vypalování.
Dnešní zkušenost. Asi hodinu jsem byl na ct24 kde byl statický baner a pak jsem přepnul na nějakou šedou aplikaci a koukám, že tam ten baner je trochu pořád vidět. Na normálním TV vysílání nic poznat nebylo.
Tak jsem si vzpomněl, že TV má nějaký samočistící režim, který automaticky probíhá po vypnutí TV (proto se nemají OLED odpojovat ze zásuvky). Vypnul jsem jí, ale necvaklo relátko, takže se něco dělo. Relátko cvaklo asi za pět minut a když jsem ji znovu nahodil, bylo to pryč.
Takže, neřekl bych, že současná OLED nevratně vypaluje, ale má jistou specifickou paměť - razítko při určitém způsobu použití. CRT TV to měly. Plazmy to měly taky. U některých LCD se to také probíralo, ale ne po takové chvíli. Zase u nich to bylo nevratné.
Nevím co si o tom zatím myslet.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 28. 1. 2018 16:56

[quote="majkom"]Netflix, itunes - 4k, konzole 4k[/quote]
Netflix jsem přihlásil a hned odhlásil, obsah mne jednoduše nezaujal ani zdarma :-\
i tunes to je asi podobné
konzole :)
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kinar 28. 1. 2018 23:54

Iba sa chcem opytat ci ma tato TV tiez taku funkciu ako je na LG B7 - ten "osviezovac obrazovky" - to cistenie obrazovky co trva cca hodinu. Lebo v menu to nemozem nikde najst.
kinar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 29. 1. 2018 13:46

V menu jsem to nenašel, zdá se, že je to automatika dle nějaké logiky.
Jednou cvakne hned po vypnutí, někdy až za čas a "gumuje" :)
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Win-Win 29. 1. 2018 15:07

Přenechám objednávku na tento televizor k vyzvednutí na prodejně v Praze. Cena 24784kč. Objednano na akci "Bez DPH"
Win-Win
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 29. 1. 2018 18:17

Ne málo mě potěšilo, že mi funguje ext. BD mechanika přez USB a přehrávám multimediální soubory v přehrávači TV. Je to hlavně tím, že ta mechanika má emulaci USB disku. :twisted:
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků